شتاب در احداث تونل کبیرکوه در 2 سال اخیر یک رکورد محسوب می شود

شتاب در احداث تونل کبیرکوه در 2 سال اخیر یک رکورد محسوب می شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: شتاب در احداث تونل کبیرکوه در 2 سال اخیر یک رکورد محسوب می‌شود.

سید کمال الدین میرجعفریان امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در ایلام بیان داشت: در کشور 141 کیلومتر تونل داریم و اکنون حدود 7 کیلومتر آن در راه های مواصلاتی استان ایلام قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: این میزان تونل نمایان میکند که توپوگرافی منطقه برای عملیات راهسازی یک مقدار سخت و وقت بر است و در حال حاضر نیز بالای 5/7 کیلومتر احداث تونل در دست کار بوده و با به بهره برداری رسیدن این 5/7 کیلومتر در مجموع بالغ بر 15 کیلومتر تونل در سطح راه های استان ایلام وجود دارد.

وی ادامه داد: تونل کبیرکوه یک تونلی است که در کشور نمونه است، این تونل با یک مقطع به طول 8/4 کیلومتر به صورت ممتد و سه تونلی که به طول 800 متر یعنی مجموعا 5 کیلومتر و 600 متر طول این تونل است که در کشور نظیر ندارد.

این مسؤول افزود: اکنون این نقش بالای 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اکنون از سمت آبدانان و از سمت دره شهر 2 هزار و 700 متر هم حفاری به ثمر رسیده و از سمت آبدانان نیز حدود 2 هزار و 300 متر حفاری شده و از سمت دره شهر دو تونل مجموعا حدود 400 متر به ثمر رسیده است.

میرجعفریان تصریح کرد: از سمت آبدانان تقریبا حدود 800 متر هم کف برداری به ثمر رسیده و می شود گفت که این پروژه در سال 95 و 94 با پیشرفت بالایی فعالیت در آن شتاب گرفت که این میزان فعالیت در کشور یک رکورد به حساب مییاید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: در تونل قلاجه هم که 5/2 کیلومتر است کل عملیات حفاری به ثمر رسیده و بیش از 500 متر هم لاینینگ آن انجام شده که انشاءلله با اختصاص منابع مالی امیدواریم که تا پایان سال به بهره برداری برسد.

-------------------------------------

مسئول متن : آذرخش س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عشوه دادند که بر ما گذری خواهی کرد ««« »»» ديدی آخر که چنين عشوه خريديم و برفتشتاب در احداث تونل کبیرکوه در 2 سال اخیر یک رکورد محسوب می شود


TT / 24 --- TP / 7%

گردآوری شده توسط : آذرخش س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : احداث
برچسب ها : شتاب , تونل , رکورد , اخیر , محسوب , کبیرکوه

مطالب مرتبط