صادرات مصالح ساختمانی از استان اصفهان متوقف شد

صادرات مصالح ساختمانی از استان اصفهان متوقف شد

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان اصفهان از افت قیمت مصالح ساختمانی در یک ماه گذشته خبر داد و گفت: قیمت مصالح ساختمانی با افت ۳۰ تا ۵۰ درصدی مواجه بوده و به سبب استاندارد نبودن، صادرات این تولیدات تعطیل شد.

ناصر محمدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به قیمت مصالح ساختمانی در سال جاری اظهار داشت: مصالح ساختمانی ایران به کشورهای خارجی صادر می شد و از وضعیت مناسبی برخوردار بود.

وی از افت قیمت مصالح ساختمانی در یک ماه گذشته خبر داد و افزود: در یک ماه گذشته مصالح ساختمانی شامل آجر و سیمان با افت 30 تا 50 درصدی قیمت مواجه بوده و هیچ گونه افزایش قیمتی در این زمینه حاصل نشد.

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان اصفهان تصریح کرد: رکود بخش مسکن و متوقف شدن صادرات مصالح ساختمانی سبب افت قیمت مصالح ساختمانی شده و در یک سال گذشته وضعیت بازار راکد بوده است.

وی با اشاره به استاندارد نبودن مصالح ساختمانی بیان کرد: در ایران مصالح ساختمانی سیمان و آجر به کشورهای عربی و افغانستان صادر می شد اما به سبب عدم کیفیت و استاندارد این مصالح، صادرات آن ها تعطیل شد، زیرا مصالح ساختمانی در هر کشوری از یک استانداری برخوردار بوده و وقتی مصالحی وارد کشوری شود آن را با استاندارد کشور خودشان مقایسه می کنند.

محمدی گفت: در یک ماه گذشته انجمن کارخانه های تولید سیمان توافق نامه ای را امضا کردند که منجر به افزایش 40 درصدی قیمت سیمان شد.

وی با اشاره به یک باره بودن افزایش قیمت سیمان خاطرنشان کرد: در حالی که صنعت سیمان با رکود همراه بوده، بر اساس این تفاهم نامه به قیمت های سال 93 برگشتند، زیرا در این مدت افزایش قیمتی را مشاهده نکرده بودند و با توجه به این توجیه، افزایش قیمتی حاصل نشده است.

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان اصفهان بیان کرد: بخش مسکن در رکود به سر می برد که اتفاق مثبتی به شمار نمی رود، اما قیمت مصالح ساختمانی در رابطه با این موضوع تاثیری ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش ساختمان میل گرد، ام دی اف و سرامیک با رکود مواجه هستند چراکه تولید از مصرف سبقت گرفته است و بهبود این اوضاع به دولت و فعال شدن بخش عمرانی بستگی دارد که در حال حاضر نتیجه قابل ملاحظه ای پیش بینی نمی شود.

-- نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود --

نگارش : آذرخش س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در دلم بود که بی دوست نباشم هرگز ««« »»» چه توان کرد که سعی من و دل باطل بودصادرات مصالح ساختمانی از استان اصفهان متوقف شد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آذرخش س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : متوقف , صادرات , مصالح

مطالب مرتبط