شناسایی فکرهای ملی عالی در هفته تحقیق

معرفی ایده های ملی برتر در هفته پژوهش

مدیرکل امور تکنولوژی وزارت علوم، تحقیقات و تکنولوژی اعلام کرد: برگزیدگان دوازدهمین فستیوال ملی ایده های برتر همزمان با هفته پژوهش و تکنولوژی امسال معرفی و تجلیل می شوند.

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) از وزارت علوم، دکتر \'خسرو سالخوردگی\' در نشست مشترک مسئولان ستاد ملی هفته پژوهش و تکنولوژی با دبیران مناطق دهگانه پژوهش و تکنولوژی دانشگاهها و مراکز تعلیم مناسب کشور به برگزاری 11 دوره فستیوال ملی ایده های برتر توسط پارک علم و تکنولوژی یزد اشاره کرد و نقل کرد: تاکنون بیش از 10هزار ایده فناورانه در بانک اطلاعاتی این فستیوال به ثبت رسیده است.
وی اصلی ترین هدف از برگزاری این فستیوال را معرفی ایده های خوب تری عنوان کرد که بتوانند محصولی اختراعی و نیمه صنعتی و در نهایت محصول تجاری نکته نیاز کشور مبدل شوند و در قالب شرکت فناور بتوانند در بازار آزاد مسابقه دهند.
سالخوردگی یادآور شد: تمام ایده های ارائه شده به این فستیوال، بر اساس معیارهای نوآوری، درجه پختگی، امکان تولید، ارزش اضافه کرده اقتصادی، فراگیری استفاده در جامعه، درجه رفع معضلات جامعه و امکان ارائه در صحنه جهانی نکته ارزیابی، نظرسنجی و رتبه بندی داوران فستیوال قرار می گیرند و تعدادی از آنها به عنوان ایده های برتر شناخته می شوند که صاحبان ایده های منتخب از حمایت مادی و معنوی در جهت توسعه و اجرایی کردن ایده خود برخوردار خواهند شد.
دبیر فستیوال ملی ایده های برتر و استارتاپ های دانشگاهی ستاد ملی هفته پژوهش و تکنولوژی نقل کرد: این فستیوال در سه مرحله به انجام رسانده میشود و بعد از دریافت ایده های ارسالی به فستیوال و داوری طرح ها، نقشهای واجد شرایط علمی و فنی انتخاب و وارد مرحله بعدی مسابقه داده میشوند و در نهایت حدود 30 تیم صاحب ایده های برتر قادر هستند نقشهای خود را در نمایشگاه هفته پژوهش و تکنولوژی ارائه کنند و با امتیازدهی داوران و حاضران، منتخبان نهایی شناسانده خواهند شد.
فرصت ثبت ایده های برتر تا 30 آبان ماه تعیین شده و متقاضیان قادر هستند با مراجعه به نشانی اینترنتیhttp://www.best-idea.ir/ فرآیند ثبت ایده خود را به انجام رسانند.
مخصوص برنامه های هفته پژوهش و تکنولوژی امسال از 22 آذرماه آغاز می شود و تا 28 آذر ادامه خواهد داشت و تاریخ شروع برگزاری برنامه های استانی هفته پژوهش و تکنولوژی نیز از 14 آذرماه خواهد بود.
علمی**1055**1440
گیرنده: زینب کارگر ** انتشاردهنده: معصومه گلشن
___________________________________

گردآوری از : ماندانا ت.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن نيست که حافظ را رندی بشد از خاطر ««« »»» کاين سابقه پيشين تا روز پسين باشدشناسایی فکرهای ملی عالی در هفته تحقیق


TT / 78 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : ماندانا ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : پژوهش
برچسب ها : ایده

مطالب مرتبط