شهرداری کلانشهرها برای توسعه سرمایه گذاری تعامل کنند

شهرداری کلانشهرها برای توسعه سرمایه گذاری تعامل کنند

رئیس شورای شهر همدان کسب درآمد پایدار را از اهداف مهم مدیریت شهری همدان دانست و گفت: شهرداری کلانشهرها برای توسعه سرمایه‌گذاری تعامل کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، رضا میرزایی ظهر امروز در همایش سرمایه گذاری کلانشهرهای کشور اظهار داشت: شهرداری همدان این آمادگی را دارد در زمینه بسترسازی برای ورود سرمایه گذار و بخش خصوصی در کنار سایر کلانشهرها اقدام داشته و به عملکرد مناسبی در این زمینه دست پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه شورای شهر همدان در زمینه حمایت از سرمایه گذاران و بخش خصوصی دارای اهلیت گام های اساسی خواهد برداشت، افزود: اگر شهرداری ها را به عنوان شرکت خصوصی بدانیم شرایط و موقعیت خوبی دارند تا در زمینه کسب درآمدهای پایدار از طریق ارائه خدمات به شهروندان گام بردارند.

میرزایی با تاکید بر اینکه شهرداری ها بویژه شهرداری همدان باید بستر لازم را برای درآمدهای پایدار و سرمایه گذاری ایجاد کنند، تصریح کرد: از نظر نقدینگی در جامعه با تورم، مشکلات اقتصادی و تحریم ها مواجه بوده و چنین فضایی نیز در کشور وجود دارد که از طریق جذب سرمایه های مردمی باید آن را بهبود بخشید.

وی با اعلام اینکه شهرداری ها وابسته به اعتبارات حاکمیتی و درآمدهای نفت و مالیات نیستند، بیان کرد: شهرداری ها باید با مدیریت پویا و برنامه ریزی توسعه ای و در یک فضای تعاملی به دنبال درآمدزایی در سطح شهر باشند.

رئیس شورای شهر همدان اظهار داشت: درآمد پایدار از اهداف مهم مدیریت شهری بوده و از ابتدای دوره چهارم شورای شهر همدان بر این موضوع تاکید شده است چراکه شهرداری ها برای حرکت در این مسیر ظرفیت های خوبی دارند.

وی عنوان کرد: شهرداری های ایران همچون جوامع اروپایی نیستند که شهروندان آنها از سطح درآمد بالایی برخوردار است و هزینه های شهروندی را پرداخت می کند و نه همچون کشورهای عربی است که حاکمیت به آنها یارانه و سوبسید پرداخت کند.

میرزایی با اشاره به اینکه شهرداری ها خودگردان بوده و شهروندان توان اینکه به طور کامل هزینه شهرنشینی را پرداخت کنند را ندارند، اظهار داشت: بخش عمده ای از درآمدهای شهرداری ها در بخش سرمایه گذاری محقق شود تا دست مدیریت شهری بسته نبوده و امکان کار و اجرای طرح ها را داشته باشند.

وی با بیان اینکه مصوباتی از سوی شورای شهر همدان برای حمایت از سرمایه گذار صادر شده است، تاکید کرد: تلاش مدیریت شهری و شورای شهر همدان این است تا روند جذب سرمایه گذار در سطح شهر همدان توسعه یابد ولی در این بین مابقی دستگاه ها نیز باید همکاری و تعامل داشته باشند.

-نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد-

تهیه کننده: اردلان گ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خاتم جم را بشارت ده به حسن خاتمت ««« »»» کاسم اعظم کرد از او کوتاه دست اهرمنشهرداری کلانشهرها برای توسعه سرمایه گذاری تعامل کنند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : اردلان گ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : تعامل , سرمایه , کلانشهرها

مطالب مرتبط