علاقه هندی ها به دیدن محتوای غیراخلاقی

علاقه هندی ها به تماشای محتوای غیراخلاقی

هر چندین فیس بوک و گوگل به عنوان دو قطب بزرگ جهان فناوریه ای دیجیتال با ابتکارات خود در صدد برآمدند تا وای فای مجانی را در کشور پهناور هندوستان افتتاح کنند، اما انتظارات این دو از ارائه خدمات مجانی وای فای در هند برآورده نشد.
وب سایت گجت نیوز - مختار منوچهرابادی: هر چندین فیس بوک و گوگل به عنوان دو قطب بزرگ جهان فناوریه ای دیجیتال با ابتکارات خود در صدد برآمدند تا وای فای مجانی را در کشور پهناور هندوستان افتتاح کنند، اما انتظارات این دو از ارائه خدمات مجانی وای فای در هند برآورده نشد. در عمل آنها متوجه شدند استفاده کاربران هندی با آنچه که مورد انتظار آنها بود فاصله دارد؛ اکثریت آنها علاقمند به تماشای محتوای غیر اخلاقی بودند.


یکی از اصلی ترین عواملی که این دو شرکت را وادار به ابتکارات تازه در کشور هند کرد، جمعیت این کشور پهناور بود. از لحاظ تعداد کاربران، هندوستان دومین کشور بزرگ جهان پس از چین می باشد، اما تنها یک سوم از مردمان این کشور به اینترنت دسترسی دارند و همین عامل باعث شد تا شرکتهای بزرگی چون گوگل و فیس بوک در صدد ارائه روشهایی برای دسترسی این حجم عظیم از جمعیت به خدمات اینترنت باشند.

"اکونومیک تایمز” گزارش می دهد که بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از یکی از ایستگاهای شلوغ قطار در این کشور، به چشم مییاید اکثریت کاربران تنها به این علت از خدمات وای فای عمومی رایگان این دو شرکت بهره میگیرند تا بتوانند ویدیوهای غیر اخلاقی را بینند.

این اطلاعات توسط یکی از شرکتهای پیشنهاد کننده خدمات اینترنت با نام RailTel جمع آوری شده است که به ارائه خدمات اینترینتی مجانی در 23 ایستگاه قطار در هند توجه میکند. این شرکت در واقع در مشارکت با شرکت گوگل چنین خدماتی را پیشنهاد میکند.

بر اساس گزارشی که این شرکت پیشنهاد کرده است، خدمات اینترنت وای فای رایگان عمومی بیشتر در ایستگاههای قطار ارائه می شود و ایستگاه قطار پاتنا بیشتراز دیگر ایستگاههای کشور در بر می داری کاربر اینترنت بوده است، اما اکثریت این کاربران بطور معلوم اینترنت را برای تماشای ویدیوهای غیر اخلاقی به کار میگیرند.

هر چندین این شرکت اطلاعات ایستگاه های دیگر را نیز جمع آوری کرده است، اما جزییات نحوه برخورد کاربران با این خدمات را انتشار نداده است اما به طور کلی انتظارات دو شرکت یاد شده از ارائه خدمات مجانی وای فای در هند برآورده نشد.

البته هند تنها کشوری نیست که کاربران آن از خدمات وای فای به منظور بهره گیری از محتوای غیر اخلاقی استفاده میبرند. چندی پیش نیز خدمات رایگان اینترنت وای فای در شهر نیویورک متوقف شد و علت آن نیز استفاده نابجای خوره های اینترنت به منظور تماشای ویدیوهای غیر اخلاقی بود.

در یک مورد دیگر مک دونالد نیز ناچار شد تا امکان دسترسی کاربران به وبسایت های غیر اخلاقی را مسدود کند، زیرا گزارشهای متعدد دال بر این بود که اکثریت مشتریان در حال خوردن برگرهای طعم دار این کمپانی بزرگ غذایی، به تماشای صحنه های و ویدیوهای غیر اخلاقی از طریق اینترنت توجه میکنند.

--لطفا نظر دهيد--

نگارنده: گلبهار ق.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صبر کن حافظ به سختی روز و شب ««« »»» عاقبت روزی بيابی کام راعلاقه هندی ها به دیدن محتوای غیراخلاقی


TT / 50 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : گلبهار ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : غیراخلاقی
برچسب ها : تماشای , محتوای

مطالب مرتبط