شناسایی SUV تازه فرانسوی: پژو ۳۰۰۸ یک اتومبیل کاملا دلپذیر (11 عکس)

معرفی SUV جدید فرانسوی: پژو ۳۰۰۸ یک خودروی کاملا شیک

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

پژو در مدل کراس‌اوور-MPVخودیعنی ۳۰۰۸ تغییر ات اساسی بوجود آورده و ما شاهد تبدیل این ماشین به یک ماشین کاملاً باکلاس در کلاس SUVها هستیم. این خودرو چه تواناییها و تجهیزاتی را برای سرنشینانش فراهم می کند؟

کلیک- از چندین نظر باید گفت که باید شکرگزار تغییر در عادات خریداران خودرو در سر تا سر دنیا باشیم چون باعث به تکاپو افتادن هر چه بیشتر طراحان خودرو برای ارائه ی ماشین هایی متفاوت از آنچه که تاکنون بودیم، هستیم. این تغییرات در روند دیزاین شرکت پژو هم گیرا است، با ظهور SUVها و کاهش محبوبیت MPVها، روشن است که چرا پژو در مدل کراس‌اوور-MPV خود یعنی ۳۰۰۸ تغییر و تحول بنیادی بوجود آورده و آن‌را به  تبدیل به یک خودرو کاملاً باکلاس در کلاس SUVها کرده است.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس شناسایی SUV جدید فرانسوی: پژو ۳۰۰۸ یک ماشین کاملا باکلاس

فقط یک نگاه به بدنه ی این خودرو کافی است تا متوجه شویم که این واقعاً تحولی قابل‌توجه است و ۳۰۰۸ کاملاً خوشگل تر از پیش شده است. اگه بخواهیم در رابطه با ظاهر خودرو بگوییم در نگاه نخست توجه ما به افزایش ارتفاع ۳۰۰۸، دیزاین زیبا، جلوپنجره ی جسورانه ی آن و چراغ‌های عقب مشابه پنجه ی شیر جلب می شود. در نگاه بعدی متوجه  شیشه ی جلوی شیب‌دار و ستون C مخفی می شویم که باعث می شود اطمینان داشته باشیم که ۳۰۰۸ جدید حتی در کلاس بسیار شلوغ کراس‌اوورهای شهری هم کاملاً متمایز باشد.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس شناسایی SUV جدید فرانسوی: پژو ۳۰۰۸ یک ماشین کاملا باکلاس

تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس شناسایی SUV جدید فرانسوی: پژو ۳۰۰۸ یک ماشین کاملا باکلاس

تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس شناسایی SUV جدید فرانسوی: پژو ۳۰۰۸ یک ماشین کاملا باکلاس

اگه به دیزاین داخلی خودرو نگاه بیندازیم در ابتدا با یک محیط داخلی کاملاً جدید مواجه می شویم. طیف وسیعی از ویژگی‌های دیزاین داخلی جدید پژو بیش‌ازاندازه ی در ۳۰۰۸ نگاه کرده می‌شود.

تصویر و عکس شماره 6 ⇩
تصویر و عکس شناسایی SUV جدید فرانسوی: پژو ۳۰۰۸ یک ماشین کاملا باکلاس

از یک طرف ما نمایشگر دستگاه اطلاعاتی-مشغولی که در قسمت بالای داشبورد نصب شده است را می بینیم و از طرف دیگر فرمان کوچولو و صفحه آمپری را که از بالای آن قابل‌دیدن است. این صفحه آمپر در اصل یک صفحه‌نمایش ۱۲٫۳ اینچی است و تحت تازه ترین ورژن دستگاه i-Cockpt پژو، اطلاعات را به‌صورت جایزی به اکران درمی‌آورد.

تصویر و عکس شماره 7 ⇩
تصویر و عکس شناسایی SUV جدید فرانسوی: پژو ۳۰۰۸ یک ماشین کاملا باکلاس

دستگاه i-Cockpt پژو مشابه دستگاه صفحه آمپر جایزی Virtual Cockpit آئودی است و می‌توان در آن نقش و مخلوط صفحه آمپر را عوض کرد. این به رانندگی کننده این حق انتخاب را می دهد که در صفحه آمپر چه چیزی و چطور به اکران درآید و از آن مهم‌تر می‌تواند دستگاه ناوبری را هم مستقیماً روبروی رانندگی کننده به اکران درآورد.

تصویر و عکس شماره 8 ⇩
تصویر و عکس شناسایی SUV جدید فرانسوی: پژو ۳۰۰۸ یک ماشین کاملا باکلاس

این دستگاه بسیار عالی ساخته شده است و برخلاف بسیاری از محصولات دیگر پژو، نگاه کردن آن از بالای فرمان آسان است. درواقع می شود گفت که نواقص و لغزشات پژو در داخل کابین ۳۰۰۸ بسیار کم است و به همین علت می‌توان آن‌را به‌عنوان یکی از خوب ترین کابین‌ها در کلاس خود تلقی کرد. مهار دستگاه تهویه از طریق صفحه‌نمایش مرکزی صورت می‌گیرد که بهره گیری از آن در هنگام حرکت دشوار است. همچنین متریال قسمت‌های پایینی داشبورد نیز کیفیت پایین‌تری دارند که البته این‌ها ایراداتی جزئی هستند.

تصویر و عکس شماره 9 ⇩
تصویر و عکس شناسایی SUV جدید فرانسوی: پژو ۳۰۰۸ یک ماشین کاملا باکلاس

زمانی به قسمت‌های دیگر این خودرو نگاه می اندازیم می بینیم که قسمت هایی  که در معرض لمس کردن قرار دارند از کیفیتی عالی برخوردارند و دیزاین کلی داخل با تریم‌های فلزی احساس لوکس بودن قرار می داری را  به رانندگی کننده و سرنشینان آن ارائه می‌کند.

در اینجا باید این را هم افزود  که  پژو ۳۰۰۸ جدید همانند نیسان قشقایی یا سئات آتکا بزرگ احساس نمی‌شود اما بسیار شیک‌تر و خوشگل تر از این رقبا ساخته شده است. در قسمت عقبی خودرو مقدار زیادی فضا وجود دارد درحالی‌که هنگام نشستن در صندلی رانندگی کننده این‌طور به نظر نمی‌رسد.

پژو ۳۰۰۸ کمی کشیده‌تر از ماشین قشقایی است بنابراین مقدار زیادی محیط پا برای صندلی‌های عقب وجود دارد و آسانی خوبی را فراهم می آورد. صندوق بار آن‌هم ۵۲۰ لیتر حجم دارد که از نیسان با ۴۳۰ لیتر بیشتر است.

اگه به صندلی جلو بینیم می بینیم که صندلی رانندگی کننده و موقعیت  این صندلی باعث می شود که رانندگی کننده کمی بیش‌ازحد راست و عمودی باشد و صندلی آن نیز راحت‌ترین در کلاس خودش به حساب نمییاید اما پژو با ارائه ی  یک سواری خوب این معضلات را  برای رانندگی کننده جبران کرده است.

گیربکس این ماشین جدید فرانسوی هم عملکرد عالی ای را در بر می دارد هرچند که عملکرد آن به روانی عملکرد گیربکس سئات آتکا نیست و همچنین برای معکوس دادن هم باید یک دکمه را نگه داشت. البته می‌توان برای ۳۰۰۸ گیربکس دستی را برگزید و این یعنی در این صورت می‌توان دور موتور را جهت پیش گیری از ورود سروصدای موتور دیزل به داخل کابین پایین نگه داشت چراکه در دورهای پایین‌تر موتور خوب و آرام است. افزایش سرعت خودرو بدین معنی است که حتما سروصدای بیشتری به کابین راه پیدا می‌کند اما مهندسان فرانسوی کاری کرده اند که این صدا در ۳۰۰۸ به‌سختی شنیده میشود و اصلاً آزاردهنده نیستند. همچنین از ورود صدای باد به داخل اتاق به‌خوبی پیش گیری شده است اما صدای تماس لاستیک‌ها با سطح جاده در سرعت‌های بالاتری کمی به گوش می‌رسد

تصویر و عکس شماره 10 ⇩
تصویر و عکس شناسایی SUV جدید فرانسوی: پژو ۳۰۰۸ یک ماشین کاملا باکلاس

برای رانندگی کننده یک فرمان کوچولو  فراهم شده است که ایجاب کرده ۳۰۰۸ پرجنب‌وجوش و چالاک احساس شود درحالی‌که وزن آن‌هم مناسب است.

تصویر و عکس شماره 11 ⇩
تصویر و عکس شناسایی SUV جدید فرانسوی: پژو ۳۰۰۸ یک ماشین کاملا باکلاس

از تمامی نقاط قوت این خودرو که بگذریم به نقاط ضعف آن می رسیم یکی از این نقاط ضعف این است که این کراس‌اوور فرانسوی فاقد هرگونه احساس اسپرت است که موجب ارائه ی رانندگی بی‌حس و بی‌روحی می‌شود. هرچند که چسبندگی بسیار بالایی دارد. به‌طورکلی رانندگی ۳۰۰۸ اگرچه خیلی گیرا نیست اما ماشین سرگرم‌کننده‌ای برای رانندگی است. کما این که این مورد در بسیاری از رقبای آن‌هم وجود دارد.

به نقل کرده ی منتقدین  این‌ کراس‌اوور کوچکِ باکلاس با داخل عالی، سواری خوب و صندوق بار کاربردی است. در این خودرو فناوری بالا و مواد باکیفیت بکار رفته است که احساس لوکس و مجللی بسیار بیشتر از پیش را به سرنشینان می دهد درحالی‌که رانندگی آن‌هم قابل قبول و نسبتاً خوب است. تمام اینها باعث می گردد که این کراس اوور فرانسوی بیش از حد نسبت به رقبایش پیشی بگیرد و ما باید نگاه بکنیم در آینده چه رقبایی برای پژو ۳۰۰۸ ساخته خواهند شد.

مشخصات فنی

Peugeot 3008 2016
قیمت پایه ۲۵ هزار پوند (تقریبی)
پیشرانه ۱٫۶ لیتری ۴ سیلندر دیزل
قدرت ۱۲۰ اسب بخار
گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر
گیربکس ۶ سرعته دستی
محور محرک جلو
شتاب صفرتاصد ۱۱٫۲ ثانیه
حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر در ساعت
مصرف سوخت ۴ لیتر
تولید آلایندگی

۱۰۴ گرم در هر کیلومتر

***براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد***

نگارنده: شايگان ز.

نقد و بررسی محصولات در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سزای تکيه گهت منظری نمی‌بينم ««« »»» منم ز عالم و اين گوشه معين چشمشناسایی SUV تازه فرانسوی: پژو ۳۰۰۸ یک اتومبیل کاملا دلپذیر (11 عکس)


TT / 263 --- TP / 25%

گردآوری شده توسط : شايگان ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-20
در دسته بندی : نقد و بررسی محصولات
برچسب ها : فرانسوی

مطالب مرتبط