شیوه اجرای همزمان برنامه ها در Android (5 عکس)

ترفند اجرای همزمان برنامه ها در اندروید

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

شیوه اجرای همزمان برنامه ها در Android

شما قادر هستید در اندورید هم مثل مایکروسافت ویندوز چند برنامه را همزمان در حالت اجرا نگه دارید و از آنها استفاده نمایید که کاربرد سودمندی است. یکی از بهبودهایی که Operating System Android نوگات 7 داشته است توانایی مالتی تسکینگ آن است که چشمگیر ترین آنها مالتی مایکروسافت ویندوز بودن آن است. این یعنی تمام اندرویدها قادر می باشند

از یک رابط تقسیم صفحه نمایش بهره گیرند. پس تمام توسعه دهندگان اپلیکیشن قادر می باشند برنامه هایی با توانایی تقسیم صفحه عرضه کنند که روی تمام موبایلها و تبلت های Android قابل اجرا باشد. یکی از این اپلیکیشن ها که به شما اجازه می دهد دو پنجره را در یک زمان با هم گشایید برنامه Screens – Multi Window Manager است که در زیر شیوه کاربرد آن توضیح داده شده است.

آغاز اپلیکیشن را دانلود کرده و نصب کنید.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس شیوه اجرای همزمان برنامه ها در Android

پس از نصب برنامه به منوی مهم تنظیمات گوشی بروید و وارد گزینه Accessibility شوید. در صفحه ای که باز می شود روی گزینه Screens تب کنید. و در پنجره به تصویر کشیده شده گزینه OK را بر گزینید.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس شیوه اجرای همزمان برنامه ها در Android

به اعلان سرزه و به نقل از پارس ناز اپلیکیشن را گشایید. در آغاز دو دکمه “+” در بالای صفحه نگاه می کنید. دکمه + بالایی برای پنجره ای است که در بالای صفحه مالتی تسکینگ گشوده می شود و دکمه + پایینی برای پنجره ای است که در پایین گشوده می شود.

روی هر کدامین از دکمه ها تب کنید و برنامه های مربوطه تان را بر گزینید. پس از انجام این کار نامی برای شورت کات مالتی مایکروسافت ویندوز بر گزینید. و در پایان گزینه Create Shortcut را بزنید. بلافاصله شورت کات در صفحه هوم گوشی ساخته میشود.

تصویر و عکس شماره 4 ⇩
تصویر و عکس شیوه اجرای همزمان برنامه ها در Android

از این به بعد هر وقت خواستید دو برنامه را با هم گشایید روی آیکونی که در صفحه هوم ساخته اید تب کنید. اگه گوشی در حالت عمودی باشد یکی از پنجره ها بالا و دیگری در زیر گشوده می شود. اما اگه گوشی در حالت افقی باشد یکی از پنجره ها در سمت راست و دیگری در سمت چپ گشوده می شود.

تصویر و عکس شماره 5 ⇩
تصویر و عکس شیوه اجرای همزمان برنامه ها در Android

خوب ترین کاربرد این برنامه وقتی است که می خواهید از برنامه چت و مرورگر همزمان بهره گیرید. چون به سادگی قادر هستید لینک ها را کپی و پیست کنید.

اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد

گردآورنده: سارا ب.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که پامال جفا کرد چو خاک راهم ««« »»» خاک می‌بوسم و عذر قدمش می‌خواهمشیوه اجرای همزمان برنامه ها در Android (5 عکس)


TT / 144 --- TP / 37%

گردآوری شده توسط : سارا ب.
تاریخ گردآوری : 2017-08-12
در دسته بندی : اندروید
برچسب ها :

مطالب مرتبط