ظریف: بهتر است آتش بس سوریه طولانی تر شود

ظریف: بهتر است آتش بس سوریه طولانی تر شود

به‌گفته سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، وزیر امور خارجه کشورمان در جلسه غیرعلنی مجلس تصریح کرده که بهتر است آتش‌بس سوریه طولانی‌تر شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، بهروز نعمتی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (چهارشنبه 28 مهر) با حضور در جمع خبرنگاران، در تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه گفت: وزیر خارجه گزارشی را از اجلاس لوزان ارائه کرد.

وی با بیان اینکه ظریف در اجلاس لوزان مواضع ایران درباره بحران سوریه را در جمع 9 کشور حاضر در این نشست بیان کرده است، ادامه داد: در این نشست دو موضوع اینکه سوریه راه حل نظامی ندارد و اینکه بحران در این کشور باید از طریق سیاسی حل شود، مورد تأکید قرار گرفت. در واقع راه حل بحران سوریه راه سیاسی است، نه جنگ که ماحصل آن کشته شدن صدها هزار نفر از مردم بیگناه سوریه است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: موضوع بعدی که دارای اهمیت است موضوع ترک مخاصمه است و نوع کمک رسانی که باید به مردم شود که در این راستا سیاست های نظام از ابتدا نیز بر این قرار داشته است که باید آتش بس با ترک مخاصمه انجام شود و کمک هایی که باید از مجموعه های مختلف به مردم سوریه شود.

به گفته نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ظریف در ادامه سخنان خود در نشست لوزان عنوان کرده است، که موضوع حلب به نقطه بسیار حساسی رسیده است و از آنجا که در مذاکرات سپتامبر آن توقف 48ساعته ای که باید انجام می شد جواب نداد شاید یکی از دلایل آن این بوده است که گروه های مختلف وحدت رویه لازم را نداشتند و آقای ظریف هم نسبت به این مسئله مسائل مختلف را مطرح کردند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: وزیر امور خارجه در ادامه جلسه غیرعلنی امروز اعلام کرد که شاید برای اینکه در آینده بشود نظرات گروه های مختلف سوریه گرفته شود، بهتر باشد که آتش بس طولانی تر شود و به گونه ای شود که آن کریدوری باید باز شود تا مردم مظلوم سوریه بتوانند از امکانات بشردوستانه استفاده کنند و یا از دایره درگیری گروه های متخاصم خارج شوند.

---اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد---

گردآورنده : شايسته د.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چنين که در دل من داغ زلف سرکش توست ««« »»» بنفشه زار شود تربتم چو درگذرمظریف: بهتر است آتش بس سوریه طولانی تر شود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شايسته د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : طولانی , بهتر , ظریف

مطالب مرتبط