به چه صورت پس از متارکه زییم؟ (3 عکس)

چگونه بعد از طلاق زندگی کنیم؟

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

خیلی از افراد هستند که پس از طلاق پرسش میکنند که چطور باید زییم؟گام ۱- انکار ابتدا باورتان نمی‌شود این اتفاق برای شما افتاده باشد. حس می‌کنید یک کابوس طولانی می‌بینید و هر لحظه امکان می دارد از استراحت کن بپرید و از این کابوس خلاص شوید. گام ۲- به وحشت افت زمانی که باور کردید جدا شده‌اید،

 

تازه ترس‌ها به سراغتان می‌آیند. ترس‌هایی مثل این که نکند از پس زندگی تازه و تنها برنیایم. گام ۳- سازگاری حالا برای این که ترس‌هایتان از بین برده شود دست به هر کاری می‌زنید. بعضی از این راه حل‌ها برای کوتاه مدت جواب می‌دهد اما در بلندمدت نه. معمولا این راه حل‌ها بچگانه‌اند،

 

چرا که در بچگی جواب داده‌اند. گام ۴- تنهایی حالا که بعضی از راه حل‌هایتان برای زندگی مستقل جواب نداد احساس تنهایی می‌کنید. این فکر به سرتان می‌زندکه دو نفری راه حل یافتن برای این مشکل‌ها چه مقدار راحت بود. احساس تنهایی پس از طلاق یکی از آن گردنه هاست که چنانچه از آن بگذرید بقیه گام‌ها راحت‌تر طی می‌شوند.

 

گام ۵- به دنبال دوستان کهنه در این گام برای رفع احساس تنهاییتان دنبال یک دوست می‌گردید. معمولا ابتدا به سراغ دوستان کهنه می‌روید. معضل تازه اینجا شروع می‌شود. بعضی‌ها دوستان مشترک شما و همسرتان بوده‌اند. بعضی‌ها پس از طلاق رابطه‌شان را به هر علتی با شما کم کرده‌اند.

 

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس چطور پس از طلاق زییم؟

 

بعضی‌ها را هم خودتان طرد کرده‌اید اما بالاخره می‌توانید دوستان خودتان را یابید. گام ۶- احساس گناه یا طرد شدن همانطور که در شماره پیش هم نقل کردیم احساس گناه و طرد شدن دو روی یک سکه‌اند. چنانچه شما پیشنهاددهنده طلاق باشید احساس گناه می‌کنید و چنانچه مخاطب این توصیه باشید احساس طرد.

 

گام ۷- سوگ تازه اینجاست که غم به قلب شما حمله می‌آورد. اینجاست که حس می‌کنید چیز بزرگی را از دست داده‌اید. همیشه پس از هر از دست دادنی غم است که به دست می‌آید. گام ۸- خشم پس از غم خشم می‌آید. احساس می‌کنید در حقتان بی‌انصافی شده است.

 

احساس می‌کنید یک نفر حق زندگی مشترک خوب را از شما گرفته است. معمولا در ذهن شما آن آدم کسی نیست جز همسر سابقتان.گام ۹-‌‌ ول کردن حالا دیگر می‌خواهید‌‌ ول کنید. می‌خواهید از زندگی قبلی دل بکنید. حالاست که متوجه می‌شوید از نظر فیزیکی جدا شده‌اید اما از نظر ذهنی نه.

 

دل کندن کار سختی است اما امکان می دارد. گام ۱۰- خودارزشمندی بالاخره گام‌های حس‌های مثبت فرا می‌رسد. اولین حس این است که من آدم با ارزشی هستم. چیزی که طلاق امکان می دارد آن را له کرده باشد. آخر این گام به احساس خوب خودارزشمندی می‌رسید. گام ۱۱- انتقال حالا دیگر بیدار شده‌اید

 

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس چطور پس از طلاق زییم؟

 

و می‌خواهید آثار گذشته را از زندگیتان زدایید. به این دوره خوب می‌گویند زمان انتقالی. گام ۱۲- صداقت حالا دیگر نمی‌خواهید خودتان را پشت نقاب پوشانید؛ نقاب قهرمان (طلاق روی من بی‌تاثیر بوده است)، نقاب قربانی (همه چیز تقصیر او بوده است)، می‌خواهید خودِ خودِ خودتان باشید. گام ۱۳- عشق گام سیزده نحس نیست.

 

اتفاقا عشق اینجاست که سربرمی آورد. اینجاست که فکر می‌کنید آیا امکان می دارد کسی من را واقعا دوست داشته باشد؟ گام ۱۴- اعتماد حالا دیگر می‌توانید به جنس مخالف دوباره اعتماد کنید. کاری که به دلیل جراحت احساسیتان بسیار معضل است. گام ۱۵- تمایلات جنسی شما هم مثل هر انسان دیگری تمایلات جنسی دارید.

 

امکان می دارد در این مدت درگیری‌های ذهنی آن را کم یا بیش از حد بالا برده باشد. در این مرحله به تعادل می‌رسید. گام ۱۶- استقلال حالا می‌توانید مستقل باشید. استقلال فقط مالی و فیزیکی نیست. اینجا به استقلال ذهنی هم می‌رسید. گام ۱۷- هدفمندی ذهن مستقل برای خودش هدف می‌گذارد.

 

شما هم در این مرحله برای زندگی خودتان هدف‌هایی می‌گذارید. هدف‌هایی تازه یا در بیشتر مواقع هدف‌هایی از یاد برده شده. گام ۱۸- آزادی بالاخره خودتان را کاملا‌‌ رها می‌کنید. اینجاست که می‌توانید دوباره به فکر رابطه‌های تازه باشید چونذهنتان دیگر تحت تاثیر ارتباط قبلی نیست.

__________________________________

تهیه و تدوین : آذين ق.

روانشناسی و خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

راز حافظ بعد از اين ناگفته ماند ««« »»» ای دريغا رازداران ياد بادبه چه صورت پس از متارکه زییم؟ (3 عکس)


TT / 125 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : آذين ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
Notice: Undefined offset: 1 in /www/serze/index.php on line 140

در دسته بندی :
برچسب ها :

مطالب مرتبط