شیوه اتصال صفحه کلید به تلفن همراه اندرویدی (7 عکس)

ترفند اتصال کیبورد به گوشی موبایل اندرویدی

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

شیوه اتصال کیبورد به تلفن همراه اندرویدی

شما قادر هستید به گوشی اندرویدی خود کیبورد رایانه ای وصل کنید و از فعالیت کردن با آن خوشی کامل ببرید و حسابی تایپ کنید! اتصال کیبورد به گوشی گوشی و یا تبلت اندرویدی به تجهیزت زیادی نیاز ندارد. برای وصل کردن کیبورد یو اس بی به یک سیستم اندرویدی تنها میبایست یک قطعه کوچک و بسیار کم هزینه را خریداری کند.

از زمان عرضه نخستین موبایلهای هوشمند زمان آن‌چنان زیادی نمی‌گذرد، اما این دستگاه‌ها چنان بهبود کرده‌اند که کاربران اغلب برای به انجام رساندن کارهای هر روز و اعمال معمول خود عوض سیستم رایانه ای رومیزی و یا لپتاپ از آن‌ها بهره گیری می کنند. اگرچه برای کاربرد این ابزار هم در پارت دشوار افزاری «توانایی پردازشی»

و هم در پارت برنامه ای «برنامه‌های کاربردی» نمیتوان هیچ محدودیتی قائل شد، اما هنوز در یک پارت خیلی راحت ضعیف عمل می کنند. تایپ کردن در گوشی تلفن همراه هنوز یک عمل خسته‌کننده و زمان‌بر به حساب می آید.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس شیوه اتصال کیبورد به تلفن همراه اندرویدی

سریع‌ترین کاربران از لحاظ تایپ کردن بر روی صفحه نمایش لمسی گوشی گوشی، خلال بهره گیری از خوب ترین کیبوردهای اندرویدی همچون Gboard قادر نیستند از قیمت تایپ پنجاه لغت در دقیقه فراتر بروند، در حالی‌که با بهره گیری از یک کیبورد یو اس بی معمولی میتوان با دست کم قیمت یکصد و چهل لغت در دقیقه تایپ کرد.

ازدیاد سرعت تایپ در گوشی تلفن همراه بدون یافتن یک راه چاره اساسی غیر امکان می دارد، به چه دلیل که در خوب ترین حالت قادر می باشید از دو انگشت خود برای تایپ با سرعت بهره گیری کنید. اما با اتصال کیبورد به گوشی تلفن همراه میتوان همه انگشتان دست را درگیر کرد.

اگرچه امروز وصل کردن کیبورد به گوشی گوشی اندرویدی به صورت بیسیم، به لطف قابلیت‌های Bluetooth و ان اف سی امکان می دارد، اما هنوز کیبوردهای یو اس بی خوب ترین گزینش در دسترس به حساب مییایند. تنها چیزی که برای اتصال کیبورد به گوشی گوشی نیاز دارید، خرید یک قطعه به ارزش کمتر از 5 دلار هست. با این قطعه همین طور قادر می باشید هر فلش یو اس بی را به گوشی تلفن همراه خود وصل کنید.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس شیوه اتصال کیبورد به تلفن همراه اندرویدی

اتصال کیبورد به گوشی گوشی با کابل OTG

دستگاه‌های اندریدی و همین طور پورت‌های آن‌ها، کوچولو تر از انداز‌ه‌ای هستند که بتوان یک یو اس بی را به صورت مستقیم به آن‌ها متصل کرد، به این دلیل میبایست از یک تبدیل‌کننده بهره گیری کنیم. این تبدیل‌کننده میبایست یو اس بی و میکرو یو اس بی را با همدیگر سازگار کند. برای شارژ کردن دستگاه‌های اندرویدی هم از همین درگاه میکرو یو اس بی بهره گیری می شود.

این وفق‌دهنده و سازگارکننده کابل یو اس بی به میکرو یو اس بی با نام او تی جی «OTG –> On-the-Go» شناخته میشود. اغلب موبایلهای تلفن همراه امروزی مخصوصا همه فبلت‌ها از آن‌ها حمایت می کنند. گرچه برای برخی محصولات «مثلا موبایلهای تلفن همراه سری نوت شرکت سامسونگ» میبایست کابل OTG به اختصاصی آماده کنید، اما کابل‌های معمول را می توان در همه موبایلهای گوشی بهره گیری کرد.

تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس شیوه اتصال کیبورد به تلفن همراه اندرویدی

مرخص از نوع، جنس و معمار کابل او تی جی، شیوه استفاده از آن برای اتصال کیبورد به تبلت یا گوشی تلفن همراه یکسان هست. تنها کافی هست سر میکرو یو اس بی را به پورت راجع به آن در سیستم وارد کرده و کابل یو اس بی کیبورد را به درون پورت یو اس بی آن وارد کنید تا اتصال به این سادگی برقرار شود.

امتیاز کابل OTG به همین مورد ختم نمیشه. اضافه بر اتصال کیبورد به گوشی تلفن همراه قادر می باشید همه دستگاه‌هایی که برای اتصال از کابل یو اس بی بهره گیری می کنند را به گوشی گوشی یا تبلت اندرویدی خود وصل کنید. یو اس بی فلش مموری و همین طور دوربین عکاسی را می توان بعنوان پرکاربردترین نکات نام برد.

راه‌اندازی کیبورد خارجی

به محض اتصال کیبورد به گوشی تلفن همراه یا تبلت، میبایست در عرض چندین دقیقه آن را راه‌اندازی کرده و شروط را برای تایپ با استفاده از کیبورد واقعی فراهم کنید. یکی از ویژگی‌های اصلی کابل OTG، امکان اتصال کابل یو اس بی به سیستم اندرویدی و بهره گیری مستقیم از سیستم متصل شده بی نیاز از تنظیمات زاید هست «Plug & Play»، اما خوب تر هست زمان کوتاهی صرف کرده و تعدادی تغییرات را در تنظیمات اعمال کنید.

تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس شیوه اتصال کیبورد به تلفن همراه اندرویدی

پس از اتصال کیبورد به گوشی گوشی مراحل زیر را دنبال نمایید:

پنل اعلانات «نوتیفیکیشن بار» را به پایین بکشید.

با اتصال کیبورد به گوشی تلفن همراه میبایست یک آیتم تازه با عنوان Select keyboard layout به پنل اضافه شده باشد. آن را لمس کنید.

در صفحه‌‌ای که با عنوان Choose keyboard layout در مقابلتان گشوده می شود، قادر می باشید واژهDefault را بر گزینید، اما توصیه این هست که گزینش Set up keyboard layouts را انتخاب و دیگر انتخاب‌های در دسترس را هم دیدن کنید.

در این لیست جست و جو کرده و طرح‌بندی مربوطه خود را بر گزینید. چنانچه به زبانی غیر از انگلیسی تایپ می کنید، حتماً تیک باکس کنار نام آن زبان را بزنید. حتی در زمان استفاده از زبان انگلیسی هم در انتخاب خود دقت داشته و خوب ترین طرح‌بندی را بر گزینید.

چنانچه در پنل اعلانات هیچ نوتیفیکیشنی دریافت نکرده‌اید، قادر هستید با رفتن به جاده Settings > Personal > Language & Input > Keyboard & Input Methods تنظیمات مورد نیاز برای اتصال کیبورد به گوشی گوشی یا تبلت را به انجام رسانید.

تصویر و عکس شماره 6 ⇩
تصویر و عکس شیوه اتصال کیبورد به تلفن همراه اندرویدی

امکان می دارد راهکار گفته شده در بالا، بسته به معمار، نمونه مدل گوشی تلفن همراه و مخصوصا نسخه Android سیستم فرق داشته باشد، اما در حالت کلی میبایست چنین اعمالی را به انجام رسانید. تنها نکات متفاوت، جاده دسترسی به تنظیمات و نام گزینش‌ها هست. اکنون کافی هست هر اپلیکیشن دلخواه را گشوده و تایپ کردن را آغاز کنید.

چندین مورد که میبایست بدانید

یکی از نکات تماشایی و گرچه شاد‌کننده‌ای که پس از اتصال کیبورد به گوشی گوشی متوجه شدیم، حمایت Android از اغلب دکمه‌های ویژه در کیبورد هست. بعنوان شبیه، کلیدهای Home و End به ترتیب نشانه‌گر را به آغاز و یا پایان خط میرسانند و با زدن دکمه‌های Page Up یا Page Down صفحه به بالا یا پایین جابه‌جا می شود. کاربرد کلیدهای Delete و Enter هم به همان شکل دایمی هست. بعنوان زیبا‌ترین پارت میبایست به امکان گرفتن اسکرین شات با زدن دکمه Print Screen اشاره داریم که بسیار با سرعت و راحت به چشم می آید.

با زدن دکمه ویندوز «ویندوز key» در صورت استفاده از یک کیبورد ویندوزی و یا با زدن دکمه کامند «Command key» خلال استفاده از یک کیبورد اپل، بسته به نسخه Android یک عملکرد متفاوت دیدن میشود. بعنوان شبیه با اتصال کیبورد به گوشی گوشی Motorola Moto E باکس جستجوی google باز شد. با زدن دکمه ویندوز خلال وصل کردن کیبورد به تبلت شرکت سامسونگ گلکسی Tab S، شاهد گشوده شدن Google Now on Tap بودیم.

تصویر و عکس شماره 7 ⇩
تصویر و عکس شیوه اتصال کیبورد به تلفن همراه اندرویدی

کارکرد کلیدهای مدیا بستگی به نوع کیبورد دارند. بعنوان شبیه خلال اتصال یک کیبورد معمولی، از کلیدهای نظارت حجم صدا و همین طور بازرسی نمایش موزیک به نحو احسن بهره گیری کردیم، اما خلال اتصال یک کیبورد ویژه اپل، هیچ یک از کلیدهای ویژه عمل نکرد. اگرچه تنها یک کیبورد ویندوزی را تست کردیم، اما انتظار داریم شیوه کار در همه کیبوردها یکسان باشد.

در نهایت میبایست به دو معضل اتصال کیبورد به گوشی تلفن همراه یا تبلت اشاره داریم. نخستین این که هیچ راهی برای تغییر با سرعت طرح‌بندی و یا زبان کیبورد وجود ندارد. مورد دوم به عدم دسترسی به اموجی‌ها و علامت‌های ویژه مربوط می شود که متاسفانه نمیتوان آن‌ها را با کلیدهای فیزیکی کیبورد در باکس تایپ گذاشت.

به چه دلیل از لپتاپ بهره گیری نکنیم؟

منظور ما از طرح این پرسش، برتری استفاده از لپتاپ برای تایپ کردن خلال بیرون بودن از منزل و یا محیط کار نیست. چندین علت وجود دارند که شما را به تهیه یک کیبورد یو اس بی کوچک و کوشش برای تایپ کردن با استفاده از گوشی تلفن همراه تشویق می کنند.

امروز همه ی اشخاص یک گوشی هوشمند در جیب خود دارند. حتی در صورت نداشتن این وسیله، هزینه خرید یک گوشی هوشمند افزون بر آن یک کیبورد یو اس بی کوچک و قابل حمل به مراتب کمتر از یک لپ‎تاپ کاملا معمولی هست. گرچه خرید گوشی هوشمند و کیبورد عوض لپ‎تاپ، وقتی عاقلانه‌ هست که فقط علت شما برای خرید یک لپ‎تاپ تایپ متون مختلف در محیط بیرون از منزل باشد.

تبلت‌های دو در یک و هیبریدی بسیار گران‌قیمت هستند. در این نوع از تبلت‌های بزرگ، که اندازه مانیتور آن‌ها دست کم ده اینچ هست، یک کیبورد ویژه در جعبه سیستم موجود بوده و می توان با اتصال آن، این تبلت بزرگ را به یک لپ‎تاپ کوچک عوض کرد. با اتصال کیبورد به گوشی گوشی و جدا کردن آن در زمان دلخواه، باز هم یک سیستم تبدیل‌شونده و هیبریدی در اختیار دارید!

با اتصال کیبورد به گوشی گوشی و به انجام رساندن همه کارها بروی آن، همۀ اطلاعات خود را در یک جا نگه داری میکنید. به این ترتیب لازم به همگام‌سازی مستمر اطلاعات لپ‎تاپ و گوشی گوشی نابود میشود.

از آنجایی که طی مدت زمان تازه شمار برنامه های کاربردی تلفن همراه مخصوصا برای Operating System Android بسیار چندان شده، کاربر به آلبوم وسیع‌تری از لوازم تایپ دسترسی خواهد داشت.

دوام باتری گوشی تلفن همراه به مراتب از لپتاپ اغلب هست.

__________________

تهیه و تدوین: فرشته ق.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز جيب خرقه حافظ چه طرف بتوان بست ««« »»» که ما صمد طلبيديم و او صنم داردشیوه اتصال صفحه کلید به تلفن همراه اندرویدی (7 عکس)


TT / 428 --- TP / 28%

گردآوری شده توسط : فرشته ق.
تاریخ گردآوری : 2017-08-12
در دسته بندی : گوشی
برچسب ها : موبایل , صفحه کلید

مطالب مرتبط