شکست شرکت سامسونگ و فرصت طلایی پیکسل (2 عکس)

شکست سامسونگ و فرصت طلایی پیکسل

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

با بسته شدن پروژه نوت ۷ و ضررهای شرکت سامسونگ حالا گوگل با گوشی هوشمند پیکسل قادر هست به خوبی بازار را به دست بگیرد.

کلیک-همه داستان از مکانی شروع شد که گوشی های نوت ۷ شروع به انفجار کردند. نوت ۷ در بر می داری مشخصات فنی بسیار خوبی است و در اوت ۲۰۱۶ معرفی شد. تمام معضلات شرکت سامسونگ هم پس از شناسانده شدن نوت ۷ شروع شد و حالا پس از چندین ماه این کمپانی با مسائل زیادی دست و پنجه نرم می کند. شرکت سامسونگ از تمامی دارندگان نوت ۷ خواست کرده تا گوشی های هوشمند نوت ۷ خود را تحویل دهند و پول خود را پس بگیرند؛ اما سرنوشت این مشتریان پس از پس دادن نوت ۷ چه می شود؟

این بستر فرصت بسیار عالی ای برای گوگل و گوشی هوشمند پرچم دارش، یعنی پیکسل است. بر اساس تحقیقات ۴۰ درصد از مشتریان شرکت سامسونگ پس از پس دادن نوت ۷ به سراغ کمپانی های دیگر می روند و گوشی هوشمندی از مارکی دیگر را میبرگزند. در این رقابت تنگاتنگ کمپانی های تولید کننده گوشی های هوشمند گوگل با پیکسل خود قادر هست نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس شکست شرکت سامسونگ و فرصت طلایی پیکسل

علت این توجه بیش از حد بازار و رسانه ها به پیکسل این است که این گوشی هوشمند از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و در DoXMark قادر بوده رتبه بالاتری از آیفون را به خود اختصاص دهد.

اگه بخواهیم نگاهی کلی به مشخصات فنی و ظاهری پیکسل بیندازیم، پیکسل با توجه کننده Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821 قدرت کشف کرده است، در بر می داری حافظه رم ۴ گیگابایت و حافظه داخلی ۳۲ و ۱۲۸ گیگابایت است. اندروید پیکسل ۷٫۱ نوقا است و در بر می داری دوربین ۱۲ مگاپیکسلی پشت و ۸ مگا پیکسلی در جلو است. صفحه اکران پیکسل ۵٫۰ اینچی است و در بر می داری رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل است.

همه این ویژگی ها نمایان میکند که ما با یک حریف سرسخت برای شرکت سامسونگ مواجه هستیم. این ویژگی ها قادر هست هر مخاطبی و مشتری را به خود به سوی خود کشد. در این میان فقط پیکسل حریف سخت شرکت سامسونگ نیست، سونی نیز با پرچم دار تازه خود قادر هست یکی از رقبای عمده شرکت سامسونگ تلقی بشود. در این میان نمی شود آیفون را نیز نادیده گرفت که آیفون های تازه نیز به اندازه کافی کار را برای نوت ۷ سخت کرده اند.

با شکست نوت ۷ و سقوط سهام سامسنوگ و رشد ارزش سهام اپل، حالا شرکت سامسونگ امید دارد که با گلکسی S7 و S7 Edge بتواند تمام ضررهای حاصل ازنوت ۷ را جبران کند. البته باید دید که کاربر بی اعتماد شرکت سامسونگ که نوت ۷ خود را از دست داده باز هم به شرکت سامسونگ اطمینان می کند یا نه.

در کل منطبق شدن شکست نوت ۷ و ورود پیکسل به بازار قادر هست شرایط سختی را برای شرکت سامسونگ و زمینه خوبی را برای رشد پیکسل فراهم آورد.

*****************************

مطلب از : رادين خ.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظا شايد اگر در طلب گوهر وصل ««« »»» ديده دريا کنم از اشک و در او غوطه خورمشکست شرکت سامسونگ و فرصت طلایی پیکسل (2 عکس)


TT / 111 --- TP / 23%

گردآوری شده توسط : رادين خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های فناوری
برچسب ها : سامسونگ , پیکسل

مطالب مرتبط