صاحبان کلاهک های هسته ای جایگاهی در آینده بشریت ندارند

صاحبان کلاهک های هسته ای جایگاهی در آینده بشریت ندارند

حوزه / تولیت آستان قدس رضوی گفت :قطعا آینده عالم از آن قدرتمندان، پولداران، مستکبران و دارندگان کلاهک‌های هسته‌ای نیست، آینده از آن مستضعفان و صالحان دنیا است.

به گزارش آستان خبرگزاری «حوزه» از مشهد، عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان ،در مهمانی عزاداری دهه دوم محرم که در مسجد امام حسین(علیه السلام) شهرک طرق مشهد مقدس به انجام رسانده شد، تسهیل شرایط تشرف به بارگاه منزه رضوی را یک اولویت آگاهی داشت و بیان کرد: آستان قدس رضوی از هیچ تلاشی در راستای کاهش مخارجهای سفر به مشهد فروگذار نمی­کند، اما تحقق این مهم به تنهایی از عهده آستان قدس رضوی خارج است و دیگر مسئولان و مسئولین امر نیز باید ورود یابند.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی با اشاره به احداث زائرشهر بزرگ رضوی در منطقه طرق، بیان امیدواری کرد: احداث این زائرشهر در ورودی مشهد مقدس، تا حد زیادی از مشکلات و مشکلات زائران بکاهد تا آنان بتوانند بدون دغدغه خاطر، از زیارتی دل نشین بهره مند شوند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این مطلب که قطعا زائرشهرهای رضوی در اختیار زائران کم درآمد حضرت رضا(علیه السلام) قرار خواهند گرفت، گفت: جمعیتی که در زائرشهرهای رضوی اسکان کشف خواهند کرد، آن جمعیتی نیستند که به طور متداول در هتل ها و مسافرخانه ها اسکان کشف میکنند، بلکه کسانی هستند که در اردوگاه های اسکان داده می شوند.

وی افزود: قطعا کمپ در شأن زائر و میهمان امام رضا(علیه السلام) نیست و جاای همچون کمپ برای وقت جنگ یا حوادث طبیعی مانند سیل مناسب است؛ بنابراین باید تلاش شود تا دغدغه اسکان برای زائر کم درآمدی که به مشهد می آید، از بین برده شود.

تولیت آستان قدس رضوی فراهم آوردن شرایط زیارت آسان برای زائران را یکی از نگرانی های آستان قدس رضوی شناسایی و عنوان کرد: با تلاش های به ثمر رسیده، در هر هفته حدود 3 هزار زائر زیارت اولی که تاکنون توفیق تشرف به حرم را نداشته­اند یا از آخرین تشرف آن ها مدت وقت بسیاری می گذرد، در قالب نقش «مهر نورانی رضوی» از سر تا سر کشور به مشهد مقدس آمده و میهمان آستان قدس رضوی می شوند.

وی ادامه داد: این گروه ها برای اسکان نیاز به سرپناه دارند، اگه چه درب حسینیه ها، تکایا و منازل مردمان بر روی مهمانان حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) باز است، اما این محل های اسکان کفاف حجم بسیار زیاد زائران در عالیت های مخصوص را نمی دهد که ان­شاءلله در آینده این زائران در زائرشهرهای رضوی اسکان کشف خواهند کرد.

وی در ادامه مشکلات کمبود پارکینگ به مخصوص در هسته مرکزی شهر و پیرامون حرم منزه را نکته اشاره گذاشت و گفت: امروز محل پارک ماشین و ترافیک در پیرامون حرم منزه یکی از مشکلات جدی جلو روی مسئولان است؛ باید مشکلات تردد پیرامون حرم برای عابران پیاده و لوازم نقلیه تا حد امکان کاهش کشف کند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با بیان این که آستان قدس رضوی برای کاهش مخارجهای سفر به مشهد مقدس عزم جدی دارد، افزود: اگه امکانات رفاهی مناسب برای اسکان، تردد، پارک ماشین و… برای زائران در مشهد مقدس به صورت مطلوب فراهم باشد، آنگاه تعداد بیشتری از زائران سالانه توفیق تشرف به بارگاه قدس رضوی را کشف خواهند کرد.

جنایات استکبار از سر استیصال است

تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به تغییر آفرینی عاشورا اشاره و خاطرنشان کرد: اگه بکاء، ابکاء، تباکی و این حزن و سوگ محرم و صفر منجر به افزایش معرفت، شعور و بصیرت آدمی در شئون مختلف زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی نشود، قطعا از نهضت عاشورای حسینی چیزی یاد نگرفته ایم.

وی با اشاره به شکست های استکبار در عرصه های مختلف دنیا، بیان کرد: امروز استکبار در تمام عرصه ها شکست خورده و مستاصل است. آموزه های انقلاب اسلامی کشورمان برای سایر ملل دنیا، عرصه عالم را برای ظالمان و ستمگران به شدت تنگ کرده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: زن کلینتون؛ وزیر خارجه پیشین ایالات متحده در گفت و گوای درباره خاطرات خود از مسافرت های مختلف به کشورهای مختلف دنیا نقل میکنید: «هر جا رفتم از کشورمان و کشورمان شنیدم.» این نام کشورمان، به معنای حضور فیزیکی کشورمان نیست، بلکه به معنای وجود پیام، منطق و ایدئولوژی انقلاب اسلامی کشورمان است.

وی با اشاره به این مطلب که امروز نظام سلطه دیگر همچون گذشته قادر نیست به آسانی ستم کند و خود را در ستم به ملت ها در تنگنا می نگاه کند، عنوان کرد: استیصال استکبار از گفتار و کردار آن ها کاملا پیداست و جنایات آن ها در اقصی نقاط دنیا خود گواه این موضوع است. هجوم ددمنشانه رژیم آل سعود به یک مهمانی عزاداری در یمن و به خاک و خون کشیدن صدها انسان بی گناه، اقدامی جنون آمیز از سر استیصال و سردرگمی این رژیم بود.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان انقلاب اسلامی را امتداد مکتب عاشورا و جبهه مقاومت را تجلی نهضت حسینی خواند و بیان کرد: قطعا آینده عالم از آن قدرتمندان، پولداران، مستکبران و دارندگان کلاهک های اتمی نیست، آینده از آن مستضعفان و صالحان دنیا است.

***********************************

تهیه شده توسط : آترين م.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلبر از ما به صد اميد ستد اول دل
««« »»»
ظاهرا عهد فرامش نکند خلق کريم

صاحبان کلاهک های هسته ای جایگاهی در آینده بشریت ندارند

TT / 119 — TP / 14%

نظر دهید