ضرورت بازسازی بنای 800 ساله بقعه متبرکه امامزاده تیشر بهشهر

ضرورت بازسازی بنای 800 ساله بقعه متبرکه امامزاده تیشر بهشهر

کارشناس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی مازندران با اشاره به بافت معماری مخصوص بقعه متبرکه امامزاده تیشر این استان، نقل کرد: باید برای نو سازی و احیای آن اقدام قانونی صورت گیرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شهرستان بهشهر، محمد دهشت در بازدید از امامزاده امامزاده عیدالله تشر یانسر به همراه اعضای شورای اسلامی روستای یانسر هزارجریب بیان کرد: بافت معماری خاص و کم نظیر این امامزاده در هیچ مکان مازندران قبلا نشر نیافته و میراثی بسیار ارزشمندی است که باید برای نو سازی و احیای آن اقدام قانونی صورت گیرد.

وی که از نگاه کردن این بنای تاریخی بیش از 800 ساله شگفت زده شده بود، تصریح کرد: دیزاین برای نو سازی، مرمت و توسعه این بنا تاریخی در سه طبقه پلان انجام می شود.

ناظر تعمیر عمارت شهریاری روستای یانسر با تشکر از توجه و حساسیت اعضای شورای اسلامی روستای یانسر خاطرنشان کرد: پیگیری های لازم برای تامین و تخصیص اعتبار از اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی شهرستان بهشهر و استان مازندران برای امامزاده عبدالله تیشر به انجام میرساند.

محمدرضا رجایی رئیس شورای اسلامی روستای یانسر نیز از توجه میراث فرهنگی مازندران و شهرستان بهشهر به حفظ آثار تاریخی هزارجریب و به مخصوص یانسر تشکر کرد و نقل کرد: روستای یانسر با ویژگی های خاص تاریخی و بنای های با ارزش مسکونی و امکان مذهبی مانند امامزاده عبدالله تشر، آرامگاه امامزاده محمد خوش انگور (از نوادگان امام موسی کاظم(ع)) و عمارت های شهریاری و مناظر طبیعی قادر هست جاهای عالی برای جذب گردشگران باشد.

وی بیان کرد: حفظ آثار تاریخی و مذهبی برای انتقال فرهنگ غنی ایرانی اسلامی به نسل جوان امر لازم است.

رجایی ادامه داد: شورای اسلامی روستای یانسر پیگیری های لازم برای تحقق این اصلی و جذب اعتبارات دولتی اقدام می کند.

رئیس شورای اسلامی روستای یانسر در ادامه یادآور شد: این بنای تاریخی تمام قواعد علمی پدافند غیرعامل رعایت و اجرا شده است.

وی ادامه داد: اگه در طی سالیان گذشته به دست افراد ناآگاه، بعضا سودجو و مخرب تخریب نمی شد قرن های متمادی هیچ زیانی به آن نمی رسید.

رجایی خاطرنشان کرد: این مکان منحصر به فرد قادر هست در صورت احیا منبع درآمد در حوزه جهانگردی، مطالعات و تحقیقات تاریخی و علمی قرار گیرد.

**براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد**

نگارش: رامتين م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر شراب خوری جرعه‌ای فشان بر خاک ««« »»» از آن گناه که نفعی رسد به غير چه باکضرورت بازسازی بنای 800 ساله بقعه متبرکه امامزاده تیشر بهشهر


TT / 51 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : رامتين م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بقعه
برچسب ها : ضرورت , بازسازی , بنای , بهشهر , متبرکه , تیشر

مطالب مرتبط