قبح طلاق در جامعه ریخته شده است

قبح طلاق در جامعه ریخته شده است

استاندار یزد با اشاره به رشد طلاق در جامعه نقل کرد: قبح طلاق در جامعه ریخته و به یک موضوع عادی مبدل شده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از یزد، سیدمحمد میرمحمدی پس از ظهر امروز در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان یزد بیان داشت: رشد فزاینده طلاق در استان و بی توجهی خانواده ها به این زیان اجتماعی قطعا جامعه را دچار زیان خواهد کرد.

وی با تاکیدبر شفاف سازی در ارائه آمار و ارقام به تصویب رسانده شده در رابطه با پدیده طلاق در سطح جامعه ادامه داد: پنهان سازی درباره این آمار و ارقام دردی از جامعه دوا نمی کند بلکه معضلی تازه را می سازد که برای حل آن امکان می دارد قادر نباش کاری به انجام رساند.

استاندار یزد با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای مقابله با گسترده شدن این پدیده اجتماعی افزود: وقی آمار به تصویب رسانده شده طلاق را در جامعه پوشانیم، قادر نیستیم انتظار داشته باشیم که برنامه ریزی در این زمینه نیز موثر واقع شود.

وی با بیان این که خوشبختانه رشد طلاق در یزد نسبت به سایر نقاط کشور کمتر بوده است بیان داشت: باید چرایی رشد طلاق در سطح استان روشن شود و این نیاز به یک کار تحقیقاتی منسجم و منظمی دارد که باید به بررسی این موضوع توجه کرد.

میرمحمدی افزایش سن ازدواج را متاثر از رشد طلاق در جامعه آگاهی داشت و بیان داشت: انتظاراتی که در یک زندگی از جوان 20 ساله وجود دارد، در سنین بالاتر قطعا فرق می دارد و سطح توقعات نیز بالا می رود.

وی تصریح کرد: برخی متارکه ها نیز ناشی از یک دعوای سطحی و مقطعی است و امکان می دارد که در چنین دعواهایی بر آن شوی های نگران کننده ای صورت گیرد.

استاندار یزد کمرنگ شدن عواطف انسانی، مهر و محبت و انس و الفت را در رشد طلاق موثر آگاهی داشت و عنوان کرد: غرور و خود برتر نگاه کنی یکی از عواملی است که نقش پررنگی را در افزایش آمار طلاق دارد که مسئولان باید با زنده کردن برخی فرهنگ ها در مقابله با این پدیده فرهنگی برآیند.

وی با تاکیدبر معرفی عوامل رشد و افزایش طلاق در بین جامعه بیان داشت: با معرفی عواملی که در این زمینه نقش می دارند، باید آن را الویت بندی کرد و اصلی ترین موارد را در راس برای رسیدگی گذاشت.

- لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد -

نگارش : آترين م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

وه که دردانه‌ای چنين نازک ««« »»» در شب تار سفتنم هوس استقبح طلاق در جامعه ریخته شده است


TT / 75 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : آترين م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : جامعه
برچسب ها :

مطالب مرتبط