عربستان سعودی به «دونالد ترامپ» هم کمک مالی کرده است

عربستان سعودی به «دونالد ترامپ» هم کمک مالی کرده است

در حالی که آقای دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده از لابی‌های خارجی از جمله عربستان سعودی کمک‌های مالی دریافت می‌کند اما از هیلاری کلینتون و دیگر کاندیداهای ایالات متحده بخاطر دریافت این پول‌ها نقد کرده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «آقای دونالد ترامپ» نامزد جنجالی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده از تاثیرات لابی های خارجی در رای گیریهای گوناگون در این کشور نقد کرده و خلال خواست برای منع شدن نامزدهای امریکایی از قبول این کمک ها، رقبای خود را به قساد به نفع دولت های خارجی متهم کرد.

به نگاشته وبگاه نشریه «اینترسپت» اطلاعات بدست آمده نمایان میکند عربستان علاوه بر مددهای مالی به «هیلاری کلینتون»، مبالغی را نیز به ترامپ توجه کرد کرده است.

بر این اساس، «برند لمپکین» که طی یک دیدار رای گیری ای ترامپ در ماه سپتامبر در هتل بین المللی او شرکت کرده بود، از لابی گرهای مجلسی پادشاهی سعودی بوده که حدود 2700 دلار به ترامپ کمک مالی کرد.

در حالی که خود ترامپ از تامین کنندگان مالی خارجی کمک می گیرد اما نقل میکنید «هیلاری کلینتون» به این علت تمایل دارد به سمت لابی های خارجی برود چون آنها او را مهار می کنند.

گزارشات بدست آمده نمایان میکند ترامپ از چند فرد و لابی گوناگون کمک مالی گرفته است. از جمله این افراد می شود علاوه بر لمپکین به «دیوید تاماسی» لابی گر به تصویب رسانده شده ی جمهوری کونگو، «باب لوینگستون» نماینده جزایر کوراسائو و سن مارتن و همچنین مقاماتی از گروه های لابی گریه کن کشورهای گوناگون از جمله مرکز رسانه ای و مطالعاتی دادگاه سلطنتی عربستان اشاره کرد.

***********************************

نگارنده : آرش ک.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

باده با محتسب شهر ننوشی زنهار ««« »»» بخورد باده‌ات و سنگ به جام اندازدعربستان سعودی به «دونالد ترامپ» هم کمک مالی کرده است


TT / 64 --- TP / 24%

گردآوری شده توسط : آرش ک.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سعودی
برچسب ها : ترامپ , مالی

مطالب مرتبط