شناسایی خوب ترین ماسک موها برای انواع مختلف مو (3 عکس)

معرفی بهترین ماسک موها برای انواع مو

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

جنس و حالت موهای افراد، فرق می دارد و هرکسی بسته به جنس موهایش، می بایست برای معالجه معضلات موی سر خود مبادرت نماید. در این بین، شرکت‌های گوناگون، تبلیغات زیادی برای محصولات شیمیایی خود انجام می‌دهند و مردمان را به بهره گیری از آنها ترغیب می‌کنند، اما همان‌طور که می‌دانید، روش‌های طبیعی و ارگانیک پیوسته خوب ترین گزینه می باشند و کمترین پیامد جانبی را دارند. در این مقاله می‌خواهیم چندین ماسک مو را به شما شناسانیم که به‌راحتی و با بهره گیری از مواد طبیعی و ارگانیک تهیه می‌شوند. اگه شما هم دغدغه‌ی موهایی زیبا و خوش‌حالت را دارید، مقاله‌ی ما را دنبال کنید.

اگرچه امکان می دارد با موهایی فوق‌العاده و بی‌عیب به دنیا نیامده‌ باشیم، اما می‌توانیم با بهره گیری از ماسک موی مناسب، موهایی سلامت و خوش‌حالت داشته باشیم. ماسک‌های طبیعی و ارگانیک مو می‌توانند به جوانسازی موهای آسیب‌دیده مدد و پوست سر را تقویت کنند. اگه به‌دنبال راهکاری می باشید تا به موهای خود جانی مجدداً ببخشید، حتما یکی از ماسک‌های طبیعی و ارگانیک زیر را آزمایش کنید.

۱. ماسک مو برای موهای آسیب‌دیده

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس معرفی خوب ترین ماسک موها برای انواع مختلف مو

از لوازم حرارتی و حالت‌دهنده‌‌های مو گرفته تا درمان‌های شیمیایی، همه و همه به نوبه‌ی خود، به موها ضرر می‌‌رسانند.

برای معالجه موهای آسیب‌دیده‌ی خود می‌توانید:

را با هم ترکیب نمایید. این ماسک را به‌مدت ۳۰ دقیقه روی موهایتان بگذارید. درنهایت موهایتان را با شامپوی عادی و نرم‌کننده بشویید.

این ماسک با آبرسانی به مو و تأمین پروتئین موردنیاز، باعث درخشش و تقویت موها می‌شود. تخم‌مرغ به‌علت داشتن پروتئین زیاد، موهای سالم‌تری برای‌تان به ارمغان می‌آورد و به‌دلیل در بر داشتن لسیتین، هم فایده یک شامپوی طبیعی و ارگانیک و هم فایده یک نرم‌کننده‌ی خوب را داراست.

۲. ماسک مو برای افت شکنندگی موها

تصویر و عکس معرفی خوب ترین ماسک موها برای انواع مختلف مو

وقتی که موهایتان شکننده، خشک و ضعیف باشند، به مشکلاتی همچون موخوره یا ریختن مو گرفتار می‌شوید. این امر امکان می دارد بخاطر مدل‌مویتان باشد اما گاهی‌اوقات، تغذیه‌ی بد دلیل چنین مشکلاتی است و شکنندگی موها، نشان‌دهنده‌ی این است که به پروتئین زیاد تری احتیاج دارید.

در چنین مواقعی می‌توانید با ماسک مویی که از:

 • یک فنجان ماست یونانی
 • یک قاشق غذا خوری سرکه سیب
 • و یک قاشق غذا خوری عسل

تهیه می‌شود، به داد موهایتان برسید. این مواد را با هم ترکیب کنید. از ریشه تا پایان موها را با این ماسک پنهان بکنید. پس از گذشت ۱۵ دقیقه، موهایتان را با آب بشویید.

ماست یونانی با زیاد کردن مقدار پروتئین، به تقویت موها مدد می‌کند. سرکه‌ی سیب موهایتان را پاک می‌کند و عسل هم رطوبت آنها را تأمین می‌کند.

۳. ماسک مو برای معالجه شوره و خارش پوست سر

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس معرفی خوب ترین ماسک موها برای انواع مختلف مو

آیا واقعا هوای خنک به موهایتان ضرر منتقل کرده است؟ شما می‌توانید با بهره گیری از:

 • دو قاشق غذا خوری آب لیمو ترش
 • دو قاشق غذا خوری روغن زیتون
 • و دو قاشق غذا خوری آب

شوره و خارش پوست سر را برطرف بکنید، موهایتان را تقویت کنید و طراوتی مجدداً به آنها ببخشید. برای این کار، همه‌ی این مواد را با هم ترکیب کنید. آن را روی موهایتان بگذارید و پوست سر را به‌آرامی مشتمال و ماساژ بدهید. پس از ۲۰ دقیقه موهایتان را با شامپوی عادی بشویید.

