علائم کیست های خوش خیم و بدخیم/ خطر پرمویی و کلفتی صدا در زنان

علائم کیست های خوش خیم و بدخیم/ خطر پرمویی و کلفتی صدا در زنان

متخصص بیماری‌های غدد و داخلی با اشاره به علائم کیست‌های خوش‌خیم و بدخیم نقل کرد: پرمویی و کلفتی صدا در بانوان از نشانه‌های وجود کیست‌های خطرناک تخمدان است.

مهران زمان زاده در نقل کرد ‍وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در رابطه با کیست های تخمدان اظهارداشت: کیست ها به دو دسته خوش خیم و بدخیم تقسیم بندی می شوند که نوع خوش خیم کیست های هورمونی هستند که خیلی از بانوان آن را در طول زندگی مییازمایند. این کیست ها قابل مهار و درمان بوده و در اکثرموارد به درمان دارویی پاسخ می دهند.

وی با اشاره به این که این کیست ها در 90 درصد موارد به درمان به خوبی جواب می دهند، افزود: کیست های بدخیم دسته دیگری از کیست های تخمدان هستند که بیشتر در زنهای جوان ایجاد میشوند و به کیست های آندومتریوز معروفند که خطرناکند و حتی قادر هستند منجر به نازایی شوند.

متخصص مریضیهای غدد و داخلی ادامه داد: از کیست های دیگر که قادر هستند معضلات جدی در بانوان بوجود آورند می توان به کیست های درموئید یا خونی یا کیست های پاره شونده اشاره کرد. این کیست ها در واقع قادر هستند نوعی تومور تخمدان به حساب آیند که مربوط به قشر تخمدان هستند.

زمان زاده افزود: این کیست ها غیر طبیعی بوده و علائمی چون خونریزی و پرمویی و کلفتی صدا در فرد بوجود مییاورند.البته این کیست شیوع زیادی ندارد و بسیار کم در افراد بروز می کند همچنین با داروها درمان نمی شوند و در بیشتر موارد نیاز به جراحی دارند.

وی با اظهار این که کیست ها ی بدخیم در هر سنی امکان می دارد بروز کنند ولی دیده شده در افرادی که سنشان بالا برده میشود احتمال بروز کیست بدخیم بیشتر است، افزود: کیست های بدخیم با علائمی همچون اندازه بیش از 5 سانتی متر، توپر بودن، در بر می داری سطح ناصاف و بزرگ شدن سریع همراه است.

متخصص مریضیهای غدد و داخلی نقل کرد: از علائم رایج دیگر کیست ها در بدن لکه نگاه کنی، خون ریزی های شلخته در دوره پریود، دردهای زیر دل و اختلالات وقتی پریود است.

*****************************************

تهیه شده توسط : فريبرز ق.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حديث از مطرب و می گو و راز دهر کمتر جو ««« »»» که کس نگشود و نگشايد به حکمت اين معما راعلائم کیست های خوش خیم و بدخیم/ خطر پرمویی و کلفتی صدا در زنان


TT / 61 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : فريبرز ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : علائم
برچسب ها : زنان , بدخیم , پُرمویی , کلفتی

مطالب مرتبط