شعار امسال آموزش و پرورش استان سمنان توجه خاصی به ورزش دارد

شعار امسال آموزش و پرورش استان سمنان توجه خاصی به ورزش دارد

مدیر تعلیم و پرورش شهرستان سمنان نقل کرد: بخش قابل‌توجهی از شعار امسال تعلیم و پرورش استان سمنان به ورزش توجه دارد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از سمنان، سعید رضایی عصر امروز در آیین آغاز رقابت های ورزشی فرهنگیان سمنانی که به عالیت هفته ورزش و تربیت بدنی در اداره تعلیم و پرورش شهرستان سمنان به انجام رسانده شد، بیان داشت: بخش قابل توجهی از شعار امسال تعلیم و پرورش استان سمنان به ورزش توجه دارد.

وی شعار سال تحصیلی جاری در مدارس و تعلیم و پرورش سمنان را «با نماز و با ورزش؛ با شادمانی و با ارزش» بیان کرد و خواستار توجه هر چه بیشتر به فعالیت های ورزشی در مدارس شد.

مدیر تعلیم و پرورش شهرستان سمنان با اشاره به پنج کلیدواژه «ت» برای داشتن جامعه سالم و مدرسه صالح بر اساس مفاهیم برداشتی از سند تغییر بنیادین تعلیم و پرورش، از «تقوا» به عنوان نخستین کلیدواژه در اصلاح جامعه نام برد و افزود: نوشداروی مسائل تربیتی، خدامحوری است و اولیا و مربیان باید بر اجرای این امر بکوشند.

سعید رضایی «تواضع» را دومین کلیدی آگاهی داشت که امروز باید آگاهی دار پرداخته شود و نقل کرد: باید تلاش شود تا هر چه به مراتب علمی اضافه میشود، به تواضع افراد نیز افزوده شود.

وی از «تعادل» به عنوان سومین کلیدواژه اصلاح جامعه و مدرسه یاد کرد و افزود: ریشه افراط و تفریط امروز باید در خانواده ها خشکانده شود؛ چراکه اصلاح آن به نفع مدرسه و جامعه است.

مدیر تعلیم و پرورش شهرستان سمنان در ادامه «تعاون» را چهارمین کلیدواژه موفقیت نامید و بر لزوم تلاش برای برطرف کردن ضعف در کارگروهی تأکید کرد.

«تحمل» پنجمین کلیدواژه ای بود که مدیر تعلیم و پرورش سمنان به آن اشاره کرد.

رضایی حین تشریح بخش هایی از سند تغییر تعلیم و پرورش بیان داشت: باید دانش آموزانی را داشته باشیم که اهل تفکر، اندیشه، پژوهشگر و در بر می داری فکر باشند و همه چیز را به آسانی نپذیرند؛ ما حتی در مبانی دینی، اعتقادی و اصول باید اندیشه کنیم.

وی افزود: باید با اندیشه و تفکر به این باورها برسیم؛ تقلید برای بحث فروع و شرعیات است، در اصول و این که بفهمیم چه کاره هستیم، از کجا آمده ایم و به کجا می رویم، باید با اندیشه به باور، تفکر و همچنین پرسشگری برسیم.

مدیر تعلیم و پرورش شهرستان سمنان ادامه داد: تعلیم و پرورش در دولت تدبیر و امیدی که رئیس جمهوری بارها بر امید به نسل آینده، و توانمندی آن ها و حرکت رو به رشدی که کشور ما با اتکای به نسل جوان خواهد داشت، تأکید دارد، که از اهمیت بسیاری برخوردار است.

رضایی افزود: خرسندیم که در کنار بحث های پژوهشی، بحث مهارت های زندگی و مشارکت جویی نیز نکته توجه قرار گرفته است و تمام این موارد برای رشد و پیشرفت جامعه بسیار حائز اهمیت است.

***********************************

نگارنده : دنيا ش.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تو خود چه لعبتی ای شهسوار شيرين کار ««« »»» که توسنی چو فلک رام تازيانه توستشعار امسال آموزش و پرورش استان سمنان توجه خاصی به ورزش دارد


TT / 61 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : دنيا ش.
تاریخ گردآوری : 2016-10-18
در دسته بندی : شعار
برچسب ها : خاصی , امسال , ورزش

مطالب مرتبط