شورا به تمام تعهدات خود در ساماندهی حریم بقعه شیخ صفی الدین عمل کرده است

شورا به تمام تعهدات خود در ساماندهی حریم بقعه شیخ صفی الدین عمل کرده است

رئیس شورای شهر اردبیل نقل کرد: شورای شهر اردبیل در دور چهارم به همراه شهردار به تمام تعهدات خود در ساماندهی حریم بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی به شایستگی عمل کرده و هیچ قصوری در این زمینه نداشته است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از اردبیل، زکی الله خوشبخت امشب در نشست مجلسی شورای شهر اردبیل بیان کرد: شورای شهر اردبیل در دور چهارم به همراه شهردار به تمام تعهدات خود در ساماندهی حریم بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی به شایستگی عمل کرده و هیچ قصوری در این زمینه نداشته است.

وی تصریح کرد: شورای شهر اردبیل براساس مصوبه سال 94 ساماندهی پیرامون بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی را به عنوان یکی از محورهای فعالیت خود گذاشته و در این زمینه اقدامات خوبی را با قوت و قدرت تمام به انجام رسانده است.

رئیس شورای شهر اردبیل نقل کرد: در حالت رکود و کاهش درآمد شهرداری انتظار می رفت بخش خصوصی در این زمینه ورود یابد اما بخش خصوصی از اجرای این پروژه عقب نشینی کرده و به خاطر برخی موانعی که مسؤولان بوجود آوردند روند اجرای این پروژه با تأخیر و تعلل روبه رو شده است.

خوشبخت با بیان این که در اجرای این پروژه برخی مؤلفه های هویتی و فرهنگی مد نظر قرار گرفته و در کنار میراث فرهنگی، سایر دستگاه ها، نهادها و حتی یونسکو نیز در این زمینه ورود یافته است، افزود: امیدواریم همه نهادها با انتخاب کردن منافع شهر و ترجیح منافع مردمان بر منافع سیستم های خود نسبت به نظم و ترتیب بخشیدن به پیرامون بنای تاریخی و به ثبت رسیده جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی ورود یابند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: آشفته ای این منطقه مایه تأسف است و شورا و شهرداری سال 95 با تخصیص اعتبار حرکت های خوبی را در این زمینه آغاز کرده ولی برخی ها حتی با تحریک افراد محلی سعی کردند در مسیر اجرای این پروژه آشفتگی به وجود آورند.

ثبت بنایی تاریخی در این محدوده توسط اشخاص تأمل برانگیز است!

رئیس شورای شهر اردبیل افزود: این کارشکنی ها به حدی ادامه یافته که عده ای بنای پیرامون این محوطه را به نام تاریخی و به شکل شخصی به ثبت ملی منتقل کردند که واقعاً مکان تأمل دارد.

خوشبخت ادامه داد: چنین اقداماتی موانعی را در ساماندهی این پروژه به وجود آورده به طوری که روند ساماندهی متوقف یا با تأخیر روبه رو شده است.

وی بیان کرد: با پیگیری استاندار اردبیل و همراهی وزارت راه و شهرسازی قرار است با تأمین اعتبار نکته نیاز حریم بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی ساماندهی شود که امیدواریم همه دستگاه ها با تعامل و توافق در این زمینه ورود یافته و به بهبود سیمای شهر در این منطقه یاری رسانند.

خوشبخت با قدردانی از حساسیت امام جمعه اردبیل به این موضوع نقل کرد: تلنگری که نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به حساس بودن این موضوع زدند، امیدواریم مسؤولان و سرمایه گذاران بخش خصوصی را تحریک کند تا نسبت به نظم و ترتیب بخشیدن این موضوع و حرکت عالی با دلسوزی و همدلی در این راستا اقدامی عالی انجام شود.

وی در یکصد و چهلمین نشست پارلمان محلی اردبیل با تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش، از ورزش به عنوان راهبرد جلو گیری از مریضیها و ارتقای سلامت جامعه یاد کرد و افزود: باید همه در ارتقای سلامت جامعه تلاش جدی تری را به انجام رسانند.

خوشبخت ضرورت توسعه ورزش همگانی و عمومی را به عنوان تضمین کننده سلامتی افراد جامعه و رفع معضلات، زیانها و آفت های جامعه اسلامی یادآور شد و تصریح کرد: با بها دادن به ورزش می شود حرکت واقع بینانه ای را انجام داد.

کمک 50 میلیون تومانی شورا و شهرداری به ستاد اربعین حسینی در اردبیل

رئیس شورای شهر اردبیل با اشاره به پیشنهاد شهرداری مبنی بر کمک 50 میلیون تومانی نقد به ستاد اربعین حسینی و کمک 50 میلیون تومانی دیگر در قالب مددهای غیر انتقادی بیان کرد: اعضای شورای شهر بنا به حالت درآمدی شهرداری ارائه دادند تا کمک 50 میلیون تومان نقد مصوب و به ستاد اربعین حسینی توجه کرد شود تا در کنگره عظیم اجتماع امت اسلامی در کربلای معلی برای زائران استان اردبیل مخارج شود.

وی با بیان این که در نشست ستاد اربعین حسینی سهم فرمانداران، سازمان های مردمان نهاد، اصناف و دیگر نهادها معلوم شده به طوری که از رقم پیش نگاه کنی 2 میلیارد تومان مخارج این مهمانی شهرداری باید 100 میلیون تومان آن را تأمین کند، افزود: ما نیز به معضلات مالی شهرداری واقف هستیم و آگاهی میداریم که شهرداری 11 میلیارد تومان به بیمه تأمین اجتماعی بدهکار است و در توجه کرد حق و حقوق کارگران با مشکلاتی روبه روست که به همین جهت با پیشنهاد اعضای شورای شهر قرار شد 50 میلیون تومان شورا و شهرداری به ستاد اربعین حسینی یاری رسانند.

خوشبخت در تصویب نقش سرمایه گذاری در منطقه جهانگردی شورابیل از شهردار درخواست تا در نام بردن از شورابیل عنوان دریاچه را نکته توجه گذارند تا همه به گیرا بودن این عنوان واقف بوده و آشنایی داشته باشند.

رئیس شورای شهر اردبیل به ضرورت نامگذاری یکی از خیابان ها یا میادین شهر اردبیل به نام شهید اعلمی اشاره کرد و ادامه داد: محلات و کوچه های اردبیل با اولویت به نام شهدا نامگذاری می شوند و ما نامگذاری پل احداث نشده قدس را مسکوت قرار دادیم تا در آینده در این زمینه بر آن شوی کنیم.

--- لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد ---

نگارش از : كتايون ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر آن چشم سيه صد آفرين باد ««« »»» که در عاشق کشی سحرآفرين استشورا به تمام تعهدات خود در ساماندهی حریم بقعه شیخ صفی الدین عمل کرده است


TT / 113 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : كتايون ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بقعه
برچسب ها : شورا , الدین , تعهدات

مطالب مرتبط