شخصیت شناسی بر پایه ماه تولد (2 عکس)

شخصیت شناسی براساس ماه تولد

این که متولدان هر ماه، یک سری خصوصیات روحی و احساسی و اخلاقی مشترک دارند را باور دارید؟ راستش اگر کمی در رابطه با خصوصیات اخلاقی و خصوصیتهای ذهنی و رفتاری اشخاصی که در یک ماه از سال متولد شده اند، توجه کنید، به نتایج باحالی می رسید. البته در هر نکته ای، استثناء هم یافت می شود.
نشریه همشهری تندرستی: این که متولدان هر ماه، یک سری خصوصیات روحی و احساسی و اخلاقی مشترک دارند را باور دارید؟ راستش اگر کمی در رابطه با خصوصیات اخلاقی و خصوصیتهای ذهنی و رفتاری اشخاصی که در یک ماه از سال متولد شده اند، توجه کنید، به نتایج باحالی می رسید. البته در هر نکته ای، استثناء هم یافت می شود.

عکس شماره 1 ⇩

فروردین

در کارهای خصوصی متولدان فروردین ما دخالت نکنید، آنها درپی رسیدن به خواسته ها و برآورده ساختن انتظارات خود هستند و در این زمینه، خیلی خودمحور و احتمالاً خودبین به شما می آیند. در رابطه با این که متولدان ماه فروردین به سادگی دل شما را به وسیله بیاورند، احتیاط کنید و گرنه به همان راحتی هم شما را از دست خواهندداد و تا ابد فراموش تان می کنند. آنها به طرف اشخاصی به سوی خود کشیده میشوند که شخصیتی مستقل و آزاده از خود وقوع دهند و روزمره برای آنها به منزله شروعی جدید است، پس آماده مواجهه با هر واکنش غیرمنتظره ای از طرف آنها باشید.

برابر آنها، استوار و بااراده نمایان ساخته شوید و همیشه آنها را تحسین کنید و بر این مسئله که به حضورشان افتخار می کنید، تصریح کنید. هیچ گاه پاپیچ آنها نشوید و در کارهای اختصاصی شان دخالت نکنید و آنها را مورد نقد تخریب کننده نگذارید؛ دوستان شان را بپذیرید و از آنها بیهوده و بی اساس خرده نگیرید.

اردیبهشت ماه

حس حسادت اردیبهشتی ها را تحریک نکنید؛ متولدان اردیبهشت ماه تابع احساسات و عواطف درونی شان هستند و همزمان به احساسات طرف برابر شان هم احترام کامل می گذارند. از این رو، زوج ها آنها خیلی خوشبخت خواهندبود. آنها عاشق ماده های خوردنی هستند و غذا خوردن، برای آنها خیلی پر ارزش است، پس تا مکان ممکن، خوراکی های محبوبشان را طبخ بکنید. برای راه یافتن به قلب همسر اردیبهشتی خود محیطی خیال انگیز همراه با یک آهنگ عاشقانه و آرام و چند شمع در گوشه ای دنج در منزلتان فراهم آورید و محبت کردن و به اصطلاح لی لی به لالا گذاردن آنها را هیچ گاه از یاد نبرید.

آنها به طور متداول یاد دوستان شان هستند (البته نگاه شده اردیبهشتی هایی که چندان هم وفا دار نبوده اند!) و هیچ گاه نمیگذارند که آنها به حال خود ول شوند، پس شما هم در همه حال پشتیبان و یاور آنها باشید. آنها خیلی سخاوتمند هستند، بویژه نسبت به همسر و عزیزان شان، پس انتظار گرفتن جوایز فراوان را از طرف آنها داشته باشید. بی جهت و ناخالصانه آنها را تحسین نکنید؛ آنها هنگام آغاز ارتباط، خیلی آرام و بطئی پیش می روند اما اگر در همراهی آنها صبر و حوصله به خرج دهید، با صمیمیت و محبت پر عمق و خالصانه و دایمی آنها مواجه خواهید شد.

ماه خرداد

متولدان این ماه به طرف اشخاصی فرهیخته به سوی خود کشیده میشوند؛ خردادماهی ها از راههای باورنکردنی و رسیدن به محبت هستند. آنها از داشتن دوستان فراوان و ارتباطات متفاوت به وجد می آیند. برای راه یافتن به قلب آنها، بایستی دشوار سعی کنید، چون آنها از دست و پنجه نرم کردن با هر چالشی استقبال می کنند؛ آنها به واسطه ذات و خمیره حضوری خود به طرف افراد فرهیخته و صاحب نظر به سوی خود کشیده میشوند. آنها از مصاحبه های طولانی صفا میکنند.

اگر می خواهید ارتباط تان را با آنها حفظ کنید، بایستی گاه و بیگاه آنها را به حال خود ول کنید و درحقیقت، آنها را از آزادی ارگانیکشان محروم نسازید. همیشه چیزهای تازه و تازه ای برای شان فراهم آورید تا مبتلا یکنواختی در یک ارتباط نشوند، در غیر این صورت به محض کسل شدن از طرف برابر شان دل زده می شوند و بی درنگ، آن ارتباط رنگ کهنگی به خود می گیرد. وقتی که آنها با شما صحبت میکنند، شنونده خوبی برای شان باشید؛ از تبعیت از رسوم کهنه و کهنه دست بکشید و در عوض با جریان مدرن روز جلو بروید تا همیشه در قلب شان مکان خاصی داشته باشید.

تیر

تحت هیچ شروطی فرد متولد تیرماه را دست نیندازید؛ متولدین تیرماه برای رسی و رسیدن به خواسته خود درپی عشق و محبت خالص، واقعیت و ابدی هستند. آنها از دریافت گل و جوایز گوناگون لذت زیادی می برند؛ به آنها توجه زیادی نمایان کنید؛ آنها از این که ساعات طولانی را با همسر یا عزیزان شان در محیطی خودمانی و گرم سپری کنند، خیلی به وجد می آیند. آنها عاشق خانه و خانواده شان هستند؛ همیشه تاریخ های مهم مانند سالروز تولد، عروسی یا نخستین روز آشنایی تان را به خاطر داشته باشید و به آنها هدیه بدید.

آنها عاشقت هستند مورد عشق و علاقه کامل دوستان خود قرار بگیرند. پس به آنها عشق بی قید و شرط بورزید و محبت کنید. آنها از دریافت کارت های تهنیت در مواقع گوناگون صفا میکنند؛ هیچ گاه و تحت هیچ شروطی، آنها را دست نیندازید و سر به سرشان نگذارید چون امکان می دارد مزاحهای شما را خیلی مهم بشمارند و احساسات شان خدشه دار شود. اگر موقعیت و شرایط مناسب در اختیار آنها قرار بگیرد، امکان می دارد بعضی مواقع خاص تبدیل به اشخاصی اهل خدعه شوند. آنها روابط محبت آمیز تدریجی را ترجیح میدهد؛ پیوسته به اعضای خانواده آنها ارج بنهید تا مورد احترام آنها قرار بگیرید.

برج مرداد


مردادی ها عاشق دریافت گل، هدیه و توجه هستند؛ متولدین مردادماه برای رسیدن به خواسته های خود می خواهند پیوسته و تحت هر شروطی مورد تایید و تحسین قرار بگیرند و محبت و پشتیبانی محض طرف برابر شان را طلب می کنند. همیشه اطمینان ثمره کنید که از خوشگلی و کمالات آنها به حد کافی تمجید کنید. آنها عاشق دریافت گل و جوایز گوناگون هستند و می خواهند همیشه و در همه حال، مرکز توجهات افراد را به خود اختصاص دهند؛ از این رو در یک غذاخوری، میزها و صندلی های بین را بر میگزینند تا در معرض دید همه واقع باشند. آنها اشخاصی خیلی پرجنب و جوش و فعال هستند، پس ساعات خواب شان کمتر از حد متداول است. در جوار آنها تا مکان ممکن همراه و صبور باشید، زیرا آنها خواهان بهره مند هستی از تسلط کامل در یک ارتباط هستند. یادتان نرود رابطه خود را با آنها بایستی حسابی مهار کنید.

برج شهریور


شهریوری ها و یک زندگی آرام و بی داستان؛ متولدین شهریورماه برای رسیدن به اهداف و خواسته های خود با احتیاط کامل، منطقی، عقلانی و تدریجی عمل می کنند. آنها خواهان مشاهده حد کمال در طرف برابر شان هستند و در جوار آنها، صبر و شکیبایی را خواهید آموخت و به همان شکل با آنها بایستی رفتار کنید. از آنجایی که آنها از به هم ریختگی، بی نظمی و ازدحام بیزارند بایستی همیشه مکان زندگی شان را پاک و منظم نگه دارید.

آنها تنها خواهان عشق و محبت از طرف عزیزان شان نمی باشند، بایستی اطمینان ثمره کنند که شما خودمانی ترین و خوب ترین رفیقشان هم می باشید. هیچ گاه به اجبار غذا و غذاای به آنها ندهید که نپسندند چون آنها نسبت به رژیم غذایی و سلامت و سلامتی شان خیلی حساس هستند. آنها خواهان بهره مند هستی از یک زندگی آرام و بی داستان هستند، از این رو نپسندند در مرکز توجهات قرار بگیرند.

عکس شماره 2 ⇩
عکس شخصیت شناسی به واسطه ماه تولد

مهر

برای گرفتن هر تصمیمی به یک فرد متولد مهرماه فرصت دهید. متولدین مهرماه برای رسیدن به منتهای رویای خود در یک ارتباطات زنا شویی، درپی ابراز علاقه های گرم و صمیمانه از طرف همسر خود هستند و از محیط های عاشقانه و خیال انگیز لذت زیادی می برند. اگر میخواهید راهی به قلب آنها گشایید، بایستی مقدار علاقه تان را نسبت به انواع مختلف هنرها و آهنگ زیاد کنید، در این حالت مورد تحسین آنها قرار خواهید گرفت. همیشه و در همه حال به آنها متوجه باشید و از نقاط قوت شخصیت او تمجید کنید و پیش از شروع هرکاری، عقیده و نظر آنها را سؤال بکنید، چون همیشه و در هر زمینه ای صحبتی برای نقل کردن دارند. آنها اشخاصی تعلل ورز و مسامحه کار هستند و گاهی بی دلیل امروز و فردا می کنند و انجام بعضی از کارها را پشت گوش می اندازند3.

از این رو، در بر آن شوی ها تا حدی مغرور و متکبر می شوند ولی بهتر است در این طور مواقع به روی خودشما نیاورید و دادخواهی ای نکنید. آنها بایستی برای گرفتن هر تصمیمی مدت زیادی اندیشند و به زمان زیادی در این زمینه احتیاج دارند. ضمن این که محبت آمیز به او، گذشتن زمان و امکان از دصست رفتن مجالهای زندگی را خاطر نشان میکنید، کمی هم صبور باشید و به او زمان بدید.

آبان

آبانی ها به واسطه طبیعت و خلق پاییزی خود سریع دل بسته و پرسرعتتر دل می کنند؛ متولدین آبان برای انجام کارها و رسیدن به خواسته های خود در زندگی، گاهی نسنجیده و آنی عمل می کنند و درواقع، به همان سرعتی که دل می بازند، پرسرعتتر دل می کنند! آنها در رابطه با عروسی، معمولا خواهان عشق در نظری اجمالی هستند و به سرعت عاشق می شوند. همیشه آماده با شید تا در رابطه با پر عمق ترین خواسته های درونی، رموز زندگی و رویاهای شخصی تان با آنها صحبت و مبادله نظر کنید؛ آنها خواهان مشاهده شور و شوق وافر در وجود همسر خود هستند.

آنها عاشق سفر و سرگرمی هستند و اگر پا به پای آنها جلو نروید، بی شک به معضل بر می خورید. بعضی از آنها هنگام کار می خواهند آهنگ بشنوند؛ آقایان متولد آبان می خواهند در طول روز چندین هزار مرتبه از شما ابراز علاقه نگاه بکنند تا خیال شان راحت شود. هیچ گاه و تحت هیچ شروطی حس حسادت آنها را تحریک نکنید وگرنه با عکس العملی به مراتب بد تر از طرف آنها مواجه خواهیدشد و به سرعت و پیش از آن که دریابید چه حادثه ای افتاده، امکان می دارد نسبت به همسر آبان ماهی خود مبتلا معضل شوید. درحقیقت، سریع دل بستن و پرسرعتتر دل کندن، یکی از خصلت ها و خصوصیتهای آنها به حساب مییاید.

برج آذر

متولد آذرماه عاشق پیاده روی و رفتن به پیک نیک است؛ متولدین آذرماه برای رسی به اهداف و خواسته های خود، درپی یادآوری های ادامه دار هستند. به آنها آزادی کامل دهید و با اما و اگر های بی دلیل و غیرمنطقی خود، هیچ گاه مانع بهبود و پیروزی شان نشوید. آنها از راهپیماییهای طولانی در جوار ساحل و نواحی خوش آب و هوا و ییلاقی صفا میکنند و از مسافرت های کوتاه و گشت و گذارهای خانوادگی در طبیعت انرژی می گیرند و می خواهند تعطیلات پایان هفته شان را خارج از شهر سپری کنند.

آنها از افراد سرزنده، پرتحرک، خوشحال و هیجان انگیز خوش شان می آید و اگر در کنارشان حالت غمناک و دل فوت شده به خود بگیرید، درواقع به وسیله خودآنها را از خود فراری داده اید. آنها اهل سر به سر گذاردن با دیگران بوده و اهل جوک گویی و مزاح هستند، پس شما هم این ویژگی ها را در خود تقویت کنید. هیچ گاه لغزشات و خطاهای شان را صریح و مستقیم به آنها گوشزد نکنید وگرنه خیلی ناراحت خاطر و دلخور می شوند؛ برای تذکردادن به آنها در رابطه با لغزشات شان محیط عالی ای در خانه به وجود بیاورید و بحت را برنامه ریزی و مهار کنید.

آنها از فضاهای کوچک، محدود و سربسته بدشان می آید؛ هیچ گاه آنها را با عجله و شتاب زده وادار به انجام کاری نکنید، آنها برای انجام هرکاری به زمان احتیاج دارند و بایستی با آسایش خاطر کامل هرکاری را صورت دهند.

دی


سر وعده خود به دی ماهی ها بمانید؛ متولدین دی برای رسیدن به اهداف و خواسته های خود در زندگی، آغاز، بایستی فکر و ذهن شان را سروسامان دهند تا توجه و حواس شان روی بحث خاصی متمرکز شود. سر و وضع ظاهری برای آنها، از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است، از این رو برای راه یافتن به قلب شان بایستی دریابید که چه چیزی را عاشقت هستند، بعد از آن خود را به آن شکل درآورید.

آنها علاقه شدیدی به کارشان دارند و شما هم ضروری است به شغل و پیشه آنها اهمیت زیادی بدید.

در خلال آنها همیشه عاشقت هستند مدیر و سرپرست باشند. آنها خواهان دریافت هدیه هستند، ولی تنها از گرفتن کادوهای پربها به وجد می آیند؛ هیچ گاه و تحت هیچ شروطی اعصابشان را تحت فشار نگذارید چون خیلی عصبانی و بدخلق می شوند و طغیان های خشم شان غیرقابل مدیریت است. آنها در پذیرا بودن هرگونه مسئولیت و تعهدی، خیلی کند عمل می کنند، پس در زندگی با فرد متولد دی، صبر و حوصله زیاد به خرج دهید.

بهمن

بهمنی ها حساس و نکته سنج هستند؛ متولدین برج بهمن برای پیروزی و احساس رضایت در زندگی خود، احتیاج به شریک زندگی ای ماجراجو و اهل مخاطره و ریسک دارند. آنها برای بهبود و پیروزی به محیط عمل گسترده ای احتیاج دارند وگرنه غمناک و افسرده می شوند. آنها از درگیر شدن در دلیلها و معلول ها صفا میکنند، پس طوری عمل کنید که نمایان کنید که به این علاقه شان اهمیت می دهید.

آنها از چیزهای غیر منتظره و غیرمترقبه صفا میکنند و عاشقت هستند که گاه و بیگاه غافلگیر شوند؛ آنها در کل از هر چیز نامتعارف و بینظیری به وجد می آیند. آنها از صحبت و گفت و گو صفا میکنند، پس هنگام صحبت شان، آنها را تشویق به ادامه دادن بحث کنید. نسبت به آنها خیلی دشوار گیر و موشکافانه عمل نکنید وگرنه دست و پای خود را گم می کنند؛ در عین حال تمایل به پرحرفی و به اصطلاح روده درازی کردن در آنها یافت می شود.

برج اسفند

یک اسفندماهی را به تماشای فیلم اکشن نبرید؛ متولدین اسفندماه برای رسیدن به خواسته های خود، به وفور تحول عقیده می دهند و از این شاخه به آن شاخه می پرند. آنها از تماشای تئاتر و نگاهی به موزه های صفا میکنند و این جاها درواقع پاتوق محبوبشان به حساب مییاید. آنها از تماشای فیلمهای رنج آور و عاشقانه به وجد می آیند. از این رو هیچ گاه آنها را به تماشای فیلمهای اکشن و پرزدوخورد نبرید.

آنها برای عروسی هیچ گاه از یافتن نیمه گمشده خود ناامید نمیشوند و تا او را پیدا نکنند، دست از تلاش سرسختانه خود بر نمی دارند. تحت هر شروطی بایستی با آنها احساساتی و احساسی برخورد کنید عمیقا ناراحت خاطر و دلخور نشوند و هیچ گاه با تندی با همسر اسفندی خود رفتار نکنید، هایلایت این که کمی هوای آنها را بیشتر داشته باشید! آنها علاقه چندانی به حل و فصل مسائل مالی ندارند و ترجیح می دهند که این طور مسائل را به همسرشان واگذار بکنند و خود از آن دور بمانند.

___________________________________

تهیه و تدوین: مرجان و.

روانشناسی و خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی دلی در همه احوال خدا با او بود ««« »»» او نمی‌ديدش و از دور خدا را می‌کردشخصیت شناسی بر پایه ماه تولد (2 عکس)


TT / 582 --- TP / 24%گردآوری شده توسط : مرجان و.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : براساس
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :