۵ عادت صبحگاهی که روز شما را می سازد

۵ عادت صبحگاهی که روز شما را می سازد

آنچه که شما در صبح به انجام میرسانید، تا حد زیادی در گرایش شما در کل روز نقش دارد. هنگامیکه پس از ۱۵ بار زدن دکمه چرت گوشی (Snooze) از رختخواب بیرون


آنچه که شما در صبح به انجام میرسانید، تا حد زیادی در گرایش شما در کل روز نقش دارد. هنگامیکه پس از ۱۵ بار زدن دکمه چرت گوشی (Snooze) از رختخواب بیرون می آییم و برای آنچه جلو رو داریم برنامه ریزی نمی کنیم، با دست خودمان هرج و مرج را دعوت میکنیم و به احتمال زیاد هم بی نظمی به سراغمان خواهد آمد.

پست های زیادی در رابطه با عادات کامیابترین افراد وجود دارد اما واقعا علتی دارد که روش آنها برای شروع کردن روزهایشان، بر بقیه روز آنها اثر قرار میدهد. نه تنها در یک سطح منطقی و کاربردی (شما همه چیز را بخوبی برنامه ریزی می کنید، یک نقش و یک برنامه دارید، چیزهای لازم را برای اجرای روان کارها سازماندهی کرده اید)، بلکه یک چیز روانی بسیار توانا در رابطه با شروع کردن روزتان به روشی که نقل میکنید «من، یک فرد لایق هستم، آیا امروز تحت مهار من است؟» وجود دارد.

از انجام خوب ترین برنامه ریزی ها تا ترفندهای مثبت روانشناسی که قادر هستید بکار ببرید، در اینجا به شما می گوییم که به چه صورت روزتان را با موفقیت آغاز کنید و همین روال را تا هنگامی که شب به رختخواب بر می گردید، حفظ نمایید.

۱- تخت تان را مرتب کنید

بسیار ساده بنظر می رسد و احتمالا چیزی است که مادرتان همیشه به شما یادآوری می کرد، اما علتی دارد که مرتب کردن رختخواب تان در صبح، زمینه را برای موفقیت شما فراهم می کند. این عمل ساده سازماندهی صاف کردن ملحفه، مرتب کردن بالش ها، کشیدن رو تختی و ترک کردن اتاق خوابتان در یک حالت مرتب، مغز نیمه استراحت کن و بسیار تاثیرپذیر شما را تشویق می کند که نظم و ترتیب و آرامش به وفور وجود دارد. آرامش بیشتر، برابر است با استرس کمتر و استرس کمتر یعنی خلق و خوی بهتر، بهره وری بیشتر و (انشالله) یک روز بهتر.

۲- به بدنتان آبرسانی کنید

سلولهای شما بمدت چند ساعت، بدون آب بوده اند بنابراین آشامیدن آب پیش از مصرف هر ماده دیگری (بله، شامل قهوه هم می شود) کلید تهیه کردن سیستم گوارش شما برای فعالیت اثرگذار در طول روز است. چنانچه این کار را بطور خودکار به انجام رسانید، یک راه اسان برای آبرسانی مجدد به بدنتان یافته اید. بعلاوه چنانچه در تمام صبح، کم کم آب بیاشامید، امکان می دارد در پایان، ۲ لیوان از ۸ لیوان آب پیشنهاد داده شده برای روز را به کار برده باشید. سعی کنید اولین کاری که به انجام میرسانید، یک آبرسانی حسابی به بدنتان باشد.

۳- روزتان را برنامه ریزی کنید

یک لیست ساده از سه کار اهمیتی می داری که دوست دارید در کوتاه مدت مثلا پیش از ظهر یا پیش از پایان روز برگزار بکنید، قادر هست از نظر یاری رساندن به شما برای پیشرفت آرام در طول روز، بسیار مفید باشد. نگاشتن آن بر روی کاغذ یا وارد کردن آن در تلفن تان، استرس بخاطر سپردن را از بین میبرد و قادر هست بعنوان یک یادآوری مفید از اهدافتان بکار برود.

حتی چنانچه آن کار، گرفتن تیپ از خشکشویی، یافتن کارت تولد و تهیه کردن کوینولا (نوعی حبوبات به شکل لوبیا) باشد، انجام چند کار کوچولو برای آن که طبق برنامه پیش بروید، موجب مدیریت بهتر زمان در تمام طول روز خواهد شد. همانطور که می گونید، کسانی که موفق به برنامه ریزی نمی شوند، برای شکست برنامه ریزی می کنند. بنابراین کارهای بزرگ (مهم) را در الویت گذارید تا بقیه روزتان، بسیار آسانتر ادامه کشف کند.

۴- آهنگی که دوست دارید را قرار بدهید

صرفنظر از برنامه های صبحگاهی تان، یک تراک صوتی از آهنگهای انرژی زا و شادمانی بخش به تهیه کردن ذهن شما برای مثبت بودن در تمام طول روز یاری خواهد رساند. هر آهنگی که خوشحالتان می کند را برگزید و پیش از بیرون رفتن از خانه، از آن برای موفقیت در کارهایی که باید به انجام رسانید، استفاده نمایید. یک موزیک خوب، یک مسیر رفت و آمد طولانی را کمتر استرس آور می کند.

۵- حرکت کنید

می خواهید در اواسط بعدازظهر، احساس بهتری داشته باشید؟ وقتی را در صبح به حرکت دادن بدنتان اختصاص دهید. هر چه که باشد کشش ملایم، بردن سگتان برای هواخوری، رفتن به کراس فیت شروع کردن روزتان با تحرک، متابولیسم شما را زیاد میکند و سطح انرژی شما را برای روز، بالا می برد. بعلاوه، چنانچه در اوایل روز یک کار مثبت برای بدنتان به انجام رسانده باشید، بیشتر احتمال دارد که انتخابهای غذایی بهتر به انجام رسانید.

شما برای انجام آن تمرین مناسب، وقت خواهید یافت (بهانه آوردن پیش از انجام هر کار دیگری در صبح، سخت تر است) و تا چند ساعت پس از آن، از خواصش بهره مند خواهید شد. این، یک پیروزی تمام عیار است.


-------------------------------------

مطلب از : پيروز ی.

موفقیت و شادکامی در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر چند کان آرام دل دانم نبخشد کام دل ««« »»» نقش خيالی می‌کشم فال دوامی می‌زنم۵ عادت صبحگاهی که روز شما را می سازد


TT / 134 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : پيروز ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : صبحگاهی
برچسب ها :

مطالب مرتبط