صنعت و دانشگاه باید تعاملات پیوسته ای داشته باشند

صنعت و دانشگاه باید تعاملات پیوسته ای داشته باشند

رئیس اتاق تبلیغاتی استان البرز نقل کرد: صنعت و دانشگاه باید تعاملات پیوسته‌ای داشته باشند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از کرج، رحیم بنامولایی ظهر امروز در نشست هفتمین نشست اتاق فکر تعامل صنعت و دانشگاه بیان داشت: یکی از اصلی ترین نیازهای امروز ما تعامل و رابطه بیشتر نگاه کن صنعت و دانشگاه است.

وی ادامه داد: در این راستا یکی از اصلی ترین برنامه‌ها برای پیوستن صنعت و دانشگاه است که باید اقدامات بیشتری را به انجام رسانیم.

این مسؤول در ادامه سخنان خود با اشاره به این که تعامل صنعت و دانشگاه سبب می‌شود تا فارغ‌التحصیلان در رشته‌های گوناگون بتوانند به صورت عملی نیز با محیط کار آشنایی پیدا کنند اضافه کرد: باید این تعاملات به صورت دقیق و اصولی عملیاتی شود.

بنامولایی تأکید کرد: یکی از اصلی ترین مشکلات امروز جامعه بیکاری است لذا بای با این تعاملات می‌توانیم مسیر توسعه اشتغال را نیز در کشور بوجود آوریم و نیازهای ضروری را در بخش تولید مرتفع کنیم.

وی نقل کرد: هم‌اکنون دولت برای ایجاد اشتغال با مشکلاتی زیادی مواجه است لذا برای این که معضل بیکاری در جامعه مرتفع شود ضروری است تا از امکانات و ظرفیت‌های موجود بهره گرفته شود و با تعامل بیشتر نگاه کن صنعت و دانشگاه این مهم با دقت بیشتری گذرانده شود.

رئیس اتاق تبلیغاتی استان البرز بهره گیری از نیروهای تحصیل‌کرده را در محیط‌های کار مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: با این اقدام می‌توانیم علاوه بر حضور نیروهای متخصص در محیط‌های کاری در ایجاد اشتغال و رفع بیکاری نیز اقدامات ضروری را به انجام رسانیم.

بنامولایی با بیان این که آمار جویندگان کار که در بر می داری تحصیلات عالیه هستند بسیار زیاد است اضافه کرد: متأسفانه بسیاری از این افراد فاقد تجارب کافی بوده و به همین علت در محیط کاری با مشکلات بسیاری مواجه می‌شوند.

رئیس اتاق تبلیغاتی البرز در ادامه سخنان خود یکی از مشکلات در برخی از صنایع که به روش باستانی فعالیت تولیدی دارند را ناشی از «خود‌باوری غلط» حاکم در این صنایع عنوان کرد و نقل کرد: صنعتگران اینشکلی صنایع تصور می‌کنند که تجربه برای مسیر توسعه تولید کافی است لذا حاضر به بهره گیری از روش‌های نوین و حضور متخصصان نیستند.

بنامولایی با اشاره به این که تعامل، همکاری و همراهی صنعت و دانشگاه می‌تواند بسترهای ضروری برای رسیدن به تولید را فراهم کند خاطرنشان کرد: باید زمینه‌های این تعاملات بسیار بیشتر شود.

-- لطفا نظر دهيد --

نگارش : شهريار ف.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر آستان ميکده خون می‌خورم مدام ««« »»» روزی ما ز خوان قدر اين نواله بودصنعت و دانشگاه باید تعاملات پیوسته ای داشته باشند


TT / 78 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : شهريار ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : صنعت
برچسب ها : تعاملات

مطالب مرتبط