شستن موها با شامپوی عالی

شستن موها با شامپوی مناسب

می خواهیم به وارسی خوب ترین و بدترین شامپوها برای موهایمان توجه بکنیم انواع مختلف شامپوها چه فایده هایی دارا می باشند ازدیاد سلامت و شادابی مو با انتخاب شامپویی عالی موها میسر خواهد بود شستشو و کف کردن زیاد مو علتی بر مرغوب بودن آن نمی باشد تلاش کنید با انتخاب شامپوهای نامناسب به موهایتان زیانی وارد نکنید .

موها ،بعد از مدت وقتی،نسبت به شامپو ،مقاومت نشان نمی دهند.ولی اگه جنس مو  روغنی است  باشد و یا از محصولاتی برای موهای خودبکار می برید که شامل وکس می باشند ، بهتر است با این که وقت یک دفعه  ،شامپویی را بکار ببرید که باعث شفافیت و پیشرفت ساختار موهاشود.

Limonene و دیگر اسیدهای سیتریک ،برای اعتدال PH شامپوها افزوده میشود.اسید استیک به دلیل خاصیت پاک کنندگی موثر خود شناخته شده است ،به این علت که قادر هست پوست فوت شده و گرد و خاک را از سطح پوست سر زدوده و ظاهر آن را سلامت تر و شفاف تر سازد.

چه نوع شامپویی عالی شما است

محصولات مواظبتی و تقویت کننده مو ،می توانندبرای سلامت و شادابی مو ،بسیار سودمند و نقش داشته باشند .یکی از اجزاء تشکیل دهنده سودمند شامپوها Polyquaternum -۱۰ است که به درستی توسط پروتئین موها به سوی خود کشیده شده و حجم خوبی به موها می دهد ،افزون بر آن ، الکتریسیته ساکن را کم کرده و باعث برق انداخته شدن و شفافیت موهای شما خواهد شد.

 برای داشتن موهایی پیوسته پاک و شفاف ،آیا واقعا چند بار شستشو و کف کردن زیاد موها در هر با استحمام لزومی دارد؟

با یافتن شامپویی عالی جنس موهای خود ،فقط یکبار شستشو کافی است و بارهای دوم و سوم کار چندانی برای موهای شما انجام نخواهد داد.

به دنبال چه نوع مواد تشکیل دهنده ای باشیم ؟

Ammonium lauryl sulphate یا آمونیوم لوریل سولفات ،یک سورفکتانت با فوم بالا بوده که پیوندهای هیدروژنی در آب را مختل کرده و با نفوذ آن به درون مو ،آنرا عمیقا پاک می کند.

برای درخشش بیشتر مو چه کار می توان کرد ؟

افزون بر شستشو با آب خنک که باعث سرحالی و هوشیاری اندام ،سخت شدن پوست اندام و شفافیت بیشتر موها می شود ،بهره گیری از محصولاتی حاوی سیلیکون هم ،با بستن کوتیکول های مو ،هم به درخشش موها مدد زیادی می کند و هم از دو شاخه شدن موها پیش گیری می کند.

Behentrimonium chloride یک مخلوط موم مثل و آنتی استاتیک و Cetrimonium chloride ،یک محلول چهار تایی محلول در آب است که هر دو در ترکیبات نرم کننده ها انتخاب شده و باعث شفافیت و برق انداخته شدن موها خواهند شد.

برای جوانسازی دو شاخه شدن مو چه کاری می توان به انجام رساند ؟

در این مورد شاید زیاد ترین کاری که می توان کرد ،بهره گیری از ماسک های تقویت کننده و ویژه موهای در شاخه شده و لطمه خورده ونیز رفتن به آرایشگاه و کوتاه کردن موها است.

اما بهره گیری از محصولات شوینده ای که حاوی سیلیکون و موم زنبور عسل باشد ، موقتا و تا وقتی که موها را کوتاه کنید ،قادر هست با جوانسازی موقت موها ،ظاهر آنها را بهتر نمایان کند.

بیوطب

*********************

نگارنده : به‌آفرين ژ.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در کنج دماغم مطلب جای نصيحت ««« »»» کاين گوشه پر از زمزمه چنگ و رباب استشستن موها با شامپوی عالی


TT / 133 --- TP / 26%گردآوری شده توسط : به‌آفرين ژ.
تاریخ گردآوری : 2017-02-22
در دسته بندی : سلامت پوست و مو
برچسب ها : موها , شامپوی
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :