پنج رمز شگفت آور خوشگلی در عصر باستان (6 عکس)

پنج راز شگفت انگیز زیبایی در عصر باستان

امروزه باستان معرفی کن وسایل و یادداشت های مربوط به میکاپ و آرایش و خوشگلی شخصی را در مقبره های باستان و سنگ متنهای به جا مانده تاریخی کشف کرده اند .
تصویر و عکس شماره 1 ⇩
«اختصاصی تابناک باتو» امروزه باستان معرفی کن وسایل و یادداشت های مربوط به میکاپ و آرایش و خوشگلی شخصی را در مقبره های باستان و سنگ متنهای به جا مانده تاریخی کشف کرده اند . این آثار از یک سو نمایان کننده اهمیت خوشگلی در عصور باستان و از سوی دیگر نمایانگر کیفیت توجه کردن به این موضوع در هزاران سال پیش است.
تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس پنج راز فوق العاده خوشگلی در عصر باستان

مصر باستان

شاید قادر باش گفت که در هیچ فرهنگی به اندازه مصر باستان به خوشگلی صورت و تناسب اندام پرداخته نشده است. نفرتیتی ملکه مصر باستان کحل( سرمه) ویژه خود را داشت که به نقل کرده پژوهشگران از فایده ضدباکتریایی قوی برخوردار بود. کارگران در مصر باستان که در سطوح پایین معیشتی واقع بودند همراه با دستمزد خود روغن زیتون را جهت مصارف پوست و خوشگلی میگرفتند . حتی کلئوپاترا نماد خوشگلی بانوان باستان یک کتاب درباره رازهای خوشگلی و هنر آراستن نوشته بود. در عین حال مصریان به رازهایی برای درمان چروکیدگی پوست، مکان جراحت و...نیز دست یافته بودند.
کلئوپاترا ملکه مصر از معجونی حاصل از ترکیب فضولات کروکودیل و شیر الاغ به عنوان ماسک صورت استفاده می کرد. او در گلاب و عصاره گل های سرخ حمام می گرفت.کلئوپاترا برای تفت داده شدن گونه های خود از مخلوط خاک رس و تهیه کند شده سوسک و حشرات استفاده می کرد.
در مصر باستان بلند کردن مو ویژه بانوان اشرافی بود و کارگران و ندیمه ها باید موهای خود را کوتاه می کردند. موهای کوتاه شده برای ساخت کلاه گیس ها و ابزار و وسایل گوناگون در اختیار کاخ و پولداران قرار می گرفت.مصریان باستان از محلول سرب و سرمه برای کشیدن خط چشم بهره میگرفتند.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس پنج راز فوق العاده خوشگلی در عصر باستان
یونان

در کتاب های ادبی گاهی بانوان زیبا را به الهه های یونان باستان تشبیه می کنند، آفرودیت الهه یونان باستان در مقایسه با دیگر بانوان از خوشگلی مثال زدنی برخوردار بود. هلن در قصه تروی یکی از خوشگل ترین بانوان بود و حتی جنگ های خونین به دلیل او در گرفت. تا مقطع معلومی از زمان رنگ موی بلوند و میکاپ و آرایش محو نکته توجه بانوان در یونان باستان بود. « عسل » و « روغن زیتون » از جمله مخلوطهای عمده همه وسایل میکاپ و آرایش در یونان باستان به حساب میامدند.
آنها سفیداب سرب را با روغن زیتون می آمیختند و از آن برای سفید کردن پوست صورت و به عنوان یک کرم بهره میگرفتند. این کار تندرستی آنها را تهدید میکرد و حتی موجبات مرگ آنها را فراهم می آورد.
یونانیان باستان به ابروهای پیوندی علاقه داشتند و از پودرهای مشکی برای میکاپ و آرایش چشمان خود بهره میگرفتند.
بانوان یونانی موهای خود را در محلول سرکه می خیساندند تا رنگ آنها روشن شود. این موضوع باعث ریختن موی شدید در میان آنها میشد و به همین دلیل بازار تهیه کرد و به فروش رسان کلاه گیس در یونان باستان بسیار پر رونق بود.
تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس پنج راز فوق العاده خوشگلی در عصر باستان

