شرکت گوگل، نتایج جستجو در گوشی را نسبت به دسکتاپ متفاوت خواهد کرد

گوگل، نتایج جستجو در موبایل را نسبت به دسکتاپ متمایز خواهد کرد

شرکت گوگل  تصمیم دارد نتایج جستجوی خود را در دو نسخه متفاوت برای موبایل و دسکتاپ ارائه کند. این تحول در ماه های اخیر رخ خواهد داد.

به گزارش کلیک، این جدا سازی ماجرا از این دارد که گوگل شیوه ایندکس گذاری خود را به دو بخش موبایل و دسکتاپ تقسیم می کند که تغییرات در نتایج جستجو در موبایل در مقایسه با تغییرات در نتایج جستجو در نسخه دسکتاپ سریع بیشتری صورت خواهد گرفت.

این خبر توسط Gray Illyes در pubcon در شهر لاس وگاس انتشار داده شد. هم چنین این گفته های او در توئیتر نیز تایید شد:

@methode: گوگل در حال ایندکس گذاری جداگانه ای برای موبایل است که به عنوان ایندکس گذاری عمده او به حساب مییاید. به واژه دیگر نتایج جستجو در دسکتاپ به عنوان ایندکس گذاری ثانویه او تلقی میشود که کمتر جدید منتقل کنی خواهد شد.

 #Pubcon

— Lisa Barone (@LisaBarone) October 13, 2016

ایندکس موبایل عمده و ایندکس دسکتاپ به عنوان نسخه ثانویه تلقی میشود. چک کنید و تفاوت نتایج را بین دسکتاپ  و موبایل بینید.

#pubcon @methode pic.twitter.com/umwBoYA6Cx

— Eugene Feygin (@rawseo) October 13, 2016

ارجحیت دادن به نتایج جستجو در گوشی های همراه نسبت به دسکتاپ قادر هست به عنوان پیشرفتی در تلاش گوگل در راستای ایجاد تجربه بهتر جستجو برای کاربران گوشی های هوشمند باشد.

البته این اتفاق کاملا قابل پیش بینی بود چون این شرکت از وقتی که الگوریتم Mobilegeddon را در آوریل سال ۲۰۱۵ عرضه کرد از وب مسترها (مالکین سایت ها) درخواست که وب سایت های خود را به صورت mobile-friendly دیزاین نمایند و آن ها را به بهره گیری از این الگوریتم تشویق کرده بود. جدا سازی ایندکس گذاری نتایج جستجو در گوشی های هوشمند و دسکتاپ نمایان کننده آن است که این شرکت در حال آمادکردن الگوی جدید خود و چیره شدن نتایج جستجو در موبایل در مقایسه با نتایج جستجو در دسکتاپ است.

داشتن یک ایندکس جداگانه برای گوشی های هوشمند این فرصت را برای ربات گوگل به وجود می آورد تا به صورت دقیق در صفحات وب واکنش گرا بخزد و با نظم ویژه ای آن ها را ایندکس گذاری کند. این امر منجر خواهد شد تا وقتی که کاربران توسط گوشی های خود در حال جستجو هستند، گوگل بتواند نتایج بهینه تری را به آن ها پیشنهاد کند. علاوه بر این، با افزایش سرعت در ایندکس مطالب، گوگل قادر خواهد بود با سرعتتر از هر زمان دیگری اخبار سه سوته را در اختیار کاربران گذارد.

این کار برای مالکین سایت ها و بهینه سازی سایت (SEO)  چه معنایی دارد؟

 با اعلام خبر جداسازی ایندکس جستجوی گوگل، این شرکت با قاطعیت اعلام کرد که جستجوی موبایل نسبت به جستجوی دسکتاپ از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اولویت دادن گوگل به موبایل نسبت به کامپیوترهای دسکتاپ پیغام کاملا شفافی را به مالکین وب سایت ها و سئوکارها می دهد. در واقعیت حداقل کاری این اشخاص باید به انجام رسانند این است که وب سایت آن ها باید واکنشگرا باشد یا یک نسخه از اپلیکیشن موبایل برای وب سایت خود داشته باشند. در هر صورت ، این حداقل کاری است که این اشخاص باید به انجام رسانند.

البته، تنها داشتن یک وب سایت بهینه شده برای موبایل کفایت نمی کند. سرعت سایت نیز یکی دیگر از فاکتوهای اهمیتی می داری است که نه تنها گوگل به آن اهمیت می دهد بلکه برای کاربران سایت نیز بسیار اهمیتی می دارد. طبق آماری که گوگل انتشار داده است در صورتی که سرعت بارگذاری سایت بیش از ۳ ثانیه باشد، ۵۳ درصد کاربران آن سایت را ترک خواهند کرد.

بنابراین خوب ترین راه برای افزایش سرعت سایت، بهینه سازی آن از طریق انتشار دادن مطالبی است که از تکنولوژی صفحات موبایل شتاب کشف کرده (Accelerated Mobile Pages) بهره میگیرند. در صورتی که شما هنوز از AMP بهره نمیگیرید، به شما ارائه میدهیم تا به طور منظم سرعت صفحات سایت خود را از طریق ابزار PageSpeed Insights گوگل چک کنید و تا مکانی که قادر هستید زمان بارگذاری صفحه را کم بکنید.

هم چنین در صورتی که به طور منظم در وب سایت خود درباره حرفه و صنعتی که در آن کار میکنید، اخبار منتشر می نمایید، باید حتما اخبارتان را در بخش Google News گذارید. در واقعیت این کار نه تنها ایجاب خواهد کرد تا مطالب شما سریع بیشتری ایندکس شوند بلکه باعث بیشتر نگاه کردن شدن اخبار شما در نتایج جستجو خواهد شد.

اگر وب سایتی دارید و می خواهید به طور ایده‌آل عمل کنید باید پیش از اینکه گوگل شروع به جداسازی در ایندکس جستجوی خود کند، مسائل نقل شده را رعایت نمایید. هر چندین به طور دقیق نمی شود زمان پیاده سازی الگوی جدید گوگل را معلوم کرد، اما در این صنعت هیچ وقت از پیش تاز بودن زیان نخواهید دید. بنابراین ارائه میدهیم پیش از آنکه گوگل تغییرات جدید را اعمال کند، شما در وب سایت خود تغییرات جدید را به وجود آورید.

پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود

گردآورنده: فرزين ی.

اینترنت و وب در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای آفتاب آينه دار جمال تو ««« »»» مشک سياه مجمره گردان خال توشرکت گوگل، نتایج جستجو در گوشی را نسبت به دسکتاپ متفاوت خواهد کرد


TT / 109 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : فرزين ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اینترنت و وب
برچسب ها : موبایل , دسکتاپ , گوگل , نتایج , متمایز

مطالب مرتبط