صندوق سرمایه گذاری لوکزامبورگ علاقه مند به همکاری با ایران شد

صندوق سرمایه گذاری لوکزامبورگ علاقه مند به همکاری با ایران شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن مثبت ارزیابی کردن مذاکرات با معاون نخست وزیر لوکزامبورگ گفت: در این مذاکرات بر گسترش روابط و سرمایه‌گذاری مشترک در زمینه ICT توافق شد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی در دیداری با معاون نخست وزیر لوکزامبورگ بر سرمایه گذاری این کشور در حوزه ICT اشاره کرد و گفت: امروز با حضور تمامی بخش های وزارت ارتباطات و کارشناسان لوکزامبورگ کمیته مشترک دو طرف در وزارت ارتباطات آغاز به کار می کند تا در زمینه همکاری های آینده به بحث و تبادل نظر بپردازد.

وی همچنین از مذاکرات خوب نخست وزیر لوکزامبورگ با وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی خبر داد و ابراز کرد: در این مذاکرات با توافق در زمینه امضای سند حمایت از سرمایه گذاری متقابل، می توان به گسترش روابط امیدوار بود.

به گفته وزیر ارتباطات بحث ماهواره دیگر موضوع مورد بحث در این نشست بوده که دو طرف به ادامه مذاکرات تاکید کردند.

اتین اشنایدر -معاون نخست وزیر لوکزامبورگ- هم با اشاره به ملاقات های مثبت خود با مقامات ایرانی با تاکید بر تاریخ کهن ایران و توانمندی بالا به ویژه حضور جوانان تحصیل کرده در ایران گفت: امیدوارم همکاری های اقتصادی ادامه یابد.

وی به همراه تیم بزرگ اقتصادی به ایران آمده است و نمایندگان 40 شرکت حوزه ICT او را همراهی می کنند.

او لوکزامبورگ را مرکز مهم فعالیت های اقتصادی برشمرد و گفت: صندوق سرمایه گذاری این کشور با 3500 میلیارد یورو گردش مالی علاقه مند است با توجه به رفع تحریم ها با ایران همکاری داشته باشد.

وی بیوتکنولوژی، خودروسازی و ارتباطات و فناوری اطلاعات را زمینه های دیگر همکاری دو کشور دانست.

اشنایدر گفت: ایران می تواند دروازه ورود ما به بازار آسیا باشد و به همین جهت صندوق سرمایه گذاری لوکزامبورگ علاقه مند به حضور در بازار ایران است.

__________________________________

تهیه و تدوین: افشين ب.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از حسرت دهانش آمد به تنگ جانم ««« »»» خود کام تنگدستان کی زان دهن برآيدصندوق سرمایه گذاری لوکزامبورگ علاقه مند به همکاری با ایران شد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : افشين ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اقتصادی
برچسب ها : صندوق , سرمایه , ایران , لوکزامبورگ

مطالب مرتبط