شیوه اجرای همزمان برنامه ها در گوگل اندروید (5 عکس)

ترفند اجرای همزمان برنامه ها در اندروید

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

شیوه اجرای همزمان برنامه ها در گوگل اندروید

شما قادر هستید در اندورید هم مثل ویندوز چند برنامه را همزمان در وضعیت اجرا نگه دارید و از آن ها استفاده نمایید که کاربرد سودمندی است. یکی از بهبودهایی که Operating System سیستم عامل گوگل اندروید نوگات 7 داشته است توانایی مالتی تسکینگ آن است که چشمگیر ترین آنها مالتی ویندوز بودن آن است. این یعنی تمام اندرویدها قادر می باشند

از یک رابط تقسیم صفحه نمایش بهره گیرند. پس تمام توسعه دهندگان اپلیکیشن قادر می باشند برنامه هایی با توانایی تقسیم صفحه عرضه کنند که روی تمام موبایلها و تبلت های گوگل اندروید قابل اجرا باشد. یکی از این اپلیکیشن ها که به شما اجازه می دهد دو پنجره را در یک زمان با هم گشایید برنامه Screens – Multi Window Manager است که در زیر شیوه کاربرد آن توضیح داده شده است.

آغاز اپلیکیشن را دانلود کرده و نصب کنید.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس شیوه اجرای همزمان برنامه ها در گوگل اندروید

پس از نصب برنامه به منوی مهم تنظیمات گوشی بروید و وارد گزینه Accessibility شوید. در صفحه ای که باز می شود روی گزینه Screens تب کنید. و در پنجره به تصویر کشیده شده گزینه OK را بر گزینید.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس شیوه اجرای همزمان برنامه ها در گوگل اندروید

به اعلان سرزه و به نقل از پارس ناز اپلیکیشن را گشایید. در آغاز دو دکمه “+” در بالای صفحه نگاه می کنید. دکمه + بالایی برای پنجره ای است که در بالای صفحه مالتی تسکینگ گشوده می شود و دکمه + پایینی برای پنجره ای است که در پایین گشوده می شود.

روی هر کدام از دکمه ها تب کنید و برنامه های مربوطه تان را بر گزینید. پس از انجام این کار نامی برای شورت کات مالتی ویندوز بر گزینید. و در پایان گزینه Create Shortcut را بزنید. بلافاصله شورت کات در صفحه هوم گوشی ساخته میشود.

تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس شیوه اجرای همزمان برنامه ها در گوگل اندروید

از این به بعد هر وقت خواستید دو برنامه را با هم گشایید روی آیکونی که در صفحه هوم ساخته اید تب کنید. اگه گوشی در وضعیت عمودی باشد یکی از پنجره ها بالا و دیگری در زیر گشوده می شود. اما اگه گوشی در وضعیت افقی باشد یکی از پنجره ها در سمت راست و دیگری در سمت چپ گشوده می شود.

تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس شیوه اجرای همزمان برنامه ها در گوگل اندروید

خوب ترین کاربرد این برنامه وقتی است که میخواهید از برنامه چت و مرورگر همزمان بهره گیرید. چون به سادگی قادر هستید لینک ها را کپی و پیست کنید.

*******************

مسئول متن : فريبرز ق.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چو شمعش پيش ميرم بر غمم خندان شود ««« »»» ور برنجم خاطر نازک برنجاند ز منشیوه اجرای همزمان برنامه ها در گوگل اندروید (5 عکس)


TT / 152 --- TP / 39%

گردآوری شده توسط : فريبرز ق.
تاریخ گردآوری : 2017-05-18
در دسته بندی : همزمان
برچسب ها : اندروید

مطالب مرتبط