شیوه رفتار و مواظبت صحیح از مو ها (2 عکس)

نحوه رفتار و مراقبت درست از موها

چنانچه از موهای‌تان ناراضی می باشید و نمی‌توانید آن‌ها را مطابق میل‌تان تهیه کنید، احتمالاً نمی‌دانید که چطور بایستی با موهای‌تان رفتار کنید. توصیه‌های زیر می‌تواند به شما یاری رساند تا موهایی زیبا و شاداب داشته باشید. پس نگاه بکنید کدامین مورد در رابطه با شما صدق می‌کند.
می‌دانید چه وقتی، چه مقدار و با چه فاصله‌ای بایستی به موهای‌تان شامپو، نرم‌کننده و سرم ویژه بزنید؟ بگذارید موهای‌تان کمی کثیف باشد، این به بهره شما است. چنانچه از موهای‌تان ناراضی می باشید و نمی‌توانید آن‌ها را مطابق میل‌تان تهیه کنید، احتمالاً نمی‌دانید که چطور بایستی با موهای‌تان رفتار کنید. توصیه‌های زیر می‌تواند به شما یاری رساند تا موهایی زیبا و شاداب داشته باشید. پس نگاه بکنید کدامین مورد در رابطه با شما صدق می‌کند.
تصویر و عکس شماره 1 ⇩
وقتی بایستی یک حمام دربین شامپو بزنید
چنانچه موهایی کدر، بدرنگ و مات دارید


چنانچه از رنگ مات و حالت بد موهای‌تان خسته شده‌اید، با رعایت این موارد می‌توانید خوشگلی و درخشش موهای‌تان را تضمین کنید.

۱- رسوبات و موادی را که روی مو می‌نشیند، بزدایید. علت به‌وجود آمدن مو های کدر، فوت شده و بدرنگ معمولا رسوب‌کردن مواد موجود در محصولات گوناگونی است که برای موهای‌تان استفاده می‌کنید. برای از‌بین‌بردن این مواد از روی مو هفته‌ای یک‌بار از شامپوهای شفاف‌کننده و پاک‌کننده -‌که توانایی شویندگی بالا دارند- بهره گیرید.

۲- موهای‌تان را با شامپوهای گیاهی و طبیعی و ارگانیک بشویید. این شامپوها که بی سولفات می باشند، تمام فواید شامپوهای عادی را دارند، فقط فاقد مواد شوینده توانا می باشند که سبب از‌بین‌رفتن رنگ و رطوبت مو می‌شود.

۳- موهای‌تان را برس بکشید. از برس‌هایی بهره گیرید که مو های آن از مواد طبیعی و ارگانیک بوده و سر آن‌ها گرد باشد. برس‌ کشیدن روزمره سبب می‌شود، چربی در سراسر مو انتشار شود و بنابر این سبب مرطوب‌شدن و درخشش موها می‌شود.

۴- موها را با آب خنک آب‌کشی کنید. این کار سبب بسته‌شدن کوتیکول یا همان لایه خارجی مو می‌شود. به‌این‌ترتیب موها نرم‌شده و ظاهری نورانی پیدا می‌کنند.

۵- بد نمی باشد بگذارید موهای‌تان کمی کثیف باشد! هفته‌ای یک‌بار به موهای‌تان استراحت بدهید و هنگام حمام‌ کردن به آن شامپو نزنید. خوب تر است یک حمام دربین از شامپو بهره گیرید.

۶- می‌خواهید موهای‌تان براق و نورانی شود؟ آغاز آن‌ها را کمی با حوله خشکانید و پیش از براشینگ و درست‌کردن موها از محصولات براق‌کننده مو بهره گیرید تا مانع وز‌کردن آن‌ها شود. برای درخشش بیشتر پس از درست‌کردن موها هم از این محصولات روی موی خشک بهره گیرید.
تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس شیوه رفتار و مواظبت درست از موها

چه وقتی نرم‌کننده بزنید و چه وقتی سرم
مو های خشک و شکننده


آیا واقعا موهای‌تان بدقلق است؟ وز می‌شود و به شکل دلخواه‌تان درنمی‌آید؟ شما هم می‌توانید به‌جای مو های زبر و وزکرده موهایی سلامت و براق داشته باشید.

دستکاری‌کردن زیاد موها در نهایت سبب می‌شود که موهای‌تان خشک، آسیب‌دیده و در یک کلام زشت شود. با رعایت موارد زیر می‌توانید مو های آسیب‌دیده را نو سازی کنید.

۱- به موهای‌تان آب‌ رسانی کنید تا رطوبت موردنیاز آن تأمین شود. نوک شاخه‌شاخه شده موها را آغشته به نرم‌کننده توانا کنید و بگذارید ماده نرم‌کننده چنددقیقه بماند. مواد نرم‌کننده جذب ساقه مو شده و تارهای مو را نرم می‌کنند. این کار را هفته‌ای یک‌بار به انجام رسانید. همچنین خوب تر است پس از هر بار شامپو‌کردن موها، به نوک آن‌ها نرم‌کننده‌های ملایم روزمره بزنید. این عمل موخوره‌ها را کمتر‌کرده و از بدرنگ‌شدن و آسیب‌دیدن موها در اثر حرارت سشوار پیش گیری می‌کند.

۲- سرتان را مشتمال و ماساژ دهید. ماساژ‌دادن پوست سر هنگام شست‌و‌شوی موها، جریان خون را افزایش‌داده و سبب تحریک غدد چربی می‌شود. درخلال از شامپوها و سایر محصولاتی که الکل زیاد دارند، بهره نگیرید؛ زیرا سبب خشکی مو می‌شود.

۳- از استوار بستن، دم‌اسبی کردن، بافتن یا سایر مدل‌های مو که سبب کشیده‌شدن آن‌ها می‌شود، خودداری‌کرده و تلاش کنید از گیره‌ها، کلیپس‌ها و کش‌های نرم که موهای‌تان را نمی‌کشد و نا خوشی تولید نمی‌کند، بهره گیرید. این کار مانع شکسته‌شدن تارهای مو می‌شود.

۴- موهای‌تان را با ملایمت بشویید. آن‌ها را چنگ نزنید! مو های خیس بسیار شکننده‌تر می باشند. پس از فشار‌دادن و برس‌کشیدن مو های خیس خود داری کنید. برای صاف‌کردن و باز‌کردن گره‌های مو می‌توانید از شانه‌هایی که دندانه‌های درشت و با فاصله دارند، بهره گیرید تا به موهای‌تان ‌آسیب نرسد.

۵- پیش از سشوار‌ کشیدن و درست‌کردن موها به آن‌ها سرم‌های مخصوصی بزنید که دربرابر حرارت و اشعه ماورای بنفش از موها حفاظت می‌کنند. در این‌صورت موهای‌تان در اثر حرارت سشوار و نور خورشید ضرر نمی‌بیند. مدت‌زمان بهره گیری از سشوار را کم کنید یا درجه گرمای آن را کم کنید. کم‌کردن حرارت از خشک‌شدن بیش‌ازحد و وز‌شدن موها پیش گیری می‌کند.

۶- قیچی را از یاد نبرید! هر ۶ یا ۸هفته یک‌بار، نوک موهای‌تان را کمی کوتاه و منظم کنید تا موخوره‌ های آن نابود بشود.

مو های روغنی و لخت

مو های روغنی هیچ خوشگلی ندارد، اما می‌توان این معضل را از بین برد. با رعایت این موارد به مو های صاف و بی‌حالت خود، حالت بدهید.

۱- شامپوها و نرم‌کننده‌هایی را بر گزینید که به موها حجم‌داده و آن‌ها را متراکم نشان می‌دهد. کاملا توجه کنید که نرم‌کننده را به ریشه مو نزنید.

۲- این راهکار خشک‌کردن موها را آزمایش کنید: با بهره گیری از شامپوی ویژه مو های خشک، چربی موها را کم کنید و به آن‌ها حجم دهید و به‌این‌ترتیب که آن را به ریشه موها اسپری کنید، بعد از آن با انگشتان‌تان موها را پف دهید و با برس آن‌ها را منظم کنید. این کار حقیقتا اعجاز می‌کند.

۳- موهای‌تان را بر تن کن دهید. با بهره گیری از شانه‌ای که دندانه‌های ریز دارد، بخش ریشه مو را بر تن کن بدهید، بعد از آن کمی تافت به موهای‌تان بزنید تا مدت زیاد تری وضعیتش را حفظ کند.

۴- هنگام خشک‌کردن، سشوار را مستقیما به طرف ریشه مو نگیرید. چنانچه از موس، ژل، تافت و امثال آن استفاده می‌کنید، آغاز آن‌ها را به مو های مرطوب بزنید و بعد سشوار بکشید.

۵- با بهره گیری از بیگودی‌های گرم به موهای‌تان حالت بدهید. هرچقدر کشور قطر بیگودی‌ها بیشتر باشد، موها حجم زیاد تری پیداکرده و پرپشت‌تر به عقیده می‌رسد.

۶- برای پیش گیری از چرب‌تر‌شدن موها، دررده امکان به آن‌ها دست نزنید. هرچه بیشتر به موهای‌تان دست بزنید، چرب‌تر می‌شود.

-- نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد --

نگارش : رويا ذ.

تازه های مد و ستاره ها در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از اين مزوجه و خرقه نيک در تنگم ««« »»» به يک کرشمه صوفی وشم قلندر کنشیوه رفتار و مواظبت صحیح از مو ها (2 عکس)


TT / 261 --- TP / 26%گردآوری شده توسط : رويا ذ.
تاریخ گردآوری : 2017-07-30
در دسته بندی : موها
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :