شیوه نامه نحوه اعطای امتیازات جدید به جانبازان و ایثارگران دانشگاه آزاد ابلاغ شد

شیوه نامه نحوه اعطای امتیازات جدید به جانبازان و ایثارگران دانشگاه آزاد ابلاغ شد

بخشنامه شیوه نامه نحوه اعطای امتیازات تازه به جانبازان و ایثارگران دانشگاه آزاد به واحدهای این دانشگاه ابلاغ شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه‌ آزاد، بخشنامه شیوه نامه نحوه اعطای امتیازات تازه به جانبازان و ایثارگران دانشگاه آزاد ابلاغ شد، براساس این بخشنامه در صورت صدور مجوز به کارگیری نیروی انسانی تازه، علیرغم ممنوعیت استخدام در دانشگاه‌ آزاد، 25 درصد از نیازهای استخدامی و تامین نیروی انسانی در دانشگاه به خانواده‌های شاهد، جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان 25 درصد و بالاتر، فرزندان و زوج ها آزادگان یک سال و بالای یک سال اسارت، اسرا و خواهر و برادر شاهد اختصاص دهند.

همچنین 5 درصد سهمیه استخدامی به رزمندگان با سابقه 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان و نیز فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و آزادگان کمتر از یک سال اسارت اختصاص کشف خواهد کرد.

طبق این شیوه نامه 100 درصد حقوق و مزایا اعم از مستمر و غیر مستمر شاهد، جانبازان و آزادگان از توجه کرد مالیات معاف هستند.

* جذب و استخدام حداقل 10 درصد عضو هیات علمی دانشگاه از نگاه کن جامعه ایثارگران

براین اساس جذب و استخدام حداقل 10 درصد عضو هیات علمی دانشگاه از نگاه کن جامعه ایثارگران شامل رزمندگان با بیش از 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جانبازان بالای 25 درصد، آزادگان شامل سه سال اسارت، فرزندان جانبازان بالای 50 درصد، فرزندان شهدا و فرزندان آزادگان با بیش از سه سال اسارت که در بر می داری مدرک تحصیلی دکتری تخصصی نکته تایید وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و تکنولوژی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند، حسب نکته با رعایت تمامی ضوابط و مقررات دانشگاه وطی مراحل جذب با تایید معاونت تعلیمی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان پذیر است.

بازخرید مرخصی استحقاقی و عملیاتی بهره گرفته نشده شهدا و مفقودان را به ازای هرماه طلب مرخصی آنان معادل یک ماه آخرین حقوق و مزایای دریافتی آنان محاسبه و به وراث قانونی توجه کرد کنند. بر اساس این بخشنامه مرخصی استحقاقی آزادگان شاغل در طول ایام اسارت که برابر ماده 13 قانون حمایت از آزادگان سنوات خدمتی آنان دو برابر محاسبه و نگه داشته شده است بعد از استعلام از بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق اداره کل ایثارگران دانشگاه قابل توجه کرد خواهد بود.

همچنین اعطای امتیازات پاداش سنوات خدمت دیپلم به وراث قانونی شهدا و مفقودان زیر دیپلم و احتساب مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر به وراث قانونی شهداو مفقودان در بر می داری مدرک دیپلم و بالاتر(با ارائه گواهی از بنیاد شهید و امور ایثارگان) همانند جانبازان و آزادگان اقدام و حقوق و مزایای آن را مطابقت دهند.

* امکان بازگشت به کار جانبازان و آزادگان

در بخشی دیگر از این بخشنامه در زمینه بازگشت به کار جانبازان و آزادگان آمده است، بررسی خواست بازگشت به کار جانبازان و آزادگانی که با دانشگاه قطع مشارکت داشته(به استثنای کارکنانی که براساس آرای کمیته‌های انظباطی از خدمت در دانشگاه اخراج شده‌اند، کارکنانی که برابر ضوابط و مقررات سازمان تامین اجتماعی به افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند و نیز کارکنانی که با بازخرید سنوات خدمتشان با توجه کرد بیش از یک ماه حقوق و مزایا موافقت و باز تهیه کرد شده‌اند) صرفا برای یک بار با اعلام مراتب به اداره کل منابع انسانی و سیاست‌های رفاهی دانشگاه و بعد از موافقت شورای اداری و مالی دانشگاه در سازمان مرکزی امکان پذیر است.

--- ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد ---

نگارش از : پاكزاد ر.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جهان چو خلد برين شد به دور سوسن و گل ««« »»» ولی چه سود که در وی نه ممکن است خلودشیوه نامه نحوه اعطای امتیازات جدید به جانبازان و ایثارگران دانشگاه آزاد ابلاغ شد


TT / 49 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : پاكزاد ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اعطای
برچسب ها : جانبازان , شیوه , ابلاغ , ایثارگران , امتیازات

مطالب مرتبط