فایده اسیدی آبلیمو سبب می‌شود از خشکی پوست سر و شوره رهایی پیدا کنید. روغن زیتون هم به‌عنوان مرطوب‌کننده برای پوست سر عمل می‌کند.

ماسک آبلیمو و روغن زیتون را هر ۲ هفته یک‌بار بهره گیرید.

۴. ماسک مو برای موهای خشک

تصویر و عکس معرفی خوب ترین ماسک موها برای انواع مختلف مو

معمولا موهای رنگ‌شده و موهایی که با مواد شیمیایی جوانسازی می‌شوند، خشک و شکننده می باشند. شما می‌توانید با بهره گیری از:

 • یک قاشق غذا خوری عسل
 • و دو قاشق غذا خوری روغن زیتون

رطوبت را به موهای خود بازگردانید. این مواد را با هم ترکیب نمایید و بگذارید حدود ۲۰ دقیقه روی موهایتان بماند. همچنین می‌توانید اسانس‌هایی (محلولی با روغن فرّار) به این ترکیب افزایید تا باعث تقویت بیشتر پوست سر و موهایتان شود. این ماسک را با شامپوی عادی و نرم‌کننده بشویید.

عسل و روغن زیتون با جذب مولکول‌های آب، باعث حفظ رطوبت و طراوت موها می‌شوند. عسل یک ضدعفونی‌کننده‌ی طبیعی و ارگانیک است و فایده ضدالتهابی دارد، به این سبب این ماسک باعث نابود شدن شوره و خارش پوست سر می‌شود.

۵. ماسک مو برای حفظ رطوبت موها

اگه موهایتان خشک و شکننده‌اند، می‌توانید با بهره گیری از:

 • یک‌چهارم فنجان خاک رس فرانسوی
 • ۱ قاشق غذا خوری روغن آووکادو
 • چندین قطره اسانس اسطوخودوس
 • و ۷۰ میلی‌لیتر آب

ماسکی آماده کنید که می‌تواند نرمی و لطافت را برای موهای شما به ارمغان بیاورد و آنها را صاف‌تر، درخشان‌‌تر و قوی‌تر از پیش کند. این ماسک را آغاز روی پوست سر، ریشه‌ها و بعد از آن قسمت‌های پایینی مو بگذارید. با یک کلاه دوش، موهایتان را به‌مدت ۳۰ دقیقه پنهان بکنید و بعد آنها را بشویید.

خاک رس حاوی سیلیکای بسیار زیادی است و به نرم کردن پوست سر و معالجه شوره مدد می‌کند، شکنندگی موها را افت می‌دهد و باعث درخشش موهایتان می‌شود.

۶. ماسک مو برای موهای طبیعی و ارگانیک

تصویر و عکس معرفی خوب ترین ماسک موها برای انواع مختلف مو

اشخاصی که موهایی طبیعی و ارگانیک دارند، می‌دانند رطوبت تا چه حد برای داشتن چنین گیسوانی اهمیت دارد. کسانی که موهای زبر و فر دارند، بیشتر در معرض خشکی و شکنندگی مو قرار دارند. آبرسانی به چنین موهایی بسیار اصلی است.

 • نصف یک عدد آووکادو
 • یک‌چهارم فنجان سس مایونز
 • دو قاشق غذا خوری روغن نارگیل
 • و یک قاشق غذا خوری عسل

را با هم ترکیب نمایید و از ریشه تا پایان موهایتان را به آن آغشته کنید. با کلاه دوش، موهایتان را پنهان بکنید. ۳۰ دقیقه منتظر مانید و بعد با نرم‌کننده موهایتان را بشویید. این ماسک برای معالجه خشکی موهایتان سودمند است.

۷. ماسک مو برای موهای فِر

موهای زِبر و فِر به مواظبت زیاد تری احتیاج دارند و برای خوش‌حالت کردن آنها، می بایست از یک دنیا نرم‌کننده بهره گیرید.

برای این موها، ماسکِ نرم‌کننده‌ای با بهره گیری از مواد زیر تهیه کنید.

 • یک عدد تخم‌مرغ
 • ۲ قاشق غذا خوری سس مایونز
 • یک قاشق غذا خوری روغن زیتون
 • و یک قاشق غذا خوری عسل

این ماسک را به‌مدت ۳۰ دقیقه روی موهایتان بگذارید و با یک حوله پنهان بکنید. بعد از آن با شامپو و نرم‌کننده شست‌وشو بدهید.

