عادت هایی که موها را کم پشت میکند! (3 عکس)

عادت هایی که موها را کم پشت میکند!

موهای نازک و کم پشت علامت فقدان ویتامین است

با این بخش از همراهی کنید تا با راه های عالی برای پرپشت شدن مو آشنایی پیدا کنید.

عکس شماره 1 ⇩

برای تقویت موهای کم پشت باید چه کار کرد ؟

موهای نازک و کم پشت یکی از مشکلاتی است که امکان می دارد هر خانم یا مردی به آن گرفتار شود. چنانچه شما هم از مشکل کم پشتی موهای تان عذاب میکشید با شیوه ها و روش های زیر برطرف بکنید. موهای ما پس از دوره طولانی بهره گیری از انواع مختلف و اقسام مواد میکاپ و آرایشی و اتو و سشوارهای هرروز دیگر شادابی و خوشگلی روزهای گذشته را ندارند و با هر بار رنگ کردن نازک‌تر و کم‌پشت‌تر از گذشته می‌شوند اما این مشکل رایج که اشخاص زیادی این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، با دست روی دست گذاردن حل نمی‌شود.

ما در این مطلب خوب ترین و موثرترین راه‌های مواظبت از موهای نازک را جمع‌آوری کرده‌ایم تا در عرض چندین ماه موهای شما را مثل روز نخست سلامت و زیبا کنیم.یکی از مهم‌ترین علل نازک شدن تارهای مو عوامل ارثی و ژنتیکی است که به شکل آشفتگی در هورمون‌های زناشویی و جنسی بروز می‌کند و به مرور سبب ریختن مو و نازک و شکنندگی آن می‌شود اما افزون بر عامل وراثت، انواع مختلف حساسیت‌ها، آلودگی‌های آب و هوا، نوع تغذیه، نحوه آرایش و مواظبت و میزان استفاده ما از محصولات مختلف شیمیایی هم تاثیر انبوه ای روی روند کم پشت و نازک شدن موها دارد ولی فقط این عوامل نمی باشند که سبب کم پشتی و نازک شدن موها می‌شود چون گهگاهی وجود یک مریضی خاص هم سبب این ریختن می‌شود.

عکس شماره 2 ⇩
عکس عادت هایی که موها را کم پشت میکند!

برای مثال در خانم‌ها کم‌خونی و اختلال‌های هورمونی مثل کیست تخمدان هم علل کم‌پشتی و باریکی موها می باشند اما برای پیدا کردن هر کدام از این دلیل باید عادت‌های صحیح و اشتباه رفتار با موهای‌مان را روی کاغذ بیاوریم و پس از مرور آنها با مراجعه به یک متخصص معضلات رقم خورده را از بین بریم اما پس از این اقدامات بهتر است روش‌های توصیه ای این شماره سیب سبز را آزمایش کنید.

وقتی ریختن جنرالیزه یا وسیع مو موجود موجود باشد قادر هست بدلیل خون ریزی ،برنامه غذایی دشوار ،غذای کم پروتئین ،قطع داروهای استروئیدی یا دارو های ضدحاملگی پس از مصرف طولانی ،سوءتغذیه ،فقدان آهن یا روی و هم فشار و کشش برروی تار مو مثل بیگودی ،تل،مشتمال و ماساژ زیاد و سشوار ،تب بالا ،پرکاری یا کم کاری تیروئید ، کم کاری غده هیپوفیز یا پاراتیروئید، دلهره فیزیکی مثل جراحی ،دلهره روحی مثل افسردگی شدید ،مریضی شدید و ... باشد.

از علل ریختن نقطه ای مو قادر هست تاسی آندروژنیک هیرسوتیسم (پرمویی) زنان تاسی ناحیه ای (آلوپسی آره آتا ) و تریکو تیلومانیا (کندن مو بعلت روان پریش ) باشد. تاسی آندروژنیک دارای الگوی برای آقایان و برای خانم ها است. تاسی در مردان مریضی نیست.بلکه جواب فیریولوژیک به آندروژنها (همورمون زناشویی و جنسی برای آقایان) در مردان مستعد از نظر ژنتیکی است.

فولیکولهای مو سر دو ّگونه اند:

فولیکولهای حساس به آندروژن که در روی سر قراردارند. و فولیکول غیروابسته به آندروژن که در دو طرف و پشت سر قراردارند. در اشخاص مستعد از نظر ژنتیکی تحت تاثیر آندروژنها فولیکولهای موهای پایانه(زبر) به فولیکولهای ویلوس (موهای نازک) مبدل میشوند و موی پایانه ریختن مییابد و توسط موی نازک جانشین می شوند.

موهای کم پشت

فرورفتگی مثلثی شکل دو طرفه سر یعنی ناحیه قدامی،گیجگاهی بطور طبیعی و ارگانیک در اکثر مردان جوان و زنان پس از بلوغ رخ می دهد.فرم دیگر افزایش فرو رفتگی دو طرفه همراه با فرورفتگی جلوی سر است فرم دیگر تاسی وسط سر است. بیمارانی که تاسی آنها در سن جوانی رخ می دهد بیشترناراحت می باشند. این اشخاص باید بدانند که این روند طبیعی و ارگانیک است و معالجه قادر هست با مدد پیوند مو ،فلاپهای پوستی یا کلاه گیس صورت گیرد.

در معالجه این نکات دو داروی ماینوکسیدیل 2 تا 4 % و قرص فیناستراید کاربرد دارد.برای اینکه ظاهر موها متراکمتر جلوه کند می توان از ترکیباتی که برای پرپشت کردن موها وجود دارند استفاده کرد . این ترکیبات سبب ایجاد وضعیت پف در موها شده و آنها را متراکمتر نمایان میکند .

یکی از عللی هم که سبب می شود موهای شما کم پشت جلوه کند

همین چرب بودن موهایتان است. خوب ترین راه برای مهار چربی موها بهره گیری از شامپوی ویژه موهای چرب و افزایش دفعات شستن موهایتان است . از نرم کننده بهره نگیرید . برای وارسی یه متخصص پوست مراجعه نمایید.شما متقاعد شده‌اید که ریختن موهای شما متوقف نمی‌شود و در نهایت از یک طفل بی‌مو تر خواهید شد (این همان چیزی است که واقعاً شما را می‌ترساند)، اما احتمالاً این مشکل به وخامتی که فکر می‌کنید نباشد.

یکی از کارشناسان پوست کلینیک «کلیولند» در اوهایو می‌گوید " در بعضی نکات پس از چهل سالگی رشته‌های مو نازک شده و کشور قطر موی دم اسبی شده‌ی شما امکان می دارد کاهش داده شود. بنابراین فکر می‌کنید موهای خود را از دست می‌دهید، خواه این اتفاق می‌افتد یا خیر." چنانچه دغدغه کم پشت شدن و پراکنده شدن موهایتان شما را اذیت می‌دهد، اینجا روش هایی است که برای شما سودمند است.

از یک شامپو یا نرم‌کننده‌ی پرپشت کننده بهره گیرید

عکس شماره 3 ⇩
عکس عادت هایی که موها را کم پشت میکند!

  • از بین بردن کم پشتی مو

به دنبال ترکیباتی مثل پانتنول (ویتامین ب 5) و پروتئین جو دوسر باشید که سبب ضخیم شدن رشته‌ی موهایتان می‌شوند. بهره گیری از نرم‌کننده را متوقف نکنید، حتی چنانچه اکثر موهای شما را شل می‌کند. عوض آن پیش از شامپو زدن از نرم‌کننده بهره گرفته (موها کمتر چرب و چرب می‌شود) و یا در پایان از مخلوط با فرمول سبک تر استفاده نمایید. رشته‌های مو روی سر شما مثل تخته کوب های روی سقف می باشند. وقتی که شما مرحله‌ی نرم‌کننده را کنار زنید، موهایتان بیشتر گرفتار سایش می‌شوند که این مسئله به نوبه‌ی خود در درازمدت سبب فشار بیشتر برای موهای آسیب‌دیده می‌شود.

  • از حالت‌دهنده‌هایی بهره گیرید که احتیاج به حرارت ندارند

به بیمارانی که رشته موهای نازک دارند پیشنهاد داده میشود تا حد امکان از گرما، وضعیت دادن بیش از حد و بستن استوار دم اسبی دوری کنند. کشش همواره مو سبب ضعیف شدن فولیکول‌های آن می‌شود. تا مکانی که امکان می دارد اجازه دهید موهایتان در هوای آزاد خشکانده شوند. چنانچه از سشوار استفاده می‌کنید از یک بادیگارد مو استفاده نمایید. بعد از آن سشوار را با درجه‌ی کم یا میانگین روشن کنید یا از یک پخش‌کننده برای موهای فر استفاده نمایید. درمیان شستشو، با پاشیدن شامپوی خشک ( نوعی شامپوی پودری بدون آب) به ریشه‌های مو حجم آن را زیاد کنید.

  • موهایتان را به شکلی جدید کوتاه کنید

مدیر دانشگاه پوست پنسیلوانیا می‌گوید: بسیاری از اوقات یک آرایشگر کاری بیش از آن چه که من می‌توانم انجام می‌دهد. گزینه‌هایی برای ضخیم نمایان کردن مو وجود دارند که شامل یک کوتاهی لایه‌ای یا ژولیده، چتری‌هایی که روی شقیقه‌ها را پنهان بکند یا یک سبک شلوغ بدون تفاوت یا بخش مرکزی می باشند.

  • یک رنگ موی جدید را آزمایش کنید

رنگ مو امکان می دارد خوب ترین دارو باشد. اضافه کردن رنگ امکان می دارد کاور مو را ضخیم تر کرده و سبب شود که مو خشک تر اما ضخیم تر شود. برای حفظ الکتریسیته‌ی مو، یک ماسک موی هفتگی را آزمایش کنید. از رنگ‌های بسیار تیره یا بسیار روشن پرهیز کنید (زیرا هر دو سبب جلب توجه به سر شما می‌شوند). با اضافه کردن شماری هایلایت یا رنگ‌های روشن در پیرامون صورت به موهای خود عمق دهید – دقت دارید که هایلایت زیاد امکان می دارد رشته‌ها را نازک و ضعیف کند.

  • مقداری ویتامین D به کار برید

براساس بعضی تحقیقات، ویتامین D هم کلیدی برای زندگی موهای شماست. به نظر می‌رسد افزایش ذخیره‌ی ویتامین دی موهای شما را بازمی‌گرداند. پیشنهاد می شود از دکتر خود بخواهید مکمل های ویتامین دی را برای شما تجویز کند.

  • به تقویت‌کننده‌های رشد مو دقت دارید

این محصولات از طریق مجدداً فعال کردن فولیکول‌های موهای خفته عمل می‌کنند. پس از چندین ماه مصرف منظم، موهای شما امکان می دارد کمتر نازک و کم پشت به چشم بیاید و جمجمه‌ی شما با موهای رشد کرده‌ی جدید پوشانده شود. جنبه منفی آن: برنامه‌ی مورد احتیاج استفاده دو بار در روز می‌تواند مانع رشد موهای شما شود – این ماده چرب و چرب است.

  • بر آن بشوید چه وقتی خوب ترین زمان برای مداخله‌ی کارشناسان است

چنانچه موهای شما به مقداری می‌ریزد که احساس می‌کنید اخطار دهنده است، زمان آن رسیده که به دکتر سر زنید. درحالی‌که نازک شدن و کم شدن موها ارثی است، ریختن مو می‌تواند بر پایه معضلات پزشکی گوناگونی هم به وجود آید. یک دکتر می‌تواند همه چیز را جلو گیری و معالجه کند – از مریضی تیروئید گرفته تا فقر آهن.

  • جراحی کاشت مو را رد نکنید

چنانچه قابلیت مالی دارید جراحی کاشت مو – این جراحی شامل حمل و نقل فولیکول‌های سلامت مو از بخشهایی که مو در آن فراوان است به مناطق خالی می‌باشد– برای پر کردن تکه‌های بزرگ می‌تواند واقعاً تاثیرگذار باشد. موهای پیوند زده ‌شده باید برای 4 تا 6 ماه در موقعیت جدید خود قرار بگیرند تا رشد معمولی آن ها مجدداً شروع شود. اما پیش از رفتن نزد متخصص جوانسازی مو حتما یک دکتر متخصص پوست و مو را دیدار کنید تا اطمینان پیدا کنید که حقیقتاً گزینه خوبی برای این جراحی می باشید.

------------------------------------------------------------------------------------------------

گردآوری شده ی

مرجان امینی---نظر يادتان نرود---

گردآورنده : بيدار ث.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر از آن آدميانی که بهشتت هوس است ««« »»» عيش با آدمی ای چند پری زاده کنیعادت هایی که موها را کم پشت میکند! (3 عکس)


TT / 349 --- TP / 23%گردآوری شده توسط : بيدار ث.
تاریخ گردآوری : 2017-04-24
در دسته بندی : موها
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :