عطرهای صابونی و شامپویـی چیست ! (5 عکس)

رایحه های صابونی اصطلاحی ست که درباره بسیاری از عطرها کاربرد دارد و همچون سایر گروه های بویایی هوادارن و مخالفان خود را دارد .
این سبک رایحه در حدود قرن ۱۹ کشف شد و به خانواده عطرها ملحق گردید . این عطرها عموماً به گروه بویایی خاصی تعلق ندارند با این حال عطرهای صابونی را بیشتر می توان در گروه آلدئیدها یافت . همان طور که در پست های سابق در ارتباط با عطرهای گروه آلدئید عنوان شد ، این خانواده اغلب رایحه ی صابونی را در خود دارند که البته همواره به صورت خالص نخواهد بود .

 

عکس شماره 1 ⇩

تولد عطرهای صابونی را تا حدود زیادی می توان با عرضه Chanel N5 هم دوره دانست .

عطرهای صابونی و شامپویی چیست !

"رایحه صابونی" به چه معناست ؟

این عطرها را نباید با رایحه هایی نظیر پودرهای رخت شویی ، پودر نوزادان و صابون های قلیایی اشتباه گرفت ! این واژه معنای گسترده ای دارد و از دید هر فرد به گونه ای توصیف می گردد . رایحه صابون های Dove , Luxe عموماً این قبیل رایحه ها مرکب از حالتی تیز ، صیقلی ، براق ، فاقد شیرینی و موم مانند هستند . حسی قدرتمند و غالب را القاء کرده و جوان و فعال به نظر می رسند . فاقد طعم بودن آنها نوعی حس تلخ بودن را در این قبیل رایحه ها به وراثت می گذارد .

 

عطرهای صابونی ، رایحه ای مانا دارند و کلاسیک نمی شوند . عموماً باب میل همگان بوده ، شیک و به روز به نظر می رسند . از انواع این رایحه ها می توان به Mugler Cologne , Infusion d\'Homme by Prada اشاره کرد .

 

عکس شماره 2 ⇩
عکس عطرهای صابونی و شامپویـی چیست !
عکس شماره 3 ⇩
عکس عطرهای صابونی و شامپویـی چیست !

 

 

رایحه های شامپویی چیستند ؟

عکس شماره 4 ⇩
عکس عطرهای صابونی و شامپویـی چیست !

عکس شماره 5 ⇩
عکس عطرهای صابونی و شامپویـی چیست !

رایحه های شامپویی ، عطری تمیز ، ملایم ، کمی شیرین ، رقیق و حباب دار داشته و حالت عطرآگین خفیفی از آنها به مشام می رسد که فاقد هرگونه طعم میوه ، وانیل یا ادویه است .

 

عموماً عطری بسیار تمیز را از خود به جا می گذارند که با ملاحظه و با وقار است ! این قبیل رایحه ها عموماً در تولیداتی نظیر La nuit de L\'Homme در نت ابتدایی به صورت گذرا ، Bvlgari BLV for Men در نت میانی به بعد و IDOLE de Armani زنانه پس از ماندگاری ، قابل تشخیص و استشمام هستند . ترکیبات مختلفی موجب بروز این سبک رایحه می شوند که از جمله آنها می توان به زنجفیل اشاره نمود .

 

 ****نظر يادتان نرود****

مسئول متن: سوسن چ.

آرایش و زیبایی در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در طريقت رنجش خاطر نباشد می بيار ««« »»» هر کدورت را که بينی چون صفايی رفت رفتگردآوری شده توسط : سوسن چ.
تاریخ گردآوری : 2015-11-18
در دسته بندی : عطرهای
برچسب ها : صابونی , شامپویـی
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :