عملیات نظامی در سوریه سرعت می گیرد/ نشست های بین المللی بی فایده است

عملیات نظامی در سوریه سرعت می گیرد/ نشست های بین المللی بی فایده است

تحلیلگر سیاسی کشور سوریه با پیش‌بینی تشدید عملیات ارتشی ارتش و متحدانش در حلب و دیگر مناطق گفت: تا وقتی که ایالات متحده گروهک تروریستی داعش را دشمن خود نمی‌داند، برگزاری نشست‌های بین‌المللی برای حل بحران کشور سوریه بی‌فایده است.

«اسامه حافظ عبدو»، نگارنده و تحلیلگر سیاسی کشور سوریه در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق بیان داشت: در سایه تشدید عملیات ارتشی ارتش کشور سوریه در چند منطقه بخصوص حلب و در سایه ابهام در روند پیشرفت فرآیند سیاسی حل بحران کشور سوریه شاهد تشدید حملات گروه های تروریستی نکته حمایت کشور ترکیه و عربستان در حلب هستیم.

وی اضافه کرد: بنابراین مشخص می شود که نه آشتی با تروریست ها و نه برپایی جلسه های بین المللی در اینجا و آنجا قادر نیست به نبردها در حلب پایان بدهد و این هوش و ابزار ارتشی است که سرنوشت نبرد حلب را تعیین خواهد کرد.

عبدو تصریح کرد: ما در مدت اخیر شاهد تغییراتی در سیاست آنکارا یا واشنگتن در قبال گروهک تروریستی داعش نبودیم و حتی در سیاست سعودی ها که اتمهای خفته تروریستی را برای ارتکاب حملات تروریستی به خدمت می گیرد تحولی به دست نیامده بنابراین ملاقات حدس زده شده بین روسیه و کشور ترکیه هیچ نتیجه ای برای آرام شدن اوضاع کشور سوریه نخواهد داشت و بلکه به چشم مییاید روس ها بار دیگر از پشت توسط آنکارا خنجر بخورند.

تحلیلگر سیاسی کشور سوریه با تاکید بر این که در سایه تشدید چالشها در کشور سوریه آینده مبهم تری برای کشور سوریه حدس زده میشود، گفت: در شرایط کنونی انتظار هیچ معامله سیاسی از سوی هیچ طرف بحران کشور سوریه نمی رود و ملاقات های سیاسی با نتایج مثبتی در آینده نزدیک همراه نخواهد بود.

عبدو با بیان این که دولت ایالات متحده برای شکست گروهک تروریستی داعش تلاش نمی کند، گفت: هیچ کس گمان هم نمی کند که دولت ایالات متحده با گروهک تروریستی داعش مثل دشمن رفتار می کند تا بخواهد این گروهک را متحمل شکست کند چون گروهک تروریستی داعش برای آمریکایی ها مثل ویروس مزمنی است که به بدنه منطقه و دنیا آمپول زده است.

تحلیلگر سوری گفت: واشنگتن صرفا در راستای منافع خود عمل نمی کند بلکه منافع صهیونیسم جهانی را که سکاندار آمریکاست انتخاب میکند بنابراین هیچ امیدی به آمریکایی ها برای مدد به سوری ها نیست.

-پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست-

تهیه کننده: دنيا ش.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گرت ز دست برآيد مراد خاطر ما ««« »»» به دست باش که خيری به جای خويشتن استعملیات نظامی در سوریه سرعت می گیرد/ نشست های بین المللی بی فایده است


TT / 92 --- TP / 25%

گردآوری شده توسط : دنيا ش.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : فایده
برچسب ها : عملیات , المللی

مطالب مرتبط