ظریف:بهتر است آتش بس سوریه طولانی تر شود/مردم سوریه باید بتوانند از امکانات بشردوستانه استفاده کنند

ظریف:بهتر است آتش بس سوریه طولانی تر شود/مردم سوریه باید بتوانند از امکانات بشردوستانه استفاده کنند

سخنگوی هیات رئیسه مجلس بیانات نشست غیر علنی صبح امروز با وزیر خارجه را تشریح کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، بهروز نعمتی نماینده مردمان تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی امروز چهارشنبه 28 مهر با حضور در جمع خبرنگاران، به تشریح جزییات نشست غیر علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه توجه کرد.

وی نقل کرد: آقای ظریف گزارشی را از انجمن لوزان دادند و با توجه به این که 9 کشوری که در لوزان حاضر بودند هر کدام تفکرات سیاسی ویژه خود را درباره کشور سوریه دارند مواضع نظام ایران را مطرح کردند. 

نعمتی نقل کرد: با توجه به این که دو موضوع در این مذاکرات خیلی قابل ملاحظه بوده یکی بحث این که کشور سوریه راه‌حل ارتشی ندارد و همانگونه که قبلا هم سیاست‌های نظام درباره کشور سوریه منعکس شده بود موضوع کشور سوریه را تنها از راه‌حل سیاسی به آن فکر می‌کنیم و تصور می‌کنیم که تنها مسیر سیاسی این بحران را حل خواهد کرد. نه جنگی که ماحصل آن کشته شدن صدها هزار نفر از مردمان بیگناه کشور سوریه است

وی افزود موضوع بعدی که در بر می داری اهمیت است موضوع ترک مخاصمه است و نوع مدد منتقل کنی که باید به مردمان شود که در این راستا سیاست های نظام از ابتدا نیز بر این واقع بوده است که باید آتش بس را ترک مخاصمه انجام شود و کمک‌هایی که باید از مجموعه‌های گوناگون به مردمان کشور سوریه شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نقل کرد آقای ظریف در ادامه سخنان خود در نشست لوزان عنوان کردند که موضوع حلب به نقطه بسیار حساسی رسیده است و از آنجا که در مذاکرات سپتامبر آن توقف 48 ساعته‌ای که باید انجام می‌شد جواب نداد شاید یکی از علل آن این بوده است که گروه‌های گوناگون وحدت رویه ضروری را نداشتند و آقای ظریف هم نسبت به این مسئله مسائل گوناگون را مطرح کردند.

وی افزود: وزیر امور خارجه در ادامه نشست غیر علنی امروز مطرح فرمودند که شاید برای این که در آینده بشود نظرات گروه‌های گوناگون کشور سوریه گرفته شود خوب تر باشد که آتش بس طولانی تر شود و به گونه‌ای شود که آن کریدوری که باید گشوده شود تا مردمان مظلوم کشور سوریه بتوانند از امکانات بشر دوستانه بهره گیرند و یا از دایره چالش گروه‌های متخاصم بیرون روند.

- ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد -

نگارش : سامان ط.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گدای کوی تو از هشت خلد مستغنيست ««« »»» اسير عشق تو از هر دو عالم آزادستظریف:بهتر است آتش بس سوریه طولانی تر شود/مردم سوریه باید بتوانند از امکانات بشردوستانه استفاده کنند


TT / 102 --- TP / 27%

گردآوری شده توسط : سامان ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : طولانی
برچسب ها : بهتر , امکانات , ظریف

مطالب مرتبط