طلاب و اساتید قزوینی اصول و آیین نگارش را فرا گرفتند

طلاب و اساتید قزوینی اصول و آیین نگارش را فرا گرفتند

حوزه / دوره آشنایی با آیین نگارش و مکاتبات اداری به مدت دو روز از سوی معاونت امور طلاب حوزه علمیه قزوین برگزارشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام علاالدین صفی خانی در کارگاه آشنایی با آیین نگارش و مکاتبات اداری ، به فن درست نگاشتن نامه های تاکید و نقل کرد: امروز روحانیون به عنوان قشر مؤثر فکری، فرهنگی، علمی، سیاسی به طور مستقیم و غیر مستقیم با سازمان های اجتماعی، دولتی در رابطه هستند و برگزاری و شرکت در این دوره از کلاس ها درنگارش نامه بسیار موثر می باشد.

حجت الاسلام صفی خانی خاطرنشان کرد: یک مدیرومعاون که در بخش های گوناگون حوزه علمیه سرگرم به کار است باید نحوه کار با اتوماسیون، دبیرخانه، بایگانی و طبقه بندی اسناد و گزارش نگاری را به طور کامل آگاهی داشته و آگاه باشد.

وی به اهداف برگزاری این کلاسها برای مدیران مدارس علمیه اظهار داشت: ارتقاء مهارت های علمی فراگیران در نگارش نامه های اداری، ، همچنین ارتقاء فراگیران در بخش گزارش نگاری از اهداف این کلاسها می باشد.

معاون امور طلاب حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: بی اعتنایی بعضی از مردمان و حتی افرادی که در بر می داری تحصیلات بالا داشته به فنون و اصول خوب نگاشتن قادر نیست علل آنان را دربی اهمیت آگاهی داشتن این فن توجیه نمود.

وی ادامه داد: باید قبول کرد که نگارش صحیح در هر وقتی به عنوان یک نیاز اجتناب ناپذیر و لازم برای همه افراد جامعه به مخصوص مدیران و اساتید حوزه علمیه می باشد.

حجت الاسلام صفی خانی تصریح کرد: مدیران و معاونین حوزه علمیه باید با قواعد کلی و اساسی نگارش ودستور زبان فارسی آگاهی کاملی داشته باشند.

____________________________________

تهیه و تدوین: جهانگير ف.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به تاج عالم آرايش که خورشيد ««« »»» چنين زيبنده افسر نباشد



طلاب و اساتید قزوینی اصول و آیین نگارش را فرا گرفتند


TT / 30 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : جهانگير ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها : طلاب , اساتید , نگارش , آیین

مطالب مرتبط