شهادت طلبی مهمترین رکن فرهنگ انتظار است

شهادت طلبی مهمترین رکن فرهنگ انتظار است

حوزه / مدیر کارگروه پاسداری مقدس قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) نقل کرد:شهادت طلبی اصلی ترین رکن فرهنگ انتظار است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شهر خرم آباد؛ حجت الاسلام والمسلمین جوشقانی، صبح امروز در دوره تعلیم روایتگری سیره شهدا ویژه خواهران و برادران طلبه لرستانی با اشاره به این که فرهنگ شهادت اساس و پایه دین مبین ما است اضافه کرد:در برخی از آیات و روایات شرط پذیرش اعمال انسان جهاد فی سبیل الله و ایثار و شهادت است و همین مساله اهمیت سیره و فرهنگ شهدا را دو چندان آشکار می سازد.

وی با اشاره به فرموده امام خمینی(ره) که می فرمایند؛شکست فرهنگ مادی غرب جز با شهادت طلبی امکان ندارد تصریح کرد:با نگاه به مبدا که همان مکتب عاشورا است می شود در سایه سار شهادت منتظران امام دوازدهم(عج) بود.

روحانی باتجربه و رزمنده زمان پاسداری مقدس در ادامه با اشاره به این که ارکان اصلی آپارتمان ولایت بر سه اصل معرفت ،محبت و اطاعت استوار است تصریح کرد:از مسیر ولایت می شود به معنویت رسید و در سایه سار فرهنگ ایثار و شهادت قدم برداشت.

حجت الاسلام والمسلمین جوشقانی با اشاره به این که دومین اصل آپارتمان ولایت محبت است خاطر نشان کرد:محبت به آل الله و اهل بیت(ع) نیز باید به گونه ای باشد که محبتی خالصانه و سرشار از اخلاص باشد و رنگ و بوی تولی و تبری را نسبت به دوستان و دشمنان اهل بیت ع در پی داشته باشد.

وی دشمن اصلی اهل بیت(ع) را استکبار و نظام سلطه آگاهی داشت و اظهار داشت:راویان طلبه در قافله های راهیان نور باید به این مساله و ترویج فرهنگ استکبار ستیزی در نگاه کن زائران توجه خاصی داشته باشند.

مدیر کارگروه پاسداری مقدس قرارگاه خاتم کشور اطاعت و تبعیت را نیز از جمله دیگر ویژگی های اصلی آپارتمان ولایت برشمرد و نقل کرد:اطاعت و تبعیت باید همانند پرچمدار عاشورا قمر منیر بنی هاشم(ع) و شهدای کربلا اطاعتی محض و بی منت باشد و همواره و در تمام شرایط مطلق در رکاب امام و ولایت بود.

حجت الاسلام جوشقانی با اظهار این که جهادت و شهادت و شهدای والامقام انگشتر اتصال نگاه کن ما و مقربان و سرآمدان الهی هستند اضافه کرد:شهدا خوب ترین و ارزشمندترین الگو برای همه اعصار و اقشار هستند و باید در جهت تعمیق و ترویج فرهنگ ناب ایثار و شهادت با تمام توان گام برداشته شود.

روحانی رزمنده و راوی باتجربه جبهه ایثار و شهادت با اظهار این که انس با شهدا و سیره این بزرگواران باید روز جدید در جامعه پررنگ تر شود تصریح کرد:شهدا منحصر بفردترین الگوی تربیتی و اخلاقی برای بشریت هستند و با الگوگیری از سیره این عزیزان می شود بسترهای تربیت قرآنی را در جامعه امروز رقم زد.

حجت الاسلام جوشقانی با اشاره به این که در قافله های راهیان نور بیش از ۹۰ درصد زائران نوجوانان و جوانان هستند خاطر نشان کرد:لزوم برنامه ریزی تبلیغی هدفمند و استفاده از ظرفیت پذیرش افراد این کاروانها به معارف جهاد و شهادت باید در راس برنامه های تبلیغی طلاب راوی این کاروانها قرار گیرد.

وی استفاده از ظرفیت یادواره های شهدا از تمام اقشار و ظرفیت منبرها و مداحی برای شهدا را تیز از دیگر ظرفیت های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه برشمرد و نقل کرد:راویان مبلغ و طلبه باید با نگاه قرآنی روایی به تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در نگاه کن مخاطبان قافله های راهیان نور توجه بکنند.

****************************************

تهیه کننده : زامياد ر.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مست بگذشتی و از خلوتيان ملکوت ««« »»» به تماشای تو آشوب قيامت برخاستشهادت طلبی مهمترین رکن فرهنگ انتظار است


TT / 80 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : زامياد ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : طلبی
برچسب ها : فرهنگ

مطالب مرتبط