کشور ژاپن

بانوان در کشور ژاپن صورت خود را به شکل ماهرانه ای شبیه روح و اشباح میکاپ و آرایش می کردند. آنها پوست صورت خود را با رنگ سفید ضخیمی می پوشاندند و لبهای خود را به رنگ قرمز و قلوه ای شکل میکاپ و آرایش می کردند.
بانوان ژاپنی ابروهای خود را به طور کامل می تراشیدند و در مقابل یک ابروی پهن ، مربعی و مه مانندی را نزدیک پیشانی خود به وحشت افتیم می کردند . در زمان امپراتوری « هی آن » بانوان دربار امپراتوری دندان های خود را با اکسید آهن که در محلول اسیدی خیسانده شده بود. مشکی می کردند.
آنها از پودر آرد مانندی برای سفید کردن صورت بهره میگرفتند و برای زدودن میکاپ و آرایش سنگین خود از فضولات پرندگانی مثل بلبل بهره می جستند و معتقد بودند که این مواد علاوه بر زدودن میکاپ و آرایش صورت باعث جوان سازی پوست آنها هم میشود.موهای بلند معیار سنجش خوشگلی در کشور ژاپن بوده است که اندازه ایده آل آن تا پایین کمر بود.
تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس پنج راز فوق العاده خوشگلی در عصر باستان

عصر الیزابت

ملکه الیزابت سمبل خوشگلی و خوش استایلی در زمان خود بود. بانوان انگلیسی دوست داشتند تا شبیه الیزابت شوند. میکاپ و آرایش در عصر الیزابت کار خطرناکی تلقی میشد، آنها با پودرهای سفید کننده و رنگ های پورسلینی راه نفوذ هوا به پوست می شدند و حرکت جریان خون در صورت خود را مسدود می کردند. چهره رنگ پریده ، کمرنگ و بی مو در عصر الیزابت نکته استقبال بانوان قرار گرفته بود.
و پیشانی بلند و گرد علامتی از بانوان اشرافی به شمار می رفت.آنها به صورت خود سفیده تخم مرغ می زدند تا علاوه بر نابود شدن چین و چروک وضعیت لعاب دار و براق یابد.سرب و آرسنیک از جمله مواد نکته استفاده برای کم رنگ کردن پوست صورت بود و سلامت آنان را تهدید میکرد. بهره گیری از زالو هم در کمرنگ شدن و سفید شدن پوست صورت آنان نقش به سزایی ایفا می کرد.
اما نکته حیرت آور این بود که بانوان در زمان الیزابت برای چربی سوزاندن اقدام به بلعیدن کرم کدو می کردند تا مواد غذایی زاید را بخوردو موجب چربی سوزاندن آنها شود.
تصویر و عکس شماره 6 ⇩
تصویر و عکس پنج راز فوق العاده خوشگلی در عصر باستان

هندوستان

خوشگلی عروس های هندی بدون Solah Singar یا اصول۱۶ گانه خوشگلی کامل عدم. در این روش عروس پیش از نگاه کردن همسر خود برای آنچه که « ماه شدن » می نامیدند باید از فرق سر تا نوک پای خود را در یک فرآیند ۱۶ مرحله ای با تیپها و زینت های مخصوصی هندی و با مدد دیگران می آراست.بانوان هندی در عصر مغولان برگ های فوفل ( نخل هندی ) را برای قرمز شدن لب ها و پیش گیری از پوسیدگی دندان گاز میزدند.

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد

تهیه از: پاكمهر و.

تازه های مد و ستاره ها در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به تيغم گر کشد دستش نگيرم ««« »»» وگر تيرم زند منت پذيرمپنج رمز شگفت آور خوشگلی در عصر باستان (6 عکس)


TT / 242 --- TP / 25%

گردآوری شده توسط : پاكمهر و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
Notice: Undefined offset: 1 in /www/serze/index.php on line 140

در دسته بندی :
برچسب ها :

مطالب مرتبط