شیوع چاق شدن در میان نوجوانان دچار به Autism اوتیسم

شیوع چاقی در بین نوجوانان مبتلا به اوتیسم

طبق نتایج یک تحقیق، نوجوانان مبتلا به اختلال اوتیسم بیشتر چاق می شوند و چاقی آنها در مقایسه با همسن و سال هایشان، تداوم بیشتری در طول سال های نوجوانی دارد.

 به گفته محققان، چاقی دوران کودکی می تواند پیامدهای بلندمدتی برای سلامت افراد مبتلا به اوتیسم داشته باشد.

آویوا ماست، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تافتس بوستون، در این باره می گوید: «کودکان دارای ناتوانی های رشدی با چالش های منحصربه فردی روبرو هستند. مشکلات پزشکی آنها نیاز به توجه بیشتری دارد.»

این مطالعه شامل ۴۴ هزار فرد بین ۱۰ تا ۱۷ سال بود. این کودکان و نوجوانان در نظرسنجی سلامت سال ۲۰۱۲-۲۰۱۱ شرکت کرده بودند. نظرسنجی شامل اطلاعاتی در مورد وزن، قد، جنسیت، نژاد، وضعیت اجتماعی-اقتصادی و ابتلا یا عدم ابتلا به اوتیسم بود.

محققان با بررسی این نظرسنجی ها دریافتند چاقی در بین کودکان و نوجوانان مبتلا به اوتیسم شیوع بیشتری داشت. به طوری که ۲۳ درصد از افراد مبتلا به اتیسم چاق بودند، درحالیکه ۱۴ درصد از افرادی که مبتلا به اوتیسم نبودند چاق بودند.

همچنین نرخ چاقی در بین افراد جوانی که مبتلا به اوتیسم نبودند بین سنین ۱۰ تا ۱۷ سال ۵۰ درصد کاهش یافت. اما نرخ چاقی در بین کودکان مبتلا به اتیسم، در طول این سال ها تغییری نکرده بود.

همچنین محققان دریافتند نرخ بروز اوتیسم در پسران بیش از دختران شیوع دارد.

به گزارش مهر،محققان عنوان می کنند از آنجائیکه افراد مبتلا به اوتیسم تحرک کمتری دارند، ریسک اضافه وزن در آنها افزایش می یابد.

***همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد***

نگارش توسط: منيژه ع.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به يک کرشمه که نرگس به خودفروشی کرد ««« »»» فريب چشم تو صد فتنه در جهان انداختشیوع چاق شدن در میان نوجوانان دچار به Autism اوتیسم


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : منيژه ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های سلامت و پزشکی
برچسب ها : اوتیسم , چاقی

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :