شهدای مدافع حرم یاران سیدالشهدا(ع) در عصر حاضر هستند

شهدای مدافع حرم یاران سیدالشهدا(ع) در عصر حاضر هستند

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: شهدای مدافع حرم یاران سیدالشهدا (ع) در عصر حاضر هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، جمعی از نیروهای ارزشی و فعال فرهنگی به همراه جمعی از خبرنگاران رسانه های مختلف با حضور در بیمارستان بوستان اهواز با تعدادی از جانبازان دوران هشت سال دفاع مقدس دیدار کردند.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین آیت عادلی نژاد، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در سخنانی با ابراز خرسندی از حضور در جمع جانبازان دفاع مقدس اظهار داشت: در شب جنگ بدر مسلمانان آن چنان نگران بودند که شروع به استغاثه به درگاه خداوند کردند که خدای متعال اسثتغاثه آنها را جواب داد.

وی اضافه کرد: در قرآن آمده که خداوند در جواب استغاثه مسلمانان در جنگ بدر فرموده اند که هزار ملک را برای پشتیبانی از شما می فرستم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: با این همه بشارتی که خداوند داده بود ولی مسلمانان باز هم نگران بودند که پیامبر اسلام (ص) دست به دعا برداشت و برای آنها دعا کرد.

وی با اشاره به عاشورای سال 1361 هجری قمری عنوان کرد: امام حسین (ع) در تاریکی شب اصحابش را جمع کرد و از آنها خواست که از تاریکی شب استفاده کنند و از کربلا بروند، نه تنها خودتان بروید بلکه هر کدام دست یکی از اهل بیت مرا بگیرید و با خود ببرید، اینها فقط با من کار دارند و فردا مرا می کشند.

حجت الاسلام والمسلمین عادلی نژاد با طرح این سئوال که اصحاب چه جوابی به حضرت سیدالشهدا (ع) دادند، گفت: آنها تک تک آمدند و با حضرت وفاداری خود را اعلام کردند، چه تفاوتی بین اصحاب الحسین و اصحاب البدر است.

وی ادامه داد: خیلی فرق وجود دارد بین اصحاب البدر و اصحاب الحسین (ع)، یاران سیدالشهدا (ع) می دانستند که کشته می شوند ولی دست از یاری امام خود برنداشتند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز جانبازان دفاع مقدس ایران را والاتر از اصحاب بدر توصیف کرد و یادآور شد: این عزیزان در مکتب حسین و یارنش رشد کردند و در شب های عملیات می دانستند فردا چه اتفاقی می افتد ولی به میدان رفتند.

وی همه را بدهکار و وامدار جانبازان دانست و افزود: این عزیزان باقی ماندگان اصحاب الحسین (ع) هستند که در کنار ما زندگی می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عادلی نژاد با اشاره به حضور مدافعان حرم در عراق و سوریه خاطرنشان کرد: این عزیزان هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای ایران به دفاع از ارزش های دینی می پردازند که به امام حسین (ع) و اصحابش اقتدا کردند و شهدای مدافع حرم اصحاب آن حضرت در عصر کنونی هستند.

انهتای پیام/

****************************

متن از : آتوسا ظ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چشم بد دور ز خال تو که در عرصه حسن ««« »»» بيدقی راند که برد از مه و خورشيد گروشهدای مدافع حرم یاران سیدالشهدا(ع) در عصر حاضر هستند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آتوسا ظ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : سیدالشهدا , یاران

مطالب مرتبط