شیوخ عرب بازیچه دست آمریکا هستند/ مصر هیچ گاه تابع عربستان نبوده است

شیوخ عرب بازیچه دست آمریکا هستند/ مصر هیچ گاه تابع عربستان نبوده است

کارشناس مصری با اشاره به این که شیوخ عرب در طول تاریخ ملعبه دست ایالات متحده بوده‌اند، گفت: مصر هیچ‌گاه تابع عربستان نبوده و در تصمیمات خود آزاد است.

سرتیپ «حمدی عامر»، کارشناس مصری امور راهبردی و ارتشی در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره تصریح کرد: آنچه این روزها منطقه شاهد آن است، موضوع تازه ای نیست، چراکه چشم داشت های آمریکایی و صهیونیستی برای تمام جهانیان شناخته شده است، بجز شیوخ عرب که همچنان تصور می کنند خطر ایالات متحده و ر‍ژیم صهیونیستی از آنها بدور است.

این کارشناس مصری امور ارتشی و راهبردی اضافه کرد: در قاهره پروتکل هایی از قرن 18 از حاکمان و رهبران صهیونیست وجود دارد که اندیشه های یهودیان صهیونیست را به وحشت افتیم می کند و نمایان میکند به چه صورت صهیونیسم جهانی تلاش می کند، برای برپا کردن مجدد مسجد سلیمان دنیا را نابود و حکومتی جهانی تشکیل دهد و در این راه موجب چه کودتاها و قتل ها و کشتارها در انگلیس و فرانسه و برافروخته شدن آتش جنگ جهانی نخست و دوم نبوده اند.

ریشه های تاریخ استکباری و امپریالیستی ایالات متحده

عامر در ادامه به کتاب «صفحه بزرگ شطرنج» نگاشته «زبیگنیو برژینسکی»، مشاور آمریکایی یهودی الاصل اسبق امنیت ملی قصر سفید در زمان ریاست جمهوری جیمی کارتر در سال 1957 میلادی که برای رهبران و سیاستمداران دنیا نام آشناست اشاره می کند.

عامر اضافه میکند: برژینسکی در این کتاب به وضوح توضیح می دهد که ایالات متحده به چه صورت از لحاظ سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و تکنولوژیکی بر کشورهای اروپایی تسلط مییابد و بعد از سیطره بر اوکراین آن را به نقطه آغاز اختلاف و نزاع دائم نگاه کن غرب و اتحاد شوروی سابق میگذارد، همچنین موجب تفوق ارتشی «اسرائیل» بر کشورهای عربی می شود.

این کارشناس امور ارتشی و راهبردی مصری خاطر نشان می کند: توطئه هایی که امروز از سوی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس منطقه شاهد آن است و تبعیت این کشورها از افکار و اندیشه های صهیونیستی و آمریکایی و ورود آنها به جنگ با یکی از اصلی ترین کشورهای منطقه یعنی کشور سوریه، هیچ گاه با موفقیت همراه نخواهد بود.

تبعیت مصر از عربستان در هیچ مقوله ای نمی گنجد

عامر درباره روابط مصر و عربستان و واکنش ریاض در قبال موضع اخیر قاهره در شورای امنیت گفت: بازتاب این موضع مصر هرچه باشد، از تیرگی روابط فیمابین گرفته تا اخراج کارگران مصری از عربستان خوب تر از تبعیت و وابستگی مصر به کشوری است که تنها افکار و اندیشه های نفرت و دشمنی با کشور سوریه بر آن حکومت می کند.

وی تصریح کرد: مصر با کشور سوریه در بر می داری تاریخ مشترکی از مبارزه ها و جنگ ها از جمله 5 جنگ علیه اسرائیل است، در حالی که ملک فیصل، سلطان وقت عربستان اولین کسی است که معاهده 1919 را با «حاییم وایزمن» یهودی صهیونیست امضا کرد تا حق تاسیس دولت یهود در فلسطین را به آنها بدهد.

کارشناس امور ارتشی و راهبردی مصر اضافه کرد: همین ننگ و عار برای اعراب کافی است که براساس گزارش سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده، ملک عبدالعزیز آل سعود 60 میلیارد دلار را برای تهیه کرد سلاح و مهمات در جنگ 1967 اعراب – اسرائیل به صهیونیست ها یاری رساند.

وی ادامه داد: با وجود این تاریخ سر تا سر بغض و کینه آل سعود که برای بسیاری هنوز ناشناخته باقی مانده، ما عربستان سعودی را به حال خود قرار میدهیم، چراکه گذر ایام و تاریخ همه واقعیات را آشکار خواهد کرد و اطمینان داریم، ‍پیروزی در نهایت با کشور سوریه است.

ایالات متحده و حقوق بشر

عامر درباره ایالات متحده و پرونده حقوق بشر بخصوص تعامل پلیس ایالات متحده با مشکی پوستان این کشور گفت: این حقیقت و حقیقت تاریخ 310 ساله مشکی آمریکاست که وقتی پناهگاه زندانیان و تبهکاران تحت پیگرد بوده تا با فرار از اروپا به کشوری روی بیاورند که زادگاه سرخ پوستان شمرده می شود.

وی خاطرنشان کرد: از زمان ورود این تبهکاران و مجرمان فراری به ایالات متحده آنها به قتل و کشتار صاحبان اصلی و بومی این کشور توجه کردند، به گونه ای که وقتی «جرج واشنگتن» در سال 1706 میلادی بعد از کشتار 52 میلیون سرخ پوست و به بند کشیدن میلیون ها مشکی پوست استقلال ایالات متحده را اعلام کرد، در اروپا تحت پیگرد بود.

عامر تاکید کرد: میراث واقعی و حقیقی ایالات متحده این تاریخ مشکی است و هم اکنون در دنیا برکسی ‍پوشیده نیست که در زندان گوانتانامو و زندان های کشور عراق آمریکایی ها مرتکب چه جنایاتی می شوند، در چنین وضعیتی به چه صورت می شود پذیرفت، حقوق بشر از ذهنیت آمریکایی ها که بر ریزش خون ها و قتل و کشتار بنا شده نشات می گیرد.

رابطه ایالات متحده و اسرائیل

این کارشناس امور ارتشی و راهبردی مصر درباره روابط ایالات متحده و اسرائیل نیز گفت: این رابطه، ارتباطی است که بر آن سرمایه های یهودی حاکم است، سرمایه هایی که نبض اقتصاد ایالات متحده را در دست دارند، مثلا خانواده روتچیلد بر اغلب صنایع ارتشی سنگین ایالات متحده حاکم است و مالک واقعی شرکت های اسلحه سازی است.

عامر همچنین به خاندان راکفلر اشاره کرد که بر بانک های ایالات متحده و حتی اروپا سیطره دارد یا خانواده مورگان مالک شرکت های ژنرال الکتریک و «آی تی اندتی» و اغلب شرکت های خودروسازی و هواپیماسازی و خاندان پورنت ویا خاندان بوش حاکم بر عرصه سیاست ایالات متحده و غیره، همه اینها خاندان های یهودی الاصلی هستند که بر روند بر آن شوی ها در ایالات متحده سیطره دارند و اولویت نخست آنها، تامین امنیت اسرائیل است.

شیوخ عرب ملعبه ای در دست ایالات متحده

وی حکومت ها و نظام های عربی حوزه خلیج فارس، حکومت های مرتجعی آگاهی داشت که توسط آمریکایی ها اداره و ثروت هایشان غارت می شوند، از جمله عربستان سعودی که هم اکنون با قانون «جاستا» مواجه شده تا علاوه بر این که با خطر شکایت از شاهزادگان آل سعود به اتهام شرکت در حملات 11 سپتامبر مواجه باشد، امکان برداشت دارایی هایش به ارزش بیش از 750 میلیارد دلار از بانک های ایالات متحده را نیز نداشته باشد.

عامر همچنین به کشورهایی چون قطر، امارات، کویت و بحرین اشاره کرد که به پایگاه های ارتشی ایالات متحده مبدل شده و این کشور بر تمام امور حیاتی آنها سیطره دارد، بی آن که از آنچه پیرامون آنها رخ می دهد، درس عبرت بگیرند، به عنوان مثال سپرده های بحرین در بانک های ایالات متحده به بیش از 560 میلیارد دلار بالغ می شود.

موفقیت ایالات متحده در فتنه انگیزی در منطقه

این کارشناس امور ارتشی و راهبردی مصر به موفقیت ایالات متحده در فتنه انگیزی در کشورهای منطقه اشاره می کند و نقل میکنید: ایالات متحده کامیاب شد، بذر فتنه را در کشورهای عربی منطقه بکارد و کشورمان و شیعیان را جایگزین دشمنی با اسرائیل کند.

عامر همچنین به جنگ یمن اشاره کرد که دام و دسیسه ای آمریکایی است، غافل از این که روزها و سال های آینده ثابت خواهد کرد، این کشورها مرتکب چه اشتباه بزرگی در یمن شده اند.

درباره مقاومت نیز وی گفت: در این تردید نیست، کشورهایی مانند کشور سوریه، یمن، کشور عراق و لیبی که برای پاسداری از مردمان و کشور خود می جنگند، پیروز نهایی میدان خواهند بود.

عامر تاکید کرد: این کشورها باب بسیار اهمیتی می داری را در مبارزه باز کرده اند و آن مبارزه با اندیشه های افراط گرایانه وهابی است که نشات گرفته از کشوری چون عربستان سعودی و نکته حمایت شیوخ عرب و آمریکاست، جریانی که رهاورد آن در منطقه چیزی جز خرابی و ویرانی و جنگ و قتل و کشتار نبوده است.

----------------------------------

گردآوری از: آبگينه ث.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خيز تا خاطر بدان ترک سمرقندی دهيم ««« »»» کز نسيمش بوی جوی موليان آيد همیشیوخ عرب بازیچه دست آمریکا هستند/ مصر هیچ گاه تابع عربستان نبوده است


TT / 176 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : آبگينه ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : شیوخ
برچسب ها : تابع

مطالب مرتبط