شیوه های افت مصرف اینترنت دیتا در اپل آیفون (6 عکس)

ترفندهای کاهش مصرف اینترنت دیتا در آیفون

عکس شماره 1 ⇩
عکس شیوه های کاهش مصرف اینترنت دیتا در اپل آیفون

شیوه های کاهش مصرف اینترنت دیتا در اپل آیفون 

اینترنت دیتا در اپل آیفون مصرف بالایی دارد و برای کم کردن آن می توان از شیوه های شناسانده شده در زیر استفاده نمود و مخارج اینترنت را کمتر نمود.افرادی که از طریق دیتای خط موبایل خود به اینترنت متصل می شوند، در کشور ما بیشمار هستند. اما مشکلی که اکثر با آن روبرو هستند این است که به طور با سرعت با اتمام بسته آنلاین خود روبرو می شوند.

بسیاری از اشخاص هم اکنون با این مشکل مواجه شده اند تا این که گویا آی تی بر آن شد این مشکل را برای آن ها حل کند. ما ۵ ترفند برداشت کرده ایم که کاربران اپل آیفون قادر هستند از طریق آن حجم راهبندان خود را طوری مدیریت کنند که هیچ گاه با به پایان رسانده شدن آن غافلگیر نشوند.

عکس شماره 2 ⇩
عکس شیوه های کاهش مصرف اینترنت دیتا در اپل آیفون

تنظیم بروز رسانی اپلیکیشن ها در هنگام بهره گیری از وای فای

خوشبختانه در موبایلهای هوشمند این امکان وجود دارد که بتوانید بروز رسانی های اپلیکیشن ها را به طور دلخواه برنامه ریزی کنید. یکی از این امکانات این است که شما قادر هستید فقط وقتی برنامه ها را آپدیت کنید که از شبکه وای فای بهره میگیرید. در چنین شروطی چنانچه ماه ها از دیتا بهره گیرید، برنامه ها قصد بروز شدن نخواهند کرد.

برای انجام این تنظیمات به بخش تنظیمات گوشی اپل آیفون خود بروید و از آن جا گزینه iTunes & App Stores را یابید. در این بخش باید گزینه  Use Cellular Data را غیر فعال کنید. از این به بعد، هیچ گاه دستگاه شما در حالت دیتا بروز رسانی نخواهد شد.

غیرفعال کردن بروز رسانی در پس زمینه

بعضی برنامه ها حتی چنانچه باز نباشند، به طور خودکار در پس زمینه بروز رسانی می شوند. این است علت این که همیشه بعضی اپلیکیشن ها ارائه دهنده اخبار و رویدادهای روز و جدید هستند. برای این که توانایی بروز رسانی را غیر فعال کنید به آدرس زیر بروید:

Settings> General> Background App Refresh

در این بخش امکان بروز رسانی را کاملا غیرفعال نمایید. همچنین قادر هستید به طور دستی معلوم کنید که کدامیک از اپ ها بروز رسانی شوند و کدامیک نشوند.

عکس شماره 3 ⇩
عکس شیوه های کاهش مصرف اینترنت دیتا در اپل آیفون

غیر فعال کردن Wi-Fi Assist

Wi-Fi Assist سرویسی است که کاربرد آن بسیار زندگی ای است. فرض کنید که در حال فعالیت کردن با اینترنت موبایل خود هستید که ناگهان سیگنال وای فای ضعیف میشه. در چنین شروطی خوب ترین کار را Wi-Fi Assist به انجام میرساند و آن هم این است که از دیتای شما بهره میگیرد تا بتواند اتصال را همچنان برقرار نگهدارد.

حالا چنانچه این امکان را غیر فعال کنید، در شروطی که حقیقتا لزومی به بهره گیری از اینترنت نمی باشد، به طور خودکار سرویس دیتای شما فعال نخواهد شد و به همین ترتیب حجم زیادی از اینترنت شما محفوظ خواهد ماند.

عکس شماره 4 ⇩
عکس شیوه های کاهش مصرف اینترنت دیتا در اپل آیفون

دسترسی دیتا به iCloud Drive را غیر فعال نمایید

iCloud محیط ذخیره سازی است که اپل در اختیار کاربران خود گذاشته است. چنانچه شما از iCloud بهره میگیرید، بهتر است امکان دسترسی به آن را فقط در حالت وای فای تنظیم کنید. Wi-Fi Only دقیقا همان گزینه ای است که باید برای این سرویس فعال شود. برای فعال سازی این بخش کافیست به بخش  Settings> iCloud> iCloud Drive بروید و آن چه را که نقل کردیم تنظیم کنید.

عکس شماره 5 ⇩
عکس شیوه های کاهش مصرف اینترنت دیتا در اپل آیفون

دانلود کنید

گهگاهی بدون دقت به این که استریم کردن پادکست یا موزیکها، قادر هست حالت مصرف حجم را عوض کند، به این علت که وقتی دسترسی به اینترنت وای فای وجود ندارد، مصرف اینترنت و حجم به روی دیتای موبایل سوئیچ میشه و این قادر هست تا یک دنیا حجم شما را کم بکند. البته بعضی اپلیکیشن های استریم موسیقی و پادکست

این امکان را دارند تا تنها در صورت بهره گیری از وای فای فعال شوند اما در تمام اپ ها این مجال وجود ندارد. پس چنانچه خودتان را به دانلود کردن موزیکها عادت دهید، به مصرف بهینه دیتای خود خیلی یاری خواهید رساند.

عکس شماره 6 ⇩
عکس شیوه های کاهش مصرف اینترنت دیتا در اپل آیفون

برای انجام تنطیمات نیازی به جاده Setting> Music بروید. شما دو گزینه Streaming و Downloads را خواهید دید. در این بخش گزینه Use Cellular Date را پیدا بکنید و آن را غیرفعال کنید. در حالیکه مییاندیشید فعال سازی کامل آن برایتان روزی مشکل ساز میشه آن را فعال نگه دارید اما گزینه  High Quality on Cellular را غیر فعال نمایید.

شما باید این تنظیمات را برای پادکست ها هم به انجام رسانید برای این کار به جاده Setting> Podcasts بروید. در ذیل Cellular Data را غیر فعال کنید.

___________________________________

تهیه و تدوین: پدرام ض.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تير آه ما ز گردون بگذرد حافظ خموش
««« »»»
رحم کن بر جان خود پرهيز کن از تير ما

شیوه های افت مصرف اینترنت دیتا در اپل آیفون (6 عکس)

TT / 204 — TP / 27%

نظر دهید