با این شیوه ها خرید کردن را از سرتان بیاندازید

با این ترفندها خرید کردن را از سرتان بیاندازید

ترک مواد مخدر به تهیه کرد

اعتیاد به تهیه کرد یکی از سوگهای پول سوزی است که زن و آقا ندارد و افراد بسیاری با آن درگیر هستند. اگه شما هم به تهیه کرد کردن معتاد شده اید، به شما ارائه میدهیم از ترفندهای زیر برای کاهش اعتیادتان بهره گیرید.

زن جوان وارد پاساژی باکلاس و بزرگ می‌شود. از پله‌های برقی بالا می‌رود و به طبقه نخست می‌رسد. نگاهی به این سو و آن سو می‌اندازد. ویترین تک تک مغازه‌ها به او چشمک می‌زنند.

یکی شلوارجین‌های رنگی را آویزان کرده، دیگری کالج‌های جدید در انواع رنگ بندی را کنار هم چیده و به اکران قرار داده، آن یکی انواع بدلیجات را از گردنبند و مچ‌بند گرفته تا کلیپس سر و گیره مو را از در و دیوار آویخته، شال‌ها و روسری‌ها در یک مغازه نمایان هستند و لوازم تزئینی و دکوری خانه در جای دیگر. پاهای زن سست می‌شود. او به سمت مغازه نخست می‌رود و وارد می‌شود تا شلوار را پرو کند.

 

از دوخت شلوار خوشش می‌آید و آن را می‌پسندد، می‌خرد و از مغازه خارج می‌شود. اما نمی‌تواند از آن کالج‌های خوشرنگ دل بکند. به همین علت وارد مغازه بغلی می‌شود و دو جفت در رنگ‌های سبز و صورتی خریداری می‌کند.

 

خوب، او کیف‌هایی همرنگ کالج‌های تازه اش ندارد، بنابراین باید به فکر تهیه کیف هم باشد. پیش از آن‌که به کیف‌فروشی برود، در کیف پولش را باز می‌کند و نگاهی به محتویاتش می‌اندازد. مبلغی که برای تهیه کرد لوازم کنار قرار داده بود، خاتمه یافته و اگه بخواهد بازهم پول هدر دهد باید از مخارج زندگی تا آخر ماه کم قرار بدهد. این عاقلانه نیست، اما در آن لحظه مغز او کار نمی‌کند.

 

همچون فردی هیپنوتیزم شده به مغازه کیف به فروش رسانی می‌رود تا ماموریتش را تکمیل کند. هنگامی که چندین کیسه پر از جنس تهیه کرد به سمت خانه راه می‌افتد و در راه چندین مرتبه اجناس خریداری شده‌اش را چک می‌کند. هرچه دلش درخواست تهیه کرد، اما حس خوبی ندارد چون می‌داند تا آخر ماه به سختی می‌گذرد.

اعتیاد به تهیه کرد کردن هم مانند هر نوع عادت ناهنجار دیگر به فرد لطمه‌های فراوان می‌زند. مبلغ کلانی پول خرج می‌شود، اما خریدار همچنان حسرت به دل است چون این کار، تنها موجب تحریک بیشتر او خواهد شد. این اشتهای سیری‌ناپذیر به نقاط گوناگون زندگی او صدمه وارد می‌کند و کوچک‌ترین فایده‌ای هم دارا نخواهد بود. اگه شما هم چنین وضعیتی را در وجود خود حس می‌کنید، با رعایت نکاتی که به شما پیشنهاد می‌کنیم به رهایی خود یاری رسانید:

هنگام تهیه کرد مقدار مخارج را یادداشت کنید
به نقل کرده محققان، یکی از علل ضعف مدیریت مالی در آن است که فرد نمی‌داند چه مبلغی پول خرج کرده و ترجیح می‌دهد از رقم واقعی بی‌اطلاع باشد. پول بینوا از جیب او پرمی‌کشد بی آنکه وی آگاهی بدارد چقدر داشته و چقدر کاهش داده شده و وی با فرار از حقیقت، همچنان خرج می‌کند. شما هم حساب مبلغی را که برای دلتان خرج می‌کنید داشته باشید تا عذاب وجدان وارده از رقم آن، عنان وسوسه وجودتان را در دست بگیرد و به شما اجازه خرج کردن بیش از حد را ندهد.

با روحیه خوب تهیه کرد کنید
تجربه نمایان کرده هنگامی که فرد با روحیه خراب سراغ فروشگاه‌ها می‌رود، چیزهایی را می‌خرد که در حالت تندرست روحی به هیچ وجه تهیه نمی‌کرده، اما او در آن هنگام فقط و فقط به فکر آتش زدن پولش است و به گمان خود، با آن کار به آرامش می‌رسد. شما این کار را به انجام نرسانید. برای درمان ناراحتی‌ها به فکر راه حل‌های دیگری باشید و خریدکردن را به هنگامی که روحیه خوبی دارید موکول کنید.

دریافت ایمیل یا اس ام اس از سوی فروشگاه‌ها را نپذیرید
این پیغام‌ها به نحوی نگاشته می‌شوند که با تمام قوا شما را بفریبند و به سمت خود بکشند. اصلا و ابدا آنها را نخوانید، زیرا خبرنداشتن از بعضی چیزها به نفع شماست.

از فروشگاه‌های جدید تهیه کرد کنید
از نظر روان‌شناسی، هنگامی که شما در فروشگاهی آشنا قرار دارید میل بیشتری برای پول خرج کردن پیدا می‌کنید. انسان به انجام کارهای تکراری علاقه دارد و چه چیزی خوب تر از پول خرج کردن در مکانی که پیشتر در آن پول آتش زده اید. اگه به مغازه‌ای بروید که سری پیش از آن چیزی خریده‌اید، این بار حتی اگه جنس مطلوب خود را نیابید باز هم می‌ایستید و چیزی می‌خرید، مبادا که دست خالی از آن جا بیرون روید.

به‌ تنهایی تهیه کرد کنید
امکان می دارد برای شما هم رقم خورده باشد که با دوستی برای تهیه کرد بیرون رفته‌اید، او از جنس پشت ویترین تعریف فوق‌العاده‌ای کرده و شما هم با شنیدن آن عبارات تحریک کننده، لحظه‌ای شک نکرده‌اید و به داخل مغازه شتافته‌اید تا گنج نکته نظرتان را قاپ بزنید. اما چندین روز پس از تهیه کرد آن، متوجه می‌شوید که هیچ سنخیتی با سلیقه شما ندارد و افسوس می‌خورید که چرا پول زبان بسته را برای آن هدر داده‌اید. اگه می‌خواهید همراه کسی تهیه کرد کنید، آن فرد باید هم سلیقه شما باشد.

جام جم آنلاین

با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز

تهیه از: سيامك ع.

خانه داری در بخش خانه سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خوشتر از فکر می و جام چه خواهد بودن
««« »»»
تا ببينم که سرانجام چه خواهد بودن

با این شیوه ها خرید کردن را از سرتان بیاندازید

TT / 116 — TP / 14%

نظر دهید