احتمالاً بهره گیری از چاشنی‌ها برای تهیه‌ی ماسک باورنکردنی به چشم بیاید، اما مایونز در این ماسک حقیقتا فوق‌العاده عمل می‌کند. در تهیه‌ی مایونز از روغن استفاده می‌شود و به این سبب باعث نورانی شدن موهایتان می‌شود.

۸. ماسک مو برای پیش گیری از آسیب‌های ناشی از محصولات راجع به مو

تصویر و عکس معرفی خوب ترین ماسک موها برای انواع مختلف مو

اگه برای حفظ حالت و خوشگلی موهایتان از محصولات شیمیایی استفاده می‌کنید، امکان می دارد موهایتان شکننده و بد حالت شوند.

خوب ترین و تاثیرگذار ترین روشِ پیش گیری از این آسیب‌ها، بهره گیری از بی کربنات سدیم یا جوش شیرین است. بی کربنات سدیم یا جوش شیرین به‌راحتی می‌تواند فایده اسیدی را از بین ببرد.

برای تهیه کردن ماسک بی کربنات سدیم یا جوش شیرین، می بایست ۲ قاشق غذا خوری بی کربنات سدیم یا جوش شیرین را با آب ترکیب نمایید و آن را به موهای مرطوب خود بزنید. پس از گذشت ۱۵ دقیقه، موهایتان را با شامپو بشویید.

۹. ماسک برای بازگرداندن انعطاف‌پذیری مو

تصویر و عکس معرفی خوب ترین ماسک موها برای انواع مختلف مو

گرمای زیاد و مواد شیمیایی به موها ضرر می‌رسانند و انعطاف‌پذیری موها را افت می‌دهند. اگه شما هم گرفتار این مشکل شده‌اید، با بهره گیری از مواد زیر ماسکی برای موهایتان آماده کنید.

 • یک عدد موزِ رسیده
 • یک قاشق غذا خوری عسل
 • یک قاشق غذا خوری روغن زیتون
 • و چندین قطره اسانس اسطوخودوس

این مواد را در کاسه‌ی بزرگی ترکیب کنید. از ریشه تا پایان موها را با این ماسک پنهان بکنید و کف سر را با انگشتان خود مشتمال و ماساژ بدهید. سر خود را با حوله پنهان بکنید و اجازه بدهید ۱۵ دقیقه بماند. بعد از آن موهایتان را بشویید.

موز پروتئین موردِنیاز برای ازدیاد انعطاف‌پذیری مو را تأمین می‌کند. ترکیب عسل و روغن هم موها را مرطوب و پوست سر را هیدراته می‌کند.

۱۰. ماسک برای درخشش موها

تصویر و عکس معرفی خوب ترین ماسک موها برای انواع مختلف مو

گاهی‌اوقات موها درخشش و خوشگلی خود را از دست می‌دهند. برای معالجه این مشکل، می‌توانید با بهره گیری از مواد زیر ماسکی برای موهایتان آماده کنید.

 • یک عدد آووکادو
 • یک فنجان شیر نارگیل
 • و یک قاشق غذا خوری عسل

همه‌ی این مواد را خوب با هم ترکیب نمایید. اگه پسندیدید، می‌توانید روغن لیمو هم به آنها افزایید.

از ریشه تا پایان موها را به این ماسک آغشته کنید و با بهره گیری از کلاه دوش، سر خود را پنهان بکنید. پس از گذشت ۳۰ دقیقه، موها را با شامپو بشویید و بعد از آن نرم‌کننده بزنید.

امگای موجود در آووکادو و شیر نارگیل فایده مرطوب‌کنندگی و ترمیم‌کنندگی دارد و باعث درخشش موهایتان می‌شود. عسل (یا شیره‌ی درخت افرا) هم مانند نرم‌کننده عمل می‌کند و درخشش موها را بازمی‌گرداند. بنا بر فواید آووکادو و شیر نارگیل، خیلی با سرعت تفاوت گیراای در درخشش موهای خود حس خواهید کرد.

ماسک‌هایی که در این مقاله شناساندیم، می‌توانند معضلات موهای شما را از بین برند. بیشترِ مواد اولیه‌ی این ماسک‌ها، به‌راحتی در آشپزخانه‌ی شما پیدا می‌شود، پس اگه به موهای زیبای دیگران غبطه می‌خورید، وقت آن است که به موهای خود برسید.

-- براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد --

نگارنده : لاله غ.

آرایش و زیبایی در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر خاک راه يار نهاديم روی خويش ««« »»» بر روی ما رواست اگر آشنا رودشناسایی خوب ترین ماسک موها برای انواع مختلف مو (3 عکس)


TT / 499 --- TP / 35%گردآوری شده توسط : لاله غ.
تاریخ گردآوری : 2017-07-11
در دسته بندی : موها
برچسب ها : ماسک
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :