شتاب در احداث تونل کبیرکوه در ۲ سال اخیر یک رکورد محسوب می شود

شتاب در احداث تونل کبیرکوه در ۲ سال اخیر یک رکورد محسوب می شود

خبرگزاری فارس: شتاب در احداث تونل کبیرکوه در 2 سال اخیر یک رکورد محسوب می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: شتاب در احداث تونل کبیرکوه در ۲ سال اخیر یک رکورد محسوب می‌شود.

سید کمال الدین میرجعفریان امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در ایلام بیان داشت: در کشور ۱۴۱ کیلومتر تونل داریم و اکنون حدود ۷ کیلومتر آن در راه های مواصلاتی استان ایلام قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: این میزان تونل نمایان میکند که توپوگرافی منطقه برای عملیات راهسازی یک مقدار سخت و وقت بر است و در حال حاضر نیز بالای ۵/۷ کیلومتر احداث تونل در دست کار بوده و با به بهره برداری رسیدن این ۵/۷ کیلومتر در مجموع بالغ بر ۱۵ کیلومتر تونل در سطح راه های استان ایلام وجود دارد.

وی ادامه داد: تونل کبیرکوه یک تونلی است که در کشور نمونه است، این تونل با یک مقطع به طول ۸/۴ کیلومتر به صورت ممتد و سه تونلی که به طول ۸۰۰ متر یعنی مجموعا ۵ کیلومتر و ۶۰۰ متر طول این تونل است که در کشور نظیر ندارد.

این مسؤول افزود: اکنون این نقش بالای ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اکنون از سمت آبدانان و از سمت دره شهر ۲ هزار و ۷۰۰ متر هم حفاری به ثمر رسیده و از سمت آبدانان نیز حدود ۲ هزار و ۳۰۰ متر حفاری شده و از سمت دره شهر دو تونل مجموعا حدود ۴۰۰ متر به ثمر رسیده است.

میرجعفریان تصریح کرد: از سمت آبدانان تقریبا حدود ۸۰۰ متر هم کف برداری به ثمر رسیده و می شود گفت که این پروژه در سال ۹۵ و ۹۴ با پیشرفت بالایی فعالیت در آن شتاب گرفت که این میزان فعالیت در کشور یک رکورد به حساب مییاید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: در تونل قلاجه هم که ۵/۲ کیلومتر است کل عملیات حفاری به ثمر رسیده و بیش از ۵۰۰ متر هم لاینینگ آن انجام شده که انشاءلله با اختصاص منابع مالی امیدواریم که تا پایان سال به بهره برداری برسد.

————————————-

مسئول متن : آذرخش س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عشوه دادند که بر ما گذری خواهی کرد
««« »»»
ديدی آخر که چنين عشوه خريديم و برفت

شتاب در احداث تونل کبیرکوه در ۲ سال اخیر یک رکورد محسوب می شود

TT / 24 — TP / 7%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *