شهرک صنایع دستی در استان فارس با هدف اشتغال عشایر راه اندازی می شود

شهرک صنایع دستی در استان فارس با هدف اشتغال عشایر راه اندازی می شود

استاندار فارس با اشاره به اقداماتی که در استان فارس برای اشتغال عشایر شده است، گفت: ایجاد شهرک صنایع دستی در استان فارس با هدف اشتغال عشایر دنبال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سید محمدعلی افشانی پیش از ظهر امروز در دومین گردهمایی سراسری مسئولان امور عشایر سراسر کشور که در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: برنامه ریزی برای اشتغال عشایر امری مهم است چراکه مانع بروز و افزایش پدیده حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ می شود.

وی با اشاره به اقداماتی که در استان فارس برای اشتغال عشایر شده است، گفت: ایجاد شهرک صنایع دستی یکی از اقداماتی است که در استان فارس دنبال می شود چراکه فعالیت زنان عشایر در حوزه صنایع دستی می تواند مشکلات مالی این قشر را برطرف کند.

استاندار فارس راه اندازی شهرک صنایع دستی را برای عشایر ضروری دانست و افزود: در کنار راه اندازی این شهرک، باید آموزش های لازم در زمینه استفاده از تکنولوژی روز به عشایر داده شود تا تولیدات صنایع دستی آنها بازار فروش خود را پیدا کند.

افشانی با بیان اینکه بر اساس آمار از جمعیت 25 درصدی عشایر کوچ رو در گذشته، امروزه تنها 1.8 دهم درصد چنین معیشتی دارند، خاطرنشان کرد: این میزان از باقی مانده جامعه عشایر نیز خواسته یا ناخواسته به دنبال اسکان هستند.

وی با بیان اینکه جامعه عشایر باید با تکنولوژی روز آشنا شوند تا بتوانند در دنیای کنونی رقابت کنند، تصریح کرد: لازمه این کار توجه به تعلیم و تربیت فرزندان عشایر است و تلاش های محمد بهمن بیگی به عنوان نمونه موفق در این زمینه باید سرلوحه مسئولان امور عشایر قرار گیرد.

استاندار فارس بیان کرد: توجه ویژه به آموزش و پرورش و تعلیم فرزندان عشایر سبب می شود که در آینده میراثی به عنوان سبک زندگی عشایر داشته باشیم که همراه با ثروت و تولید است.

----------------------------------------------------

تهیه شده توسط: شايگان ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جلوه بر من مفروش ای ملک الحاج که تو ««« »»» خانه می‌بينی و من خانه خدا می‌بينمشهرک صنایع دستی در استان فارس با هدف اشتغال عشایر راه اندازی می شود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شايگان ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : عشایر , شهرک , صنایع , اشتغال

مطالب مرتبط