شکنجه اکثریت قریب به اتفاق کودکان در زندان های اسرائیل

شکنجه اکثریت قریب به اتفاق کودکان در زندان های اسرائیل

وکیل کمیته امور زندانیان فلسطینی روز پیش اعلام کرد که اکثریت قریب به اتفاق کودکان و نوجوانان اسیر فلسطینی هنگام حمله نظامیان و یا وقت بازجویی نکته شکنجه، ضرب و شتم و تحقیر قرار می‌گیرند.

به گزارش سرویس نگاه کن الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از maannews.com، کمیته امور زندانیان فلسطینی روز پیش در بحبوبه افزایش معلوم حبس و بدرفتاری با کودکان و نوجوانان فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که اکثریت قریب به اتفاق کودکان فلسطینی در زندان های اسرائیل، در وقت بازداشت و بازجویی، نکته شکنجه قرار می گیرند.

وکیل این کمیته در بیانیه ای که بعد از ملاقات از زندان اوفر اسرائیل انتشار داده شده اعلام کرد: من متوجه شدم که در یک ماه گذشته تعداد زندانیان کودک و نوجوان فلسطینی این بازداشتگاه به شکل قابل توجهی افزایش کشف کرده اند. و از میانه ماه اکتبر تعداد کودکان اسیر در این زندان به 28 تن رسیده که 14 نفر از آنان زیر 14 سال هستند.

این وکیل در ادامه نقل میکنید: اکثریت قریب به اتفاق این کودکان و نوجوانان اسیر هنگام حمله نظامیان اسرائیلی برای بازداشت و همچنین در وقت بازجویی نکته شکنجه، ضرب و شتم و تحقیر قرار گرفته اند.

درست هفته گذشته نیروهای اسرائیلی 8 کودک فلسطینی را از کمپ آوارگان آیدا دزدیدند. تمیر ابوسالم 14 ساله یکی از بازداشت شدگانی است که هنگام حمله نظامیان اسرائیلی نکته اصابت گلوله پلاستیکی به سر قرار گرفته و نظامیان او را شکنجه کرده اند و امکانات درمانی نیز در اختیار او نگذاشته اند.

به نقل کرده گروه نگاه کن المللی مدافع حقوق کودکان فلسطینی نیز اسرائیل بهره گیری از حبس موقت (اداری) علیه کودکان را به شدت زیاد کرده و آنان را بدون جرم یا برگزاری دادگاه در بازداشت نگه می دارد. به نقل کرده این گروه اسرائیل در سال گذشته 19 کودک فلسطینی را در بازداشت موقت نگه داشته، این درحالی است که پیش از سال 2015 اسرائیل هیچ خردسالی را تا پیش از 2011 در کرانه باختری به اسارت نگرفته بود.

*براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

گردآوری توسط: پوران ذ.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مبين حقير گدايان عشق را کاين قوم ««« »»» شهان بی کمر و خسروان بی کلهندشکنجه اکثریت قریب به اتفاق کودکان در زندان های اسرائیل


TT / 46 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : پوران ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : شکنجه
برچسب ها : قریب , اسرائیل , کودکان , اتفاق , اکثریت

مطالب مرتبط