عقربه کنفرانس مهندسی برق کشورمان ایران به ربع قرن رسید

عقربه کنفرانس مهندسی برق ایران به ربع قرن رسید

بیست و پنجمین کنفرانس مهندسی برق کشورمان به میزبانی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در اردیبهشت 1396 به انجام رسانده میشود.

کنفرانس مهندسی برق، کهنه­ ترین رویداد علمی کشور در زمینه برق و کامپیوتر است که همه ساله با هدف مجمع متخصصان، ارائه دستاوردهای علمی و پژوهشی، آشنایی با مسائل و دستاوردهای روز و دریافت آموزش­ های کوتاه مدت برگزار می­ شود.
دبیر بیست و پنجمین کنفرانس مهندسی برق کشورمان درباره ویژگی های این دوره از کنفرانس به خبرنگار علمی ایرنا گفت: با توجه به گذشت ربع قرن از اجرای این همایش تخصصی در کشورمان، برآن آمده ایم تا نقاط ضعف و قوت دوره های گذشته را بررسی و تفسیر کرده و در قالب گزارشی به مخاطبان کنفرانس امسال ارائه کنیم.
دکتر \'محمد توکلی بینا\' اضافه کرد: این گزارش قادر هست علاوه بر بخشیدن عمق و غنای بیشتر، مقدمه یک تحول رویکرد مثبت در اجرای کنفرانس باشد و جهت آن از سمت کمیت و ارائه مقاله به سوی تخصصی تر شدن و پیوند هرچه بیشتر با صنعت قرار گیرد.
وی تمام دانشجویان و استادان رشته های مهندسی کامپیوتر و شبکه، گرایش های گوناگون مهندسی برق مانند مهار، مخابرات، الکترونیک، مهندسی پزشکی و فعالان صنعتی کشور را به عنوان مخاطبان این همایش گفت که قادر هستند با حضور در کنفرانس، علاوه بر بهره گیری از سخنرانی و ارائه مقالات، در کارگاه های تعلیمی آن نیز شرکت کنند.
استاد تمام دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیر خاطرنشان کرد: بیست و پنجمین کنفرانس مهندسی برق کشورمان در محورهای عمده الکترونیک، قدرت، مهندسی و علوم کامپیوتر، دستگاه های مهار، دستگاه های مخابرات و مهندسی پزشکی تدارک کشف کرده که برای هریک از این محورها، زیرشاخه های متعددی درنظر گرفته شده است.
وی مهلت ارسال مقاله به این کنفرانس را تا 30 آبان ماه گفت و گفت: سایت دبیرخانه کنفرانس درحال پذیرش مقالات است و نتایج داوری مقالات نیز، نخست اسفندماه اعلام می شود و افرادی که مقاله آنها برگزیده شده است، درصورت اعلام داوران مبنی بر لزوم اصلاحات، تا 15 اسفندماه فرصت دارند تا اصلاحات موردنظر را به انجام رسانده و مقالات خود را به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.
توکلی برگزاری کارگاه های تعلیمی تخصصی را از جمله برنامه های این کنفرانس گفت و گفت: کارگاه های تعلیمی دو روز پیش از برگزاری همایش و در تاریخ 10 و 11 برج اردیبهشت برپا می شود و حداقل در هر گرایش، یک کارگاه تعلیمی خواهیم داشت.
به نقل کرده وی، همزمان با روزهای برگزاری بیست و پنجمین کنفرانس مهندسی برق کشورمان در تاریخ 12 تا 14 برج اردیبهشت، نمایشگاه صنعتی از دستاوردها و محصولات نوین حوزه مهندسی برق و کامپیوتر در محل برگزاری کنفرانس برپا خواهد شد.
توکلی خاطرنشان کرد: در روزهای برگزاری کنفرانس علاوه بر استادان مطرح داخلی، تعدادی از دانشمندان شاخص نگاه کن المللی در حوزه های برق و کامپیوتر به عنوان سخنران کلیدی حاضر خواهند بود و برخی از استادان خارجی که امکان حضور در کشورمان نداشته باشند نیز از طریق ویدئو کنفرانس به ارائه مباحث و سخنرانی های خود توجه خواهند کرد.
علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد علمی قادر هستند به نشانی آنلاین http://icee2017.kntu.ac.ir/fa/ مراجعه کنند.
علمی**1055**1440
خبرنگار: زینب کارگر ** انتشاردهنده: معصومه گلشن
-- ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد --

نگارش توسط : آمي‌تيس ط.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خرد ز پيری من کی حساب برگيرد ««« »»» که باز با صنمی طفل عشق می‌بازمعقربه کنفرانس مهندسی برق کشورمان ایران به ربع قرن رسید


TT / 69 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : آمي‌تيس ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : عقربه
برچسب ها : مهندسی , ایران

مطالب مرتبط