شمار داعشی های کشته شده در موصل طی ۴۸ ساعت گذشته

شمار داعشی های کشته شده در موصل طی ۴۸ ساعت گذشته

رئیس پلیس فدرال عراق، شمار داعشی های کشته شده در جنوب موصل طی ۴۸ ساعت گذشته را اعلام کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، رائد شاکر جودت رئیس پلیس فدرال عراق در بیانیه ای گفت که طی 48 ساعت گذشته از عملیات آزادسازی موصل، 96 تروریست داعشی کشته شدند.

وی افزود که طی این مدت، 27 خودروی بمب گذاری شده، 31 پایگاه موشکی، و 5 خمپاره انداز داعش منهدم شد.

جودت همچنین از کشف 10 موشک کاتیوشا، 200 گلوله خمپاره، دو رگبار سنگین، و دو توپ انداز تروریستها خبر داد.

و خبر دیگر اینکه نیروهای عراقی روستای البکر در جنوب الشوره در جنوب موصل را از چنگ تروریستهای داعشی آزاد و پرچم عراق را بر فراز ساختمانهای آن به اهتزاز در آوردند.

حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، بامداد دوشنبه از آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل از چنگال گروه داعش خبر داد.

نیروهای پلیس فدرال و داوطلب مردمی عراق امروز اعلام کردند که 352 کیلومترمربع در جنوب شهر موصل را از چنگ داعشی ها آزاد کرده اند.

گروه تروریستی داعش سحرگاه روز بیستم خرداد (10 ژوئن) سال 1393 به موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق واقع در 400کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خود درآورد.

موصل بزرگترین شهری است که گروه تروریستی داعش آن را در اشغال خود دارد و این شهر که حدود یک و نیم تا دو میلیون نفر جمعیت دارد، آخرین پایگاه اصلی این گروه تروریستی در عراق به شمار می رود.

- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد -

گردآوری توسط : پروين س.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی به چند رنگ می اندر پياله ريخت ««« »»» اين نقش‌ها نگر که چه خوش در کدو ببستشمار داعشی های کشته شده در موصل طی ۴۸ ساعت گذشته


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : پروين س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : داعشی , ساعت , موصل

مطالب مرتبط