عوارض خطرناک جستجو در گوگل

عوارض خطرناک جستجو در گوگل

بهره گیری از گوگل و سرچ هر موضوع ساده و قبل و پا افتاده‌ای به عادت روزانه بسیاری از مردمان مبدل شده، در حالی‌که از پیامد آن بی‌خبر هستند.

به گزارش خبرنگار گروه دانستنی‌های خبرگزاری فارس، کنجکاوی از این‌که الان در مغولستان ساعت چند است تا آگاهی داشتن این‌که برای هر چیزی که در مایکروفر قرار می‌دهیم دقیقا چه اتفاقی می‌افتد در گوگل سرچ می‌شود. به واژه ای، بهره گیری از گوگل و سرچ هر چیز ساده و قبل پا افتاده‌ای به عادت روزانه بسیاری از مردمان مبدل شده است. 

گوگل به دوست دانای ما در شرایطی که جواب پرسشی را نمی‌دانیم مبدل شده است در حالی‌که این اصلا روش درستی نیست. سرچ در گوگل به آسانی می‌تواند آرامش شما را سلب کند و به هر ساعت و لحظه شما استرس و تنش وارد کند. 

کارشناسان و روانشناسان بعد از مطالعات چند ساله در این زمینه به نتایج گوناگونی رسیدند که قابل تأمل است. به نقل کرده کارشناسان، سرچ هر چیز منفی در گوگل مستقیما در ذهن و روح شما تأثیر منفی می‌گذارد و باعث تنش‌های قلبی در بدن شما می‌شود. این در شرایطی است که گاهی موضوعاتی سرچ می‌شود که در ظاهر تنها یک کنجکاوی است، اما صفحه که باز می‌شود و مطلب خوانده می‌شود، تنها نکات منفی است که ذهن برداشت می‌کند.

با خواندن راجع به برخی موضوعات و یا حتی اطلاعاتی که سرچ آنها شما را اذیت می‌دهد، آگاهی داشتن اطلاعات بیشتر ضررهای جبران ناپذیری به دستگاه عصبی شما خواهد زد. حتی اگه می‌دانید سرچ موضوعی استراحت کن شما را بهم می‌زند، مثل این که ساس چه چیزی است و کجا زندگی می‌کند، محتاط رفتار کنید و از خیر اطلاعات اضافه بگذرید. 

اتفاقات روز دنیا حائز اهمیت است، ولی نیازی نیست که شما تک تک آنها را دنبال کنید و مدام در حال سرچ باشید. اگه کمی به خود و آنچه که روح و روان شما از حوادث دلخراش روز دنیا، اقتصاد ضعیف دنیا، آمار مرگ و فوت شو، میزان گرسنگی کشورهای مختلف، تعداد بیکاران و معتادان و ... برداشت می‌کند،‌ اهمیت دهید حتی نکات مثبت را سرچ نمی‌کنید. 

تنها زمانی احساس نیاز لازم کردید، پای سرچ در گوگل بنشینید. 

**لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد**

نگارش: منيژه ع.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جام می گيرم و از اهل ريا دور شوم ««« »»» يعنی از اهل جهان پاکدلی بگزينمعوارض خطرناک جستجو در گوگل


TT / 49 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : منيژه ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : عوارض
برچسب ها : گوگل

مطالب مرتبط