شهرداری چابهار ۱۰۰ میلیارد تومان از دستگاه های اجرایی مطالبه دارد

شهرداری چابهار ۱۰۰ میلیارد تومان از دستگاه های اجرایی مطالبه دارد

شهردار چابهار گفت: هم اکنون شهرداری چابهار بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از دستگاه‌های اجرایی مطالبات دارد که اقدامی در راستای پرداخت آن صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، دادکریم بلوچ در نشست مشترک معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با شهرداران استان سیستان و بلوچستان که امشب در سالن جلسات استانداری در زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: حدود 43 درصد ساکنان شهر بندری چابهار را حاشیه نشینان تشکیل می دهند و این امر به یک معضل جدی تبدیل شده است.

شهردار بندر چابهار از پدیده حاشیه نشینی در چابهار به عنوان یک نگرانی جدی نام برد و گفت: بخشی از مشکلات امنیتی چابهار در پی عدم ساماندهی حاشیه نشینان ایجاد شده و این امر سرمایه گذاران در بندر چابهار را دچار نگرانی کرده است.

وی از عدم پرداخت عوارض ساخت و ساز از سوی دستگاه های اجرایی به عنوان یک معضل نام برد و تصریح کرد: هم اکنون شهرداری چابهار بیش از 100 میلیارد تومان از دستگاه های اجرایی مطالبات دارد که اقدامی در راستای پرداخت آن صورت نگرفته است.

بلوچ گفت: به دلیل مشکلات مالی بیش از شش ماه است که شهرداری بندر چابهار قادر به پرداخت حقوق کارکنان سازمان اتوبوسرانی خود نیست.

شهردار چابهار اظهار داشت: بخش زیادی از ناوگان حمل و نقل شهری و اتوبوسرانی بندر چابهار که یکی از مقاصد هدف گردشگری در استان محسوب می شود، بسیار فرسوده و کهنه است.

وی افزود: امروز در شهر بندری چابهار بسیاری از دستگاه های اجرایی بدون رعایت قانون و پرداخت عوارض اقدام به ساخت و سازهای غیرقانونی می کنند که این موضوع باعث ضایع شدن حقوق شهروندان، ناتوانی شهرداری در پرداحت حقوق کارکنان و همچنین عدم توسعه و نوسازی معماری و مبلمان شهری می شود.

شهردار همچنین به ضرورت ایفای نقش منطقه آزاد چابهار در زمینه توسعه شهر چابهار اشاره کرد و اظهار داشت: قرار بود سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار نقش توسعه محور در شهر چابهار ایفا کند، اما متاسفانه تاکنون این سازمان هیچ نگاه ویژه ای در راستای توسعه و رفع محرومیت در این شهر بندری نداشته است.

---نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد---

تهیه از : پاكناز ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خيال حوصله بحر می‌پزد هيهات ««« »»» چه‌هاست در سر اين قطره محال انديششهرداری چابهار ۱۰۰ میلیارد تومان از دستگاه های اجرایی مطالبه دارد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : پاكناز ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : چابهار

مطالب مرتبط