شرکت های ژاپنی به دنبال ازسرگیری واردات نفت و میعانات گازی از ایران تا پایان سال

شرکت های ژاپنی به دنبال ازسرگیری واردات نفت و میعانات گازی از ایران تا پایان سال

شرکت‌های ژاپنی که بعد از تحریم‌ها خرید نفت از کشورمان را متوقف کرده بودند اکنون در تلاشند تا با بهره گیری از بیمه دولتی کشور ژاپن که برای واردات نفت کشورمان بعد از تحریم‌ها ایجاد شد، واردات نفت را روزانه 50 هزار بشکه از سربگیرند.

به گزارش گروه اقتصاد نگاه کن الملل فارس به نقل از رویترز، منابع صنعتی نقل کردند شرکت های ژاپنی نظیر شرکت ماروبنی و سامیتومو که خرید نفت از کشورمان را متوقف کرده بودند در تلاشند تا واردات نفت از کشورمان را احتمالا تا پایان سال ازسربگیرند.

به نقل کرده این منابع، این شرکت های محافظه کار ژاپنی تاکنون به دلیل عدم یک پوشش بیمه نگاه کن المللی قابل قبول واردات نفت از کشورمان را متوقف کرده بودند اما اکنون در حال کشف کردن راه هایی برای بهره گیری از پوشش بیمه ای به وجود آمده توسط دولت کشور ژاپن هستند.

این شرکت ها در تلاش هستند تا واردات حدود 50 هزار بشکه نفتی را که از کشورمان پیش از اعمال تحریم ها به انجام میرساندند، دوباره آغاز کنند.

تجارت خانه ها منتظر هستند تا بیمه های کشتیرانی خصوصی پوشش کامل برای محموله های کشورمان را پیشنهاد کنند اما برخی از تجار اکنون امید دارند تا از تمهید دولت کشور ژاپن که پوشش پیوسته بیمه برای واردات لازم نفت کشورمان در وقت تحریم ها فراهم کرده بود، بهره گیرند.

این پوشش دولتی به پالایشگاه ها و تجارت خانه ها نظیر شرکت میتسوبیشی و تویوتا تسیوشو این امکان را می داد تا حتی بعد از تحریم های سال 2012 از کشورمان نفت وارد کنند.

به نقل کرده یک منبع آگاه در یکی از این تجارتخانه ها، «یک راه حل این است که به طور مشترک با دیگر خریداران نفت بارگیری کنیم.» نفت بارگیری شده در کشتی ها هم اکنون با تمهید دولت کشور ژاپن به طور کامل تحت پوشش بیمه خواهد بود.

اوایل این ماه، شرکت میتسو اند کو برای نخستین بار از سال 2012 واردات نفت از کشورمان را زسرگرفت. به نقل کرده یک منبع آگاه از برنامه کشتیرانی، این شرکت میعانات گازی کشورمان را با محموله یک پالایشگاه در یک نفتکش به طور مشترک بارگیری کرد. میتسو از اظهارنظر در این ارتباط خودداری کرد.

شرکت ماروبنی که تا سال 2012 از کشورمان نفت خام، میعانات، نفتا و نفت کوره تهیه میکرد تایید کرده است که تلاش می کند تا واردات از کشورمان را از سربگیرد. یک منبع آگاه به رویترز گفت این شرکت امید دارد تا پایان امسال این واردات را از سربگیرد.

یک منبع صنعتی گفت شرکت سامیتومو که پیش از تحریم ها از کشورمان ال پی جی تهیه میکرد نیز در تلاش است تا به دلیل قیمت های رقابتی کشورمان از این کشور نفت خام و ال پی جی تهیه بکند.

به نقل کرده منابع آگاه، شرکت ایتوچو نیز خواهان از سرگیری واردات از کشورمان است و تجارتخانه کانماتسو نیز چنین قصدی دارد.

_________________________________

تهیه و تدوین: آرتين ص.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر به هر موی سری بر تن حافظ باشد ««« »»» همچو زلفت همه را در قدمت اندازمشرکت های ژاپنی به دنبال ازسرگیری واردات نفت و میعانات گازی از ایران تا پایان سال


TT / 76 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : آرتين ص.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : گازی
برچسب ها : ژاپنی , ایران , میعانات

مطالب مرتبط