داشتن موهایی بلند، متراکم و سالم محبوب همه سرکار خانم هاست

ازدیاد مصرف پروتئین ها تنها روش برای داشتن موهایی زیبا نمی باشد. مواظبت از موها هم برای تحریک رشد، تقویت و خوشگلی ضروری خواهد بود.

داشتن موهایی بلند، متراکم و سالم محبوب همه سرکار خانم هاست و یکی از اصلیترین جنبه های خوشگلی و جذابیت آنها به حساب مییاید. با این حال، بسیاری از آنها با معضلات ریختن مو، ضعیف شدن و دیگر رنجش هایی مواجه هستند که مانع از رشد موردعلاقه موها شده و بر خوشگلی اثر میگذارد.

خوشبختانه راهکارهای گوناگونی برای تقویت و رویش موها شناخته شده است که از جمله می شود به شیوه های ارگانیک اشاره داشت که هیچ پیامد جانبی هم درپی ندارند.

ازدیاد مصرف پروتئین ها

آیا واقعا می دانید که موها از پروتئین تشکیل شده اند؟ از همین رو ضروری است مصرف این ریز مغذی ها ازدیاد پیدا کند و به میزان پیشنهاد داده شده در برنامه هرروز جای داده شود. عملکرد پروتئین ها بر اندام سبب ازدیاد تولید گلبول های قرمز می شود که نقش جابجایی اکسیژن و دیگر ریز مغذی ها به فولیکول های مو را دارند.

گوشت قرمز، مرغ، بوقلمون، سویا و مشتقات آن، شیر کم روغنی، ماهی های دریایی، خشکبار، عدس و تخم مرغ خوب ترین و سلامتترین منابع پروتئین ها هستند.

برس کشیدن موها در طول روز

چند بار برس کشیدن موها طی روز یکی از خوب ترین روش ها برای تحریک خونرسانی به سلول های مویی است که جابجایی ریز مغذی ها را آسان می کند. البته باید برس با دندانه های نرم بر گزیده شده و پوست سر هم دو بار در شب مشتمال و ماساژ داده شود.

خودداری از مواد حاوی سیلیکون

احتمالاً به چشم بیاید محصولات با پایه سیلیکون نقش ترمیمی برای موها دارند اما بطور یقین در طولانی مدت بسیار ضرر می دارند. آنها به فولیکول های مو زیان منتقل میکنند، مانع از رشد موها می شوند و میزان چربی ارگانیک موها را عوض میکنند.

نبود شستشوی هرروز موها

گرچه برخی اشخاص به دلیل روغنی بودن موها عادت هرروز آنها را بشویند اما این کار اصلا توصیه نمی شود. بطور یقین، موها نیاز به وقت دارند تا اثر مواد شیمیایی شوینده ها را کنار زنند. کارشناسان پیشنهاد میدهند شستشوی موها دو تا سه بار در هفته کافی است تا PH ارگانیک موها عوض نشود.

کوتاه کردن کمی از موها

گرچه کوتاه کردن سر موها تکنیک حتمی برای ازدیاد رشد موها به چشم نمییاید اما با این حال برای مقاومت و سلامت موها ضروری است. زیان سر موها اثر منفی بر دیگر بخشهای مو دارد و مانع از رشد ارگانیک آنها می شود. کوتاه کردن منظم اکسیژن منتقل کنی به فولیکول های مویی و تحریک رشد آنها را آسان می کند.

روغن زیتون

مشتمال و ماساژ پوست سر با روغن زیتون برای تغذیه آن بسیار سودمند است و ریز مغذی های ضروری را به موها و پوست می رساند. در این حالت کافی است کمی روغن زیتون را حرارت دهید و به آرامی روی همه موها مشتمال و ماساژ دهید.

سرکه سیب

اسیدهای موجود در سرکه سیب سبب شده تا استفاده آن روی پوست سر برای تطهیر موها و از بین بردن شوره سودمند باشد. محلول رقیق شده سرکه سیب با آب هم برای درخشش و بلند شدن موها پیشنهاد داده میشود. در صورت تمایل، میزان تساوی آب و سرکه را ترکیب نموده و بعد از شستشوی موها روی پوست سر بمالید.

آب پیاز

ترکیبات گوگردی و دیگر ریز مغذی های پیاز سبب شده تا ماده ای مناسب برای مقاومت و سلامت موها باشد. گرچه بوی پیاز اصلا دلپذیر نمی باشد اما بسیاری از اشخاص این روش را آزمایش کرده اند زیرا رشد ارگانیک موها را تحریک می کند و به آنها درخشش می بخشد.

چند عدد پیاز را با آب انبوه روی حرارت بگذارید تا بجوشد و بعد از آن صاف نمایید. با محلول حاصل شده موها را بشویید و بعد شامپوی متداول را بهره گیرید.

این پیشنهاد های آسان به شما یاری میرساند تا موهایی زیبا و سالم داشته باشید. البته از یاد نبرید که اثر آنها سه سوته نمی باشد و باید به طور مکرر بهره گرفته شود تا اثر مورد انتظار حاصل شود.