عربستان السیسی را تهدید کرده که به سرنوشت مبارک دچار می شود

عربستان السیسی را تهدید کرده که به سرنوشت مبارک دچار می شود

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی است جانشین ولی‌عهد و وزیر دفاع عربستان السیسی را به مخاطره انداخته که چنانچه سریعا جزایر تیران و صنافیر را به ریاض تحویل ندهد به سرنوشت مبارک دچار می شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، پس از این که «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر تلاش کرده در دیدار اخیرش با روزنامه های مصری وجود اختلاف با عربستان را رد کند، «محکرم محمد احمد» روزنامه نگار و نگارنده قدیمی کار مصری با حضور در برنامه ای تلویزیونی اعلام کرد که قرار است اسرائیل مسئولیت امنیت جزایر تیران و صنافیر را که مصر به عربستان داده برعهده بگیرد.

وی همچنین لو داد که عربستان طی چندین ماه گذشته بارها از ارسال گاز به مصر سر باز زده و شرط این کشور برای فرود هواپیمای سلمان بن عبدالعزیز به خاک مصر، انصراف قاهره از مالکیت جزایر مصری بوده است.

پانوراما الشرق الاوسط گزارش داد که این پیام تند را «محمد بن سلمان» جانشین ولی عهد و وزیر دفاع عربستان با السیسی داده بود و نوشته آن در مدت اخیر محفوظ مانده بوده است.

یک منبع عربستانی نزدیک به این پایگاه اعلام کرد که جانشین ولی عهد عربستان در پیامی اخیرا به السیسی، فایل صوتی لو داده شده از او را به میان آورده که طی آن السیسی نقل کرده بود پول برای کشورهای حاشیه خلیج فارس مثل دانه های برنج فراوان است و به رئیس جمهور مصر یادآوری کرده چنانچه تن به خواسته های عربستان ندهد به سرنوشت مبارک دچار می شود.

بر اساس این خبر بن سلمان به مخاطره انداخته چنانچه مصر جزایر تیران و صنافیر را هرچه با سرعت تر به عربستان واگذار نکند، از تلاش برای داشتن ارتباط با کشورمان دست نکشد و حمایت از دولت کشور سوریه را متوقف نکند، ریاض تمام سرمایه گذاری ها و وام های خود را از مصر قطع می کند تا به سرنوشت رئیس جمهور پیشین این کشور مبتلا شود.

***براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد***

نگارنده: سودابه ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مصلحت ديد من آن است که ياران همه کار ««« »»» بگذارند و خم طره ياری گيرندعربستان السیسی را تهدید کرده که به سرنوشت مبارک دچار می شود


TT / 53 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : سودابه ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : دچار
برچسب ها : السیسی

مطالب مرتبط