غدیر و ولایت مولا امیرالمومنین(ع) قله بعثت می باشد

غدیر و ولایت امیرالمومنین(ع) قله بعثت است

مدیر حوزه ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور نقل کرد: قله بعثت، غدیر و ولایت علی بن ابیطالب(ع) است و به طور کلی برای شناسایی امیر المومنین(ع) و ولایت سایر ائمه هدی به بشر است.

به اعلان سرزه و به نقل از خبرگزاری «حوزه» از مشهد، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا طباطبایی نسب، مدیر حوزه ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، دوشنبه شب همزمان با سالروز بعثت رسول اکرم(ص) در رواق آیت الله روح الله خمینی(ره) حرم منزه رضوی به تبیین اهداف بعثت پرداخت و ابراز کرد: قله بعثت، غدیر و ولایت علی بن ابیطالب(ع) است و به طور کلی برای شناسایی امام علی(ع) و ولایت سایر ائمه هدی به بشر است.

هدایت؛ نیازِ بشر

وی نخستین هدف رسالت نبی مکرم اسلام(ص) را «هدایت بشر» عنوان کرد و اضافه کرد: خداوند برای هدایت بشر پیامبرانی فرستاد که نخستین آن حضرت آدم و خاتم آن، رسول الله(ص) می باشند.

مدیر حوزه ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور تاکید کرد: انسان در جوار احتیاج های مادی نیازمند هدایت است که خداوند برای تحقق این امر 124 هزار پیامبر را برای هدایت اقوام مختلف گذاشت تا آنها را فراخوان به خداپرستی و خود داری از طاغوت و خودداری از باطل کنند.

حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی نسب عنوان کرد: دومین هدف بعثت رسول خدا(ص)، «شناسایی قرآن کریم» به عنوان کامل ترین برنامه سعادت بشر بوده است؛ قرآن کریم تنها برای مسلمین تمجید نشده است، بلکه برای تمام انسان ها در همه وقتها برنامه دارد.

مدیر مؤسسه فرهنگی نورالائمه(ع) ابراز کرد: با این که در طول تاریخ کسانی بودند که سعی در وارد کردن خلل و ایراد در این کتاب آسمانی بوده اند اما خوشبختانه تا این زمان کسی توان چنین کاری نداشته است.

وی، سومین هدف مبعوث شدن حضرت محمد(ص) به پیامبری را «اکمال نبوت» به بحث گذاشت و اضافه کرد: خاتمیت نبوت از امتیازات برجسته رسول خدا(ص) است و شریعت ایشان مکمل شریعت های حضرت نوح، ابراهیم و عیسی بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی نسب با تاکید بر این که چهارمین هدف بعثت «مکارم اخلاق» است و حضرت محمد مصطفی(ص) به رسالت مبعوث شدند تا اخلاق را به ما اموزش دهند، بیان داشت: زندگی رسول خدا(ص) ممتاز و برجسته است و سبک زندگی ما باید با اقتباس کردن از سیره ایشان، نبوی باشد.

مدیر حوزه ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور یاد آوری کرد: بن بست در زندگی، انحراف و گمراهی بشر ثمره دور بودن از درِ منزل رسول خدا است زیرا حیاتی که با رسول الله و اهل بیت(ع) مأنوس باشد متلاشی نمی شود.

برخورد پیامبر(ص) با جاهل قاصر و تقصیر کار

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رفتار پیامبر(ص) با جوانان، بیان کرد: حضرت محمد(ص) با جاهل قاصر چکشی و تند برخود نمی کردند، بلکه با رفتار و عملکرد خود دین را به طور درست به آن ها شناسایی می کردند.

مدیر مؤسسه فرهنگی نورالائمه(ع) عنوان کرد: جاهل بر دو نوع «قاصر» و «تقصیر کار» است، جاهل قاصر کسى است که اصلاً متوجه جهل خود نمی باشد و یا راهى براى از بین بردن جهل خود ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی نسب اضافه کرد: جاهل تقصیر کار کسی است که متوجه جهل خود بوده و راه هاى از بین بردن جهالت خود را نیز مى ‏داند، ولى در یاد گرفتن احکام کوتاهى مى ‏کند.

ولایت امیرمومنان(ع)، کمال بعثت است

وی با تاکید بر این که قله بعثت، غدیر و ولایت علی بن ابیطالب(ع) است، عنوان کرد: یکی دیگر از اهداف بلند بعثت این است که پیامبر اکرم(ص) دست ما را در دست امام علی(ع) بگذارند؛ بطور یقین و به طور کلی بعثت برای شناسایی امام علی(ع) و سایر ائمه هدی به بشر است.

حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی نسب با تاکید بر این که بعثت روز شروع و راه اندازی اسلام است، اظهار داشت: دشمنان اسلام برای صدمه زدن و حذف بعثت کوششهای بسیاری کردند که در رأس آن دشمنی و بدی ها کودتای سقیفه بود تا مردمان را از کمال بعثت که ولایت امیرمؤمنان(ع) است، محروم سازند.

مدیر حوزه ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با تاکید بر این که محور تمام اعمال ولایت است، اضافه کرد: حفظ زحمات 23 ساله رسول خدا در گروِ اعلان ولایت امام علی(ع) به مردمان بود چنان که خداوند به رسولش خطاب کرد که اگه ولایت علی بن ابیطالب(ع) را در غدیر به مردمان ابلاغ نکنی رسالت تو به کمال نمی رسد.

پایان پیام/ ت

----------------------------------

نگارنده : پدرام ض.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کس نديده‌ست ز مشک ختن و نافه چين ««« »»» آن چه من هر سحر از باد صبا می‌بينمغدیر و ولایت مولا امیرالمومنین(ع) قله بعثت می باشد


TT / 165 --- TP / 24%گردآوری شده توسط : پدرام ض.
تاریخ گردآوری : 2017-04-25
در دسته بندی : بعثت
برچسب ها : ولایت , غدیر , امیرالمؤمنین